Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lehet olyan hogy ruha függőség...

Lehet olyan hogy ruha függőség? Valaki szenved ilyenben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nincs olyan hét hogy ne vegyek magamnak 1 felsőt,1 cipőt,vagy valamilyen bizsu ékszert!!nem drága dolgoról van szó de már túlzásba viszem!de nem tudom megállni:(!!
2009. júl. 2. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

ez nem egészséges akk ne vigyél magadda pénzt v nem tom de nem szabad iet csinálni nálunk a szomszédba a gyerekekk akkor kapnak bármi iestfélét mikor karácsony van v szülinap v esetleg ismerősöktől

te tényleg túlzásba viszed , szokj le róla!!!!!!!!!

2009. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem lehet. A vásárlási mánia abból fakad, hogy valami bánat, hiány, vagy egyszerűen unalom miatt így tereled el a gondolataidat illetve így "jutalmazod" magad. Ez már jó, hogy felismerted a problémát. Gondold végig, mi hiányzik Neked. Ezt csak Te tudhatod. Keresd másban is az örömet. Mi a célod az életben? Ha még nincs, döntsd el, mit szeretnél, és tégy érte! Vannak barátaid? Őket sem lehet vásárlással pótolni.

Esteleg van valaki, akit bosszantani akarsz ezzel, mert nem figyel Rád? (szülő, pár, stb.)

Mielőtt megevszel valamit, gondold végig, hogy valóban tetszik-e és valóban szükséged van-e rá.

2009. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sokszor inkbb elmegyek a bolt előtt:(szeretem a divatot nagyon:)!!vannak barátaim,leginkább ők szoktattak rá!suli után mindig jártuk a plázát!és mindig vettünk valamit!nem drága dolgokat,de tényleg!végülis jobban örülök h ilyenekre költöm a pénzem,mint hogy igyak és cigizzek:)van olyan amikor meg tudom állni!de nem mindig!
2009. júl. 2. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

tavaly nyáron unatkoztam, és naponta "leptem emg magam" kiegészítőkkel, és cuccokkal. :D


a végére már anyum sem adott, hogy elvonóra vegyen, nem adott pénzt, én meg a a sajátomat sdajnáltam rá :D

2009. júl. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Amíg nem dolgoztam akkor nagyon sokat költöttem ruhákra,cipőkre,ékszerekre....amióta dolgozok azóta inkább spórolok,mert sajnálom magamra a pénzt. mondjuk még mindig nincs olyan hónap amikor ne vennék magamnak vmit,de ez már belefér :) tavaly mondjuk nagyon függő voltam amikor 1-2 hét alatt kb 50 felsőt....csomó szoknyát meg nadrágot vettem magamnak meg anyukámnak :) Azóta is van sajnos olyan amit nem is hordtam :S :D De kezdek felnőni,mert már 7vége óta azon gondolkodok,h megvegyem-e azt a ruhát amit kinéztem magamnak :D

De a lényeg télleg az,h tereld a gondolataidat a vásárlásról és foglald le magadat :)

2009. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
ha felismerted ezt a problémát és kezdett aggasztani, akkor meg is tudod állni, és ez csak műhiszti. az az igazán beteg aki ezt 100%osan természetes dolognak látja, sőt megveti azokat, akik nem ezt teszik.
2009. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Óhh, szerintem nagyon sok fiatal csajszi ilyen. Nálam legalábbis az összes barátnőm, hetente 1felső,naci,táska vmi, az még nem vészes, szerintem.

Én múlthéten 2felsőt meg egy táskát vettem, de ha látok vmi jó dolgot most hétvégén is meg fogom venni:))

2009. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én azt gondolom hogy 1szer élünk:)!!példáúl régebben csak ruhákra és kiegészítőkre gyűjtöttem és költötem.Ma már minden másra is!!volt olyan h inkább nem ettem a suliban csak hogy összgyűjtsek 1 bizonyos összeget arra amit kinéztem!!szerencsére ma már nem ennyire vészes ez a költekezés!!!
2009. júl. 3. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!