Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van annyi nő teljesen...

Miért van annyi nő teljesen lapos sarkúban, nekem sokkal kényelmesebb a magas sarkú, miért csodálkoznak rajtam, más is van így?

Figyelt kérdés
Ahol élek ott a nők kb 80 százaléka teljesen lapos sarkút hord, főleg most nyáron,ezt a vietnámi szandált. Nem azt mondom, hogy a tűsarkuk kényelmesek, hanem az egybe talpú és vastagabb, de magas sarkú szandálok nekem sokkal kényelmesebbek, szebben is megyek benne. Próbáltam már lapos sarkúban menni, de rettentően fájt a bokám tőlük, főleg ettől a szörnyű vietnami papucstól,még meg is jegyezték, hogy hülyén megyek bennük. Olykor még a bokám is bedagad. Én látom csak így, vagy másnak is kényelmesebbek a magasak. És itt most nem 10-15 cm-eresre gondoltam. Egyébként olvastam, hogy a 3 cm a legkényelmesebb és a teljesen laposak sem egészségesek, mégis sokan azt hiszik.

2012. máj. 29. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is sokkal jobbak a magassarkúak.Jóval nőiesebbek mint a laposak.
2012. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Nekem a teljesen laposak tetszenek, meg a 11-12 cm-es sarkúak, a 3-4-5-6 centis sarkúak szerintem borzalmasan rondák, ezért nem érdekel, hogy azok a legkényelmesebbek :)


20/L

2012. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem két problémám van:

1. nem tetszenek a teljesen lapos sarkú cipők (azoknak már nincs is sarka)

2. a magassarkúakban (mint ezek a platform cipők) nem tudok járni, nem kényelmesek, kitörik bennük a bokám (arról nem is beszéle hogy a 178cm-mel+magassarkú még kényelmetlenebbül érzem magam)


a gond az hogy bemegyek egy cipő boltba és ez a két véglet van... olyan nincs aminek 2-4cm sarka van.. vagy 10cm vagy semennyi.... így marad a flipflop papucs...

2012. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hülyén megyek laposban :D Van olyan 11 centi sarkú cipőm ami kényelmesebb mint egy balerina.. :D
2012. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk egyformák...?

Neked ez a jobb, nekik az. Semmi gond nincs ezzel szerintem.

Amúgy meg legjobb, ha váltogatod, különben így jársz, hogy csak egy félét tudsz elviselni. Sportolni meg azért mégsem mehetsz magas cipőben, úgyhogy ez a rosszabbik eset talán. Próbáld szoktatni magad a lapos cipőkhöz is néha.

Hosszú távra én pl. szívesen veszek fel magas cipőt, mert akármilyen hiper-szuper csodatalpbetétet használok, fáj tőle a lábam, mivel hosszabbak a lábujjaim az átlagnál, és a talp íve totál nem egyezik a lábaméval. Szóval én pl. ezért hordok inkább laposakat. :D Ha nem kell kilométereket lesétálnom, akkor jöhet a magas is, nem vagyok én ellene semminek. :D

2012. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Otthon járok csak laposban, de csak húzom a lábam benne.

Vannak szép pár centis sarkú szandálok csak jól szét kell nézni. Én 157 cm vagyok, szóval nekem még előnyös is a magas, hosszabbítja a rövid lábaimat.

2012. máj. 29. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért érzed kényelmetlennek, mert ezeket szoktad meg. A magassarkú cipők is hozzájárulnak, hogy a láb hátsó izmai, ízületei megrövidülnek (amit az ülő életmód is ront), ezért nem kényelmes a talp természetes állása többé, mert a rövidült ízületek húzódnak, és nem tudsz természetesen járni.


Egyébként mit zavar, hogy mások milyen sarkú cipőt hordanak?


Nekem pl. a teljesen lapos a kényelmes, azt szoktam meg, és ha magasabbat veszek, akkor zavar, hogy a lábfejem első felére nehezedik a súly.

A 3 centis sarok még elég kényelmes, az belefér, egyszerűen nem találtam kedvemre valót, így laposban járok.

Egy dolgot viszont roppant viccesnek látok: amikor egy nő azt hiszi, hogy tud járni 8-10 centis sarkú cipőben. Gondolom elenyésző hányaduk látott magáról videot hátulról, menet közben, különben nagyon kínosan éreznék magukat...

2012. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!