Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mik a jellemzői a rock-nak,...

Mik a jellemzői a rock-nak, punknak, alternek, mint stílusoknak?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel, mi a pontos különbség ezek között. A kérdés zenére is vonatkozik, de leginkább a stílusokra.
2009. febr. 19. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A punkok és a rockerek nincsenek olyan messze egymástól.Vannak olyan holmik,ruhák,kiegészítők melyek mind a két stílusnál megtalálhatóak.Pl.acélbetétes bakancs,mondjuk a punkokon szoktam inkább színes cipőfűzőt látni,a rockereknél meg sima feketét(minden színek megvan a maga jelentése).Simatszatyor meg málhazsák,különféle kitűzőkkel és láncokkal díszítve,ez is mind a két stílusnál megfigyelhető.Na meg a nadráglánc,szegecses öv,karkötő,nyaklánc,bőrkabát...Bőrnadrágot inkább a rockerek hordnak,fekete zenekaros pólóval,pulcsival.Sok srácot szoktam még terepmintás,zöld vagy sima fekete nadrágba látni.A pasiknak szép hosszú hajuk van(imádom az ilyen fiúkat),és gyakran szakálluk...De a rockon belül is többféle irányzat van,de akiket leírtam azok az "általános" rockerek,szóval nem a gothok,darkok...A punkoknak rövidre nyírják a hajukat(lányoknak is),színesre festik,és taréjba felállítják.Hipózott,színes ruhákat hordnak,a rockerek inkább csak feketét.Ami még közös bennünk,hogy szeretik a sört,a pogot és a jó koncerteket,fesztiválokat:)Ja és szerintem zenében sincs nagy különbség,de a rock az zúzósabb,meg szerintem a punk zenekarok szókimondóbbak(legalábbis én ezt vettem észre).
2009. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kinézet és a zene is.


A rockerek általában feketében járnak, bár megszokott a kekizöld és a terepszínű is. Acélos bakancs, szegecses öv, szegecses karkötő. A fiúknak-lányoknak egyaránt hosszú hajuk van, ha nem is kifejezetten hosszú, de legalább középhosszú.


A punkok színesben járnak, nem olyan greggeage színesben, inkább neon színek. Acélos bakancs, ami nem fekete, mint a rockereknél, sokszor narancs, vagy sárga. Felvarró a gatyán, szegecses öv, karkötő itt is van. A hajuk színes és rövid, ezt írta az előző is.


A zene. teljesen más a kettő.


A punknál a dob sokkal feszesebb, a gitár dallamosabb és az ének szólamnak is kifejezetten van dallama.


A rocknál a dob lazább, a gitárnál megmarad a dallam (ez a metálnál már eléggé elveszik) és az éneknek sem feltétlenül van dallama, bár ez típustól fögg.


Ezek tényleg az alapok voltak ugyanis a rock pár fajtája:

Aboriginal rock • Alternatív rock • Anatóliai rock • Arena rock • Art rock • Beat • Blues-rock • Boogaloo • Brit invázió • Country rock • Canterburyi szcéna • Detroit rock • Folk rock • Frat rock • Funk rock • Garázs rock • Glam rock • Gothic rock • Grunge • Hard rock • Heartland rock • Heavy metal • Instrumentális rock • Jam band • Jangle pop • Keresztény rock • Krautrock • Latin rock • Math rock • Nemzeti rock • Neo-progresszív rock • Neofolk • New wave • Piano rock • Pop punk • Pop rock • Post-rock • Power pop Psychobilly • Progresszív rock • Pszichedelikus rock • Pub rock (Anglia) • Pub rock (Ausztrália) • Punk rock • Punta rock • Raga rock • Rapcore • Reggae rock • Rockabilly • Rock and roll • Soft rock • Southern rock • Stoner rock Surf rock • Swamp rock • Szamba rock • Szimfonikus rock • Szintetizátor-rock


És ez még nem az összes. Nem áll a rock és a punk olyan messze egymástól, viszont egy Death metálos és egy Skate punkos között ég és föl különbség van, mind kinézet, mind zenei ízlés szempontjából


Ennyi így hirtelen. Megjegyzem én imádom mind a kettő stílust és zenét is, és én kinézetileg is valahol a kettő között állok, a zene is valahogy így :D

2009. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
kihagytál egy nagyon fontos dolgot:SKA :D, jah meg Oi,meg .... na jó én se merülök bele tovább:D:D
2011. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Látok válaszokat de valójában egyik sem kimerítő.

Mindkét zenei stílust szeretem, de valójában a heavy metal ami végig kíséri az életem, és átsegít mindenen.

Nos, a különbséget a kettő közt (minden tekintetben), úgy jelelmezhetném, hogy kettő lovagot állítok egymás mellé. Egy nehézpáncélost, és egy könyü vértest. Mind az öltözékre igaz, és a zenékre nagyon. A nehéz lovag, a talpig fém páncélos a heavy metalost jelképezi.

fentebb írták, hogy a heavy metal-ban a gitár dallamossága nem mérvadó-nos ez nem igaz. A szoló gitár, a basszus gitár és a dob. Ennyi kell egy heavy metál zenekarhoz, és mindegyik hangszernek megvan a dallamossága, bár tény hogy a szoló viszi a zenét.

Aki nem rocker nem hallja meg a dallamot, ez igaz.de legyen az egy keménynek, durvának hangzó szám, bizony benne a dallam, csak meg kell hallani.

A punkok életstílusát nem ismerem. De egy rocker mindent ad a a szabadságért, azért az életérzésért, amit azóta sem érzek. A "rocker" nemcsak egy zenei stílus, hanem egy életvitel, egy eszme, egy életérzés.

Ezt csak az értheti, aki rocker :)

Nem vagyunk gonoszak, nem vagyunk sátánisták, és temetőkben sem alszunk (Öööö.. legalábbis a zömünk)

Nem vagyunk mások mint a szimpla emberek, psuztán felvállaljuk magunkat, nem szaladunk a divattal, és nem hajtunk fejet egykönnyen. nem fogadjuk el a szabályokat, vannak sajátjaink.

a Zenénk különleges, nem vonzza az emberek zömét, sőt idegesíti őket. nem értik miért csak hangosan lehet hallgatni. nem értik az öltözékünk, a hajunk, és a modorunkat sem :)

De, jól van ez így, nem is kell értsenek, elég ha mi értjük magunkat :)

2016. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bogyook válasza:
Ne a külsőre menj...az a divatrockereknek is megy. Szerintem a zene a lényeg... :) :)
2017. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!