Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan tudnék átalakítani egy...

Hogyan tudnék átalakítani egy rám nagy farmert?

Figyelt kérdés
Van egy nem is olyan régi, de nagy farmerom, amit nem tudom milyen tévedés miatt vettem meg... Szóval, derékban is nagy, de övvel fel tudom venni, és a lábamra is hosszú, és bő. Az nagyon gáz, ha feltűröm a szárát a bokám feletti? Milyen ötleteitek vannak, hogyan alakítsam át, hogy tudjam hordani?
2011. júl. 28. 22:16
 1/7 hot_kiss ***** válasza:

Ha egyébként is nagy rád, akkor nincs a közeletekben egy varrónő, aki be tudna belőle venni és rendesen felhajtani?

Szerintem nem ciki ha Te feltűröd, bár én már nem hajtok fel semmit, hagyom, hogy torlódjon az anyaga a bokámnál.

2011. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak nagyon felgyűrődik...A varrónő meg biztos drága, nem? Akkor meg inkább veszek egy új gatyát.
2011. júl. 29. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem azt márnem tudod átalakítani, vagy ha igen, akkor sem lenne valami szép látvány :) meg az erőt amit belefektetsz, abból már simán megvan az új nadrág szóval inkább újat:)
2011. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
most lehet hogy nem értek valamit, de ha csak az a bajod hogy túl hosszú a szára, akkor le kell vágni és beszegni.
2011. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A fő gond az, igen, de még derékban is bő egy kicsit.
2011. júl. 30. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Felhajtást azt nyugodtan megcsinálhatod otthon:

Vedd fel, jelöld meg egy zsírkrétával vagy szemceruzával a sarkadnál kb (vagy amilyen hosszúra akarod) az egyik szárát, aztán terítsd ki, mérd le vonalzóval - az aljától - hogy mennyit hajtanál fel, jelöld meg a másik szárán is (így tuti egyforma lesz a két szár). Vágd le úgy, hogy a vonalhoz képest legyen még plusz 2-3 centi ráhagyás.


Én ezután cikk-cakk öltéssel varrógéppel végig szoktam varrni a szélét. Kézzel is lehet, csak úgy lassúbb (pelenkaöltésre keress rá, ha nincs gép). Így nem fog fesleni.

Ezután vasald fel a megjelölt vonalnál a szárakat, és a szélét úgy, hogy a varrás kb egy centire legyen a szélétól, varrd fel. Szintén ajánlott a varrógép, de ezt is lehet kézzel: tűzőöltésre keress rá. Ne szorítsd meg nagyon a cérnát, mert farmeren elég furcsán tud mutatni, ha szorosan van varrva. Simuljon ki, legyen feszes, de szorítani nem kell.

Leírva hosszú, de amúgy nem nagy ügy :)


A derekát is meglehet csinálni, de az sokkal macerásabb egy farmernél, mert néha 5-6 rétegnyi anyagot kellene átölteni, ráadásul vannak szegecsek és millió disszítővarrás, amit mind kibontani, mind normálisan visszacsinálni elég nehéz, ehhez már inkább kéne egy varrónő.

(Amúgy ki kell bontani teljesen, kifordítva felvenni, megjelölni hogy hol kéne lennie a varrásnak, összegombostűzni magadon, megrajzolni az eredeti szabással kb párhuzamosan, összevarni, levágni a feleslegeset, beszegni, majd az összes szirszart ami egy farmer derekán van - övpánt, zseb, stb - , utánaigazítani. Na ezzel simán el lehet szarakodni egy-két napig is.)

2011. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm a részletes választ, szerintem a lábánál a felhajtást megcsinálom, de a derekát inkább hagyom :D
2011. júl. 30. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!