Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért elvárás a külvilágtól,...

Miért elvárás a külvilágtól, hogy a kislányok csak akkor számítanak annak, ha rózsaszínbe vannak öltöztetve?

Figyelt kérdés

Szerintem ez borzasztó!

Az unokám 1 éves, rózsaszínben úgy nézne ki mint egy szumó birkózó csipkében, és hiába van rajta húzott újjú, virágos, piros, mindíg az az első kérdés, hogy fiú-e. Mert hogy nincs rózsaszínbe. Tragédia, és egyben nevetséges.


2008. febr. 24. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok gyereket nem öltöztetnek rózsaszínbe. Ha nekem lesz lányom, én sem fogom. De nem tudom... sokáig az volt a divat, hogy a kislányokat rózsaszínbe, a kisfiúkat pedig világoskékbe öltöztették. Szerintem azért ez mostmár nem így van, nagyon sok szép gyerekruha van különböző színekben. Nem kell a többi emberrel foglalkozni, ha nem öltöztetitek rózsaszínbe, akkor nem és kész, ti döntitek el és nem más.
2008. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
nekem a picikori rucik fehérek és sárgák voltak zömmel. Ugyanis nem tudtuk előre, hogy milyen nemű lesz a gyerek, és az mindkettőnek jó :)
2008. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Általában azért öltöztetik a kislányokat rózsaszínbe, mert ugye régebben ez volt a divat, de igazából ma is számít. Nemrég született fiam, sokat válogatok a babaruhák között mire jót találok, mivel sok olyan kisruci van, amit ráadnék a gyerekre, de hát rózsaszín. Így hát keresgélek tovább. Na most ha egy fiatal anyuka elmegy a kislányának ruhát venni, leginkább rózsaszín darabok akadnak a kezébe. Ezek között van néhány tényleg nagyon édes darab, így ezeket megveszi. Mivel a legtöbb szülő nem is nagyon nézi, hogy jól áll-e a szín a kis porontynak, tényleg megveszik azt, ami szerintük jópofa, és nem is képzelik el, hogy a gyereken hogy néz ki.
2008. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
88%
Ez egy régi berögződés. Nem kell vele foglalkozni.
2008. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!