Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 20 éve az emberek lába nem...

20 éve az emberek lába nem rohadt a melegben csak az ezredforduló után kezdett?

Figyelt kérdés

70-80-90-es évek, alig hordtak, különösen a férfiak utcára papucsot, szandált. Ma ha valaki esetleg leszólja, akkor ott a kész válasz, hogy "csak nem gondolod, hogy majd berohasztom a lábamat 40 fokban...???" és társai.

30 éve is voltak forró nyarak, 20 éve is. Ezek szerint az ember genetikailag ennyit változott, hogy akkor még "rohatás" nélkül bírta a meleget, ma nem...



2012. júl. 17. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki szólja le a papucsot/szandált?:O
2012. júl. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De, 100 éve is belerohadt az emberek lába a cipőbe. Még amikor gyerek voltam megkérdeztem az egyik idős néni rokonunkat (ő akor több, mint 80 volt, és ez úgy 15 éve történt), hogy régen is hordtak-e szandált. Egyrészt volt régen is szandál (olyan volt, mint a cipő, csak függőlegesen réseket végtak rá, hogy szellőzzön), másrészt pedig igenis befülledt, sokszor ki is sebesedett a lábuk azoknak, akik zárt cipőben dolgoztak egész nap, és ráadásul a cipőt otthon sem volt szokás régen levenni (de ez nem 20 évvel ezelőtt volt, hanem a néni gyerekkorában). Akkor ezzel nem foglalkoztak ennyit, hiszen az egészséges öltözködés se a nőknél, se a férfiaknál nem volt szempont akkoriban. Viszont az tény, hogy sokkal jobbat tesz, ha valaki nyáron jól szellőző cipőt hord és ha valami ezért megszólja a másikat, az őt minősíti (persze nyilván nem arról van szó, hogy az irodába valaki strandpapucsot kéne, hogy felvegyen az öltönyhöz, de vannak elegáns bőrszandálok is, amik alig láttatnak valamit a lábból és mégis szellőznek azért).
2012. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk én leszólom, mert nem láttam még embert akinek jól állt volna utcán egy papucs. Az otthonra meg strandra jó, utcai ruhához rémes. Az én lábam sose rohadt még le melegben, és nem szokott beleizzadni sem a cipőimbe mivel létezik lábspray amit pont erre találtak ki. Egy férfi meg ne hordjon szandált mert iszonyat nevetséges lesz tőle.
2012. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Na igen, régen légkondi sem volt, most is minek kapcsolják be? Akkor is túlélték az emberek, most meg itt nyafognak és nyomatják a légkondit. Minek az a kocsiba pl? Minek egyáltalán kocsi? Miért nem járnak lovaskocsin. Azzal is eljutottak régen mindenhová! A lányokon meg a miniszoknya! Borzasztó! Régen a kibírták a nők sok-sok réteg szoknya alatt is, most meg mindnek kint van a hátsója! Elképesztő! -.-"
2012. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Meg nyáron a gyerekek mezítláb jártak, szal minek nekik 20k-s sportcipő?
2012. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ja és a kérdésre válaszolva

20 éve a magaszsárú cipők voltak divatban, asszem nekem akkor a kedvencem a L.A Gear volt, azt nyáron simán felvettem mezítláb, bekötés nélkül

meg simán mászkáltam mezítláb is mondjuk a Balatonnál, meg szandálban is (nem fehér zokniban, nem voltam NDK túrista!)


na kb. ez volt 20 éve


36F

2012. júl. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


kb ilyen, persze senki nem kötötte be a felső részt, nem tudom miért így vannak a képen

2012. júl. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek primitívebbek évről-évre.
2012. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
30-40 éve az emberek többsége nem fürdött, csak hetente egy-két alkalommal, a fiataloknak pedig külön tévéreklámok szóltak, amelyben a rendszeres tisztálkodás, fogmosás szükségességére hívták fel a figyelmet. Az is jó volna ma? :)))
2012. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ilyen erővel belekeverhetnénk a hétfői tv szünetet és a fekete-fehér televíziókat is.

A higiénia, tisztálkodás és az, hogy valaki többre tartsa annál magát, hogy suttyómód strandpapucsban járjon mindenhová, két külön téma.

2012. júl. 23. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!