Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Eredeti D&G, Armani, Ck, Ralp...

Eredeti D&G, Armani, Ck, Ralp Lauren, Gant, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Dsquared márkák valóban megérik a pénzüket?

Figyelt kérdés

Eddig Levi's-ben jártam, amivel a mai napig elégedett vagyok. A fentebb említett márkák minőségileg milyenek egy Levis-hez viszonyítva? Tartósság szempontjából mire lehet számítani.

[link]


2012. aug. 6. 17:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ezt így nem lehet egyértelműen megmondani. Ha van rá pénzed, akkor megérik a pénzüket. Nyilván nagyon jó minőségű cuccok ezek, de nem biztos, hogy annyival, mint amennyivel többe kerülnek. Viszont vannak oldalak, ahonnan ezeket is belehet jó áron szerezni, pl. www.yoox.com, ahol mérethiányos és megmaradt darabokat kapsz Adidas, Nike, Levi's áron akár. Az is kérdés, hogy mit választasz: gyengébb márkából divatosabbat, vagy egy luxusmárkából alap darabot.

Illetve megfigyeltem, hogy sok ember elvan ájulva pl. Armani névtől, amikor valójában ugyanott készül, mint a többi luxusmárka:

Órák: a luxusmárkák 90%-a Fossil-lal gyártat, megveszel egy Armani órát 90.000Ft-ért, akkor vettél egy Fossil órát 4-szeres áron.

Parfüm: sok luxusmárka gyártója a L'Oréal: Hugo Boss, Armani, Diesel, Ralph Lauren, YSL stb...

Szemüveg: kb. az összes luxuxmárka gyártója valójában a Safilo.

Tehát tök mindegy, hogy te egy Armani, Versace, Diesel napszemüveget veszel, valójában egy Safilo napszemüveget vettél. Van Armani és Diesel napszemüvegem, sok nyelven van ugye a használati útmutató: minden esetben az fogadott, hogy : "Köszönjük, hogy Ön a Safilo Group termékét választotta". Ennyit erről.

A legtöbb ruhát is ugyanott gyártják, szóval nagy különbség nincsen köztük minőségbe.

Inkább az, hogy melyik márka mennyit tesz rá a neve miatt.


Ezek a márkák sok esetben elvakultak, és nem is tetszenek amúgy. Például kapásból első márka amit említettél: D&G. Felmentem a hivatalos Online shop-ra, ez fogadott:

[link]

"Sport" feliratú póló 150-160 euroért? De a 175 eurós pólókért kb. nem adnék 1000Ft-nál többet. Talán pizsamapólónak használnám el. A múltkor a weboldalán Coca-Colás és Madonnás pólók voltak 200-250 euróért: ha milliárdos lennék sem vennék Coca cola-s pólót ennyiért, illetve valakinek mondanád, hogy Madonnás vagy Coca colás pólót vettél 60.000Ft-ért, hát szerintem komplett hülyének nézne.

"Dsquared" - talán azért nem venném meg, mert a gyártója a Diesel. Persze a Diesel egy nagyon nagy luxusmárka, de felmerülne bennem a kérdés: lehet, hogy a nem annyira jó minőséget szánja ennek a Dsquared márkának? Biztosan ez is jó, de az is biztos, hogy a legjobbat saját magának szánja közvetlenül a Diesel.

Sokáig lehetne ezzel foglalkozni, megéri, nem éri meg, luxusmárkából alap darab, vagy ennyi pénzből kevésbé márkás, de divatosabb, mindenkinek magának kell eldöntenie, illetve mi tetszik neki.

2012. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Csupán a kíváncsiság vezért, nem tudtam eldönteni miben jobb az általam preferált Levi's-től...

Árat illetően borzalmasan elszaladt a hév velük, nem tudja az ember felfogni mi kerülhet 30e forintba egy sima fehér póló esetén. Pólót s sok más terméket ha az ember látatlanul vesz szemügyre, tehát nem mondják meg, hogy milyen márkáról van szó, akkor akár egy 45 dolláros Asos ing szebbnek bizonyul, mint egy Armani. Anyaghasználat terén pedig ugyanúgy megegyeznek többnyire.

Farmer terén szerintem a Levi's a mai napig a legjobb. Vannak feltörekvő márkák, de egyedi szövést használnak, ami eszméletlen strapabíróvá teszi. Diesel, illetve Lee az ami még jó nadrág téren. (nem csak e téren)

Diesel hasonló fazont gyárt, mint a Dsquared, mondhatni olcsóbban minőségibb. :)

Vannak termékek, amik tetszenek e divatházak palettái közül, de irgalmatlanul drágák. Pulóver 80e, kabát 140e és így tovább. Az a poén, valóban az alap szegmenst képviselik még a divatházak termékei közt ennyi pénzért.

