Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Barátnőmmel szeretnénk egy...

Barátnőmmel szeretnénk egy 'modellfotózást' csinálni itthon, házilag magunknak. Milyen tanácsokat adnátok hozzá?

Figyelt kérdés
gondolok itt ruha fajtára, pózokra, stb-re! barátnőmnek nagyon szép alakja van,így mindenféle ruha jól áll rajta! ha esetleg valakinek volt már ilyenbe része akár fizetős fotózáson,ossza meg tapasztalatait velem!

2013. jan. 20. 18:24
 1/6 anonim válasza:
szerintem ezt otthoni körülmények között megoldhatatlan. gondolom nincs profi fényképezőtök amivel tudtok kontraszt állitani fokuszálni stb.. inkább dobjátok össze a pénzeteket és kérjetek fel egy fotóst aki elvállalná nektek megfelelő áron a fotózást :)
2013. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a fényképezőgéptől lesz fotós valaki. Attól, hogy van egy fűrészed még nem leszel favágó, vagy asztalos, vagy ács. Keressetek egy olyan fotográfust akinek a képei közel állnak a szívetekhez. Hidd el nem fogjátok megbánni. :)
2013. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PureGame válasza:

Egy kis kreativitással lehet "otthoni" körülmények között is jó fotókat készíteni, adott esetben kompakt géppel. Hangsúlyozom, most csak a kérdező konkrét esetét veszem.


Szerintem ha csak egy ilyen sorozatról lenne szó, nem kell beruházni komolyabb felszerelésre, bár tény profi körülmények között, lényegesen jobb a helyzet,de erre az esetre szerintem felesleges. A kreativitás tudná ezt pótolni...


Amit tanácsolni tudnék, első körben nézzetek meg közösen portfóliókat, ilyen témájú képeket/honlapokat. Figyeljétek a színek összhangját, a beállítást, a környezetet/hátteret. Erre jók pl. a divatlapok is. Rengeteg kép van bennük. Sőt vannak ugye ingyenesek is, pl parfümériákban vagy ruhás üzletekben.


A lényeg, hogy a képen legyenek a dolgok összhangban és változatos legyen a sorozat. Nézzetek ki pár helyet, akár a városban, akár ismerőst kérjétek meg, hogy engedje meg, hogy pár képet csináljatok a lakásában, mert az jól passzolna a kívánt kép hangulatához.


Gondolom a barátnődnek sok ruhája van, szóval azokból lehetne bátran válogatni, összeállításokat készíteni, ha meg nincsen, barátnőktől/testvértől biztosan lehet kölcsönkérni 1-1 kiegészítőt.


Nekem nagyon sok ötletem lenne a témában. Ha úgy alakul, keressetek priviben.

2013. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor vágjatok bele, ha nincs igény arra, hogy használható képek szülessenek, fogjuk már fel végre, hogy ez egy szakma amit évekig tanulni kell. Ha bútort szeretnél kivágod a gyümölcsfákat a kertből és nekiállsz otthon összerakni, vagy keresel egy asztalost? Ugyanaz a szituáció jellegét tekintve. Ha nem akartok nagyot csalódni (bár ez persze az igényeitektől is függ) keressetek fotóst. :)
2013. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm 3-as ! írunk amint sort kerítünk erre, és 4-es, nem egy playboyfotózást akarunk, mindössze egy közös programként szeretnénk ezt megcsinálni, és persze az én kedvemért, meg azért mert barátnőm szeret 'pózolni' nekem. és amint lehetőségünk lesz rá,[pénzünk] elmegyünk egy fotóshoz is, de egyelőre iskola mellett, nem igazán jönne össze rá a pénz.
2013. jan. 22. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Így teljesen érthető. Az amatőr fotózásnak egyetlen pillére van, de az mindennél fontosabb: élvezd amit csinálsz. Ha mindketten élvezitek akkor ez csak jó lehet, csak ne várjatok tőle túl sokat ahogy korábban írtam. :)
2013. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!