Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A méretezések tényleg ennyire...

A méretezések tényleg ennyire eltorzultak?

Figyelt kérdés
A minap voltam ruhát venni, és meglepődtem, hogy az S-s nadrág lett rám jó. Aztán elkezdtem ezen gondolkodni, mert mi mást tehetnék éjjel háromkor :D Rajtam van felesleg bőven, kb 20 kg (és nő vagyok, ez nem tudom mennyire releváns). Emiatt világéletemben az L-XL méretű ruhákat hordtam, és szerintem ez így reális. De pont pár napja láttam itt a gyakorin panaszkodni valakit, hogy xxs-es ruhát kellett vennie, mert annyira hízik el a társadalom, hogy teljesen átalakul a méretezés, mondhatni a közepesen túlsúlyos az új normális. Én is ennek egy lenyomatába futhattam bele? Szerintem ez elég káros, ha tényleg így van, mert attól függetlenül hogy akaraterőm nincs változtatni, van bennem egy józan tudat hogy nem ez a normális, sem az egészséges, kövér vagyok, punktum. Ha elkezdjük azt nyomatni az embereknek, hogy a 20-30 kg felesleg is még vékony, és egészséges, akkor egyrészt még kevesebben fognak változtatni, ami a saját egészségüket teszi tönkre, másrészt az igazán vékony emberek még jobban degradálva lesznek (lásd, "anorexiás", "csontkollekció","elők deszka hátul léc", ésatöbbi).

2023. jún. 9. 03:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Lehet van benne valami, mert a legtöbb XS-es ruha méretezése:

- Mell: 85

- Derék: 65

- Csípő: 95


Na hát én nekem az arányaim:

- 78-60-88 és ez miatt még az XS-es méret is általában nagy :(

2023. jún. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy észre vettem a márkák egyénileg méreteznek. Van olyan nadrágom amibe XS van beleírva, de olyan is ami L-es elvileg... Ezért kell próbálgatni.
2023. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Bent voltam a városomban 3 kínaiban és a Kik-ben, férfi S-es pólót és rövidnadrágot kerestem ajándékba, mert páromnak ez a mérete, erre mindegyik boltban közlik velem, hogy csak M-es mérettől kezdődik a számozás a férfiaknál. Mondom magamban WTF? 🤦😟 Ezt most hogy?


Az M-es meg nyilván nagy neki.


Nem tudom, hogy tényleg mi van most, de ez nem jó irányba megy.


Én decemberben rendeltem egy S-es hosszú nadrágot, erre az meg bő lett derék és hasban. 🤦

2023. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én már vagy 10 éve így vagyok, minden boltban/márkának más-más méretű ruháit kell megvennem annyira különbözőek a méretek, emiatt van S-es és L-es ruhám is felsőben, nadrágban egyaránt.


Sőt, még sajnos arra sem tudok alapozni, hogy pl. XY boltban mindig M-es felsőt vettem, mert ugyanez a méret más fazonnál már lóg rajtam.

2023. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég jártam úgy hogy kerestem egy bizonyos fajta felsőt. Az összes létező fast fashion bolt kínálatát felpróbáltam belőle, és szinte mindegyikből nagy volt a legkisebb méret is. A kínai boltokban szűk fazonú felsők és ruhák, sőt néha még a szoknyák is nagyok, pedig mindig a legkisebb méretet keresem.
2023. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, közben kicsit beleástam magam a témába. Az jelenség becses neve vanity sizing vagy size inflation (magyar megfelelőt nem találtam rá, de tükörfordításban hiúság méretezésnek vagy méretezés inflációnak lehetne nevezni). Google barátunkat idézve "ahogy az amerikaiak fizikailag nagyobbak lettek, a márkák megváltoztatták a mérőszámokat, hogy a vásárlók vékonyabbnak érezzék magukat. Olyannyira, hogy az 1958-as 12-es női méret ma már 6-os méret." Elég szomorú jelenség, az biztos.
2023. jún. 9. 15:17
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ez oké, de én férfiban nem találtam S-es méretű ruhát, ott csak nagy méret volt (páromnak nagy méret), tehát nekem azt mondták, hogy M-estől kezdődik a számozás. Az M-es méret nem lehet az új S-es méret, mert ez logikailag nem fér össze az általad leírtakkal.

Persze, ez a jelenség lehet, hogy csak az én retardált városom kínálatára jellemző. Apukámmal ezért megyünk fel ruhát vásárolni Pestre, ott mindig van minden, csak hát ez a ruhaötlet most volt aktuális.

2023. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
a férjed 40 kg? mert kb akkor volt jó rám az s méret, 16 évesen
2023. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

#8

Alacsony értelmi szintű ember minek szól hozzá teljesen feleslegesen a témához? Csak azért, hogy jártasd a szádat? Minek? Ezzel csak magadat égeted le.


64 kg 172 centihez. Most boldog vagy? Attól, mert valaki 100 kg, attól még férfi és nem gyerek. Nem kell mindenkinek L, XL, XXXXXL-es ruhákat hordania.

2023. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jav. Attól, mert valaki nem 100 kg...
2023. jún. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!