30e-s pólót ha valaki megveszi le tudnak gyártani még 300db-ot ebből a pénzből.


Asos keltette fel az érdeklődésemet, viszonylag olcsón minőségi ruhák vannak. Követik a divatot...


Valahogy ha márkás ruhát veszek sokszor már a Levi's is drága, de legalább a minőséggel összhangban van. Nincsenek elszaladva az árakkal, stb.


Diesel sima póló szabásban, anyaghasználatban megegyezik a D&G-vel. Annyi a különbség, hogy 30e az olasz cégé, míg a másiknál veszel 8db-ot.

2012. aug. 6. 21:52
 3/20 A kérdező kommentje:

Fossil jó órákat gyárt, de divatórákból ezt meg Police-t vennék.

Hanem Tissot, Doxa, Certina lenne a svájciak közül a befutó. Ezeknek az ára még megfizethető, utána jön a másik szegmens (Tag Heuer, Panerai, Breitling, Corum, stb)

Utóbbiaknak is az ára eszméletlen, de akkor inkább ez, mint ruha. Végül is örök életűek.

2012. aug. 6. 21:56
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagy árzuhanás van ezen az oldalon csak a méretek nemigen stimmelnek.

Valóban eredetiek a termékek itt? Mo-ra miképp szállítanak?

2012. aug. 6. 22:09
 5/20 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"Fossil jó órákat gyárt, de divatórákból ezt meg Police-t vennék.

Hanem Tissot, Doxa, Certina lenne a svájciak közül a befutó. Ezeknek az ára még megfizethető, utána jön a másik szegmens (Tag Heuer, Panerai, Breitling, Corum, stb)

Utóbbiaknak is az ára eszméletlen, de akkor inkább ez, mint ruha. Végül is örök életűek."


Üdv.

Ezt szépen leírtad én pont ugyanezt gondolom, bár én nekem Omega szinpatikusabb mint az általad leírtak, ha meg még 1 szegmensel feljebb megyünk ott meg az Hublot és az IWC.


Ruhák:

Amiket felsorolták márkák ezek elég változatosak tehát egy Tommy Hilfiger nincs lapon 1 D&Gvel (Egyébként D&Gnál szerintem üzleti ruházaton kívül mást nem érdemes venni.)

Ralph Lauren ruháji valóban jók ,viszont 1 kapucnis pulcsi 47.000ft (pl a Van Graffban) 1 Hilfiger Denim pulcsit 27.000ért vehetsz (vagy jókor vásárolsz és akciósan 15ért:DD) és kb. ugyanaz a minőség ugyanolyan kényelmes stb...

Levi's jó márka én is ott veszem a farmerjaimat.

2012. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Most szeretnék farmert venni még, mert nem szeretem nyüstölni a dolgaimat. Jól bevált már nekem a Levi's, de szívesen kipróbálnék mást is, csak félek, nehogy pórul járjak a minőséget illetően. Lee-re meg Diesel-re gondoltam, ezt a két márkát gondolom esélyesnek. Inkább a Lee felé hajlok, mert barátibb az ára s majdnem egy idős a farmerkultuszával, ha jól tudom. :D


Egyszer gondolkodtam rajta, veszek egy drágább pulóvert az említett boltokban (Tommy, stb), de megkérdeztem magamtól: -Normális vagy!?

Nagy lehúzás az egész, ma kíváncsiság kedvéért körbenéztem egy külföldi oldalon és elszörnyülködtem mindenen. Dsquared utcai cipő 96e forint és teljesen kínai hatása van. Nike trainner amit lehet kapni 17e és agyonvágja...

Akkor pólók terén rajta van nyomással valami divatcégneve 42e.

Nevetséges milyen árak uralkodnak ezeknél a márkáknál.

Főként az amerikai celebek vagy más piszkosul gazdag emberek tartják életben ezeket a divatházakat.

[link]


Diesel pólóról, pulcsiról, farmerról mi a véleményed?

2012. aug. 10. 17:36
 7/20 anonim ***** válasza:
Tommy Hilfiger pulcsik még jók is, Dieselt én személy szerint nem szoktam hordani nincs róla tapasztalatom, Alleba nézz el egy csomo hilgifer denim kapucnis pulcsi akciós most a Van Graffba!!
2012. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Milyen áron vannak a Tommy Hilfiger cuccok?
2012. aug. 12. 17:13
 9/20 anonim ***** válasza:

most kapucnis pulcsik 13-15ért vannak 27.000 helyett

nem tudom meddig tart még az akció de nm hiszem,hogy még túlsokáig

2012. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Pólók, ingek milyen áron vannak?

Ezek érdekelnének még. :)

2012. aug. 12. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!