Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A bolyhos ruhák ellen valami...

A bolyhos ruhák ellen valami praktika?

Figyelt kérdés

Van pár pólóm, ami nagyon bolyhos lett. Van olyan, aminek a teljes egésze.

Amúgy van egy pólóm, ami 3. mosás utána már a hátán lyukas is volt (2-3 apró lyuk) és e mellé még ez is bolyhos lett hátul.


Egyáltalán mitől lesznek a ruhák bolyhosak?


A válaszokat előre is köszi. :)



2012. okt. 1. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
én úgy vettem észre, hogy a rosszabb minőségű ruhadaraboknál keletkeznek, illetve hogyha nagyon szeretem az adott ruhát végigmegyek rajta borotvaval, de a következő viseletnel ismét bolyhos lesz, tehát ez egy ideiglenes megoldás.
2012. okt. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én használok speckó bolyh leszedőt!Másképp sajnos nem megy, elég hasznos dolog. Pontosan nem tudom hol lehet venni de szerintem háztartási cikkeknél talán media markt,100forintos jellegű boltokban.
2012. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A Lidl-ben is lehet venni alkalmanként ilyen készüléket. Pénteken (09.28) is volt, úgy emlékszem 899Ft-os áron.


Amúgy ezek a pólóid honnan származnak? Megmondom őszintén az utóbbi 10 évben nem vettem olyan ruhát ami bolyhosodna. Mondjuk sok márkás ruhám van, az alap, hogy nem bolyhosodik. De van 1-2 itthoni felsőm-nadrágom ami a Lidl-ből származik, de semmi bolyhosodás nem figyelhető meg rajtuk. Illetve az Alba Plázás Shiva-ból(olcsó kínai, rosszabb, mint a Jeans Club Philip Russel volt) is van elég sok felsőm, de maximum 10-15 mosás után kis nyúlás figyelhető meg, de bolyhosodást semmennyire nem tapasztaltam, pedig ezek 1000Ft-os pólók.

Mondjuk piacon nem szoktam vásárolni, azon a területen nem tudom milyen minőségűek a cuccok.

2012. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul emlékeztem, 999Ft-os áron kapható.


[link]

2012. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Boholy-borotva csodát tud tenni. Egy pólónak mondjuk tényleg nem kéne bolyhosodnia, nekem egy-két gyapjú pulcsim bolyhosodott, de az is több év alatt. Vegyél jobb minőségűt szerintem.
2012. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a vicces, hogy az egyik ilyen póló egy 6000 forintos Heavy Tools. A HT az, ami 2 mosásig bírta.

A márkátlan pólóim tovább bírták, amiket 1800-ért vettem.

2012. okt. 1. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne a márkát nézd, hanem az anyagot, megtapogatod, és látod rajta milyen. Nekem is volt, hogy Benetton pólóm 1 mosást bírt, C&A-st meg hordtam több évig.
2012. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért egy jó márka szerintem mindig megbízható.

Az meg hogy megtapogatom az anyagot, szerintem nem sok mindent jelent, újonnan a gagyinak is finom puha anyagja van, előre szerintem nem lehet megállapítani, hogy bolyhosodni fog-e.

Amik beváltak nekem márkák: Diesel, Empori Armani, Puma.


Olcsók közül, amik nagyjából tetszenek is(akár utcára is): www.bonprix.hu -s ruhák, és a volt Jeans Clubbos PR.


Olcsók közül amik jók, csak nem nagyon tetszenek: Lidl-ben lévő ruhák: nagyon jók, csak nem tetszenek, de otthoni viseletre tökéletesek, tartósak.


Alba Plázás Shiva kínai bolt: van 1-2 jó felső, 10-15-ször alkalmas utcai viseletre, majd kopik a felirata, kissé nyúlik, és lesz belőle otthoni cucc:)


Voltam már Zara, C&A, Bershka, New Yorker és társai boltokban, én gagyinak láttam a cuccait ezeknek a boltoknak, és a bonprixes ruhákat sokkal jobbnak tartom.

Pl. a Zara-tól sokan elvannak ájulva, egy normális felsőt, és nadrágot nem láttam, a pólók olyanok voltak, hogy alátettem a kezemet és átlátszó volt, annyira vékony volt az anyagja. Képzelem mennyire lehet mérettartó egy ilyen póló.

2012. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dr. Csata válasza:

#1/8


A Hilfiger pulcsimon a felirat is bolyhos lett.. Nem a marka fuggo sajnos. :c

2020. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!