Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csak a felszínes h*lye p*csák...

Csak a felszínes h*lye p*csák tudnak azért lenézni/kibeszélni mást, mert nincs ezer ruhája, és sokszínű?

Figyelt kérdés

Én férfi vagyok, szóval nem tudom hogy mindenhol ez megy-e vagy tényleg ritka-e az ilyen, de felmerült bennem a kérdés...

Osztályban van pár lány, akik ezek a pénzes p*csák kategóriába tartoznak(Iphone, smink, divatos drága márkás cuccok fél évente új táskát vesznek... Persze mind apuci/anyuci pénzén) és hallom őket, hogy kibeszélnek más osztályban lévő lányokat.

Hogy milyen gáz, hogy ugyan azt a pulcsit hordják, mint tavaly ilyenkor, meg ugyan az a cipő, meg farmer.

És Én jóban vagyok az egyik lánnyal, akinek vannak márkás cuccai, de kb annyi, hogy 4 pulcsi, ami tényleg márkás, drága egyenként is, 3 farmer, meg 4 cipője van, de ezek mind márkás drága ruhákcipők. És ezeket hordja felváltva.


És Őt úgy kibeszélik a háta mögött, hogy milyen gáz, hogy ugyan azokba a cuccokba jár, meg azt a pulcsit már 40x felvette... Meg hogy a táskája is gáz, 2 éve azt hordja...


Ők meg vesznek új pólót/pulcsit havonta. Márkásat természetesen.


Most ezt a "lenézem, mert gáz cuccai vannak, vagy márkásak, de kevés, és nekem 20x annyi van..." felfogás az csak ezekre a HP-s lányokra jellemző?

Vagy a lányoknál mindig is fontos volt az öltözködés, divatosság?



2013. febr. 26. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

tudod miert gaz a lany akivel joban vagy?


mert az osszes penzet 1 jo ruhara kolti aminek csak a nevet fizeti ki.

ebbol a penzbol vehetne 4-5 masik k.rva jo cuccot de neki muszaj a markasat mert azt "meno".


En turkaloban vasarolok, magamnak varrok es learazasokon csapok le a h&m-es ruhakra megis ugy nezek ki mindennap mintha most ugrottam folna ki a vogue cimlapjarol. es miert?


mert fosok ra h nincs rairva a taskamra h GUCCI es retros a kabatom de legalabb harmonizal az amit felhuzok es irigylik a stilusomat.


a legtobb ember azthiszi h szazezreket koltok a ruhaimra pedig nem.

ennyi az egesz. :)

2013. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk: a felszínes EMBEREKRE jellemző ez, amit írtál.

Ez nemtől független tulajdonság.

Ismerek ilyen díszpinty hímeket is, akik csak azt nézik, hogy a másiknak mi, mennyibe került, s ez alapján ítélik meg az embert.

2013. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Igen, hülye p*csákra jellemző. Normális lányok nem másokkal foglalkoznak, hogy az hogyan néz ki. Én azt sem venném észre ha valaki az osztályban minden nap ugyanazt a cuccot hordaná. Mert semmi közöm hozzá, nem szoktam bámulni hogy ki mit vesz fel, és főként nem akarok beleszólni. Nem az én dolgom. A suliba se divatbemutatót tartani járunk... aki meg igen annak gratulálok. Arra tényleg csak azt lehet mondani hogy egy hülye p*csa... de majd pofára esik mikor mindenki csak kihasználja.
2013. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos ma már a nők nagyrésze ennyire felszínes és ott rúgnak bele másba, ahol csak tudnak.

Biztos engem is megszóltak régebben, de én olyan szinten leszarom, hogy már nem is emlékszem. Meg én nem is foglalkozom azzal, hogy ki mit vesz fel.

23/L

2013. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi osztályunkban is vannak ilyen lányok, de a barátnődnek tényleg gratulálokd, mert márkatlanból többször annyit vehetne. Ilyen tekintetben ő is ''felszínes h*lye p*csa'', mert azt nézi, hogy márkás cuccai legyenek. Ha meg egyáltalán nem nézi, hogy miben jár,hogy néz ki az szerintem igénytelenség. Hányadikosok vagytok? (általános iskolában gáz lenne)
2013. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok, csinos ruhám van, ezért hitték már rólam sokszor, hogy h*ülye pi*csa vagyok... :D

Szóval ez sokszor fordítva is igaz, engem is néha kibeszélnek, hogy "Hülye lány... neki csak a divat a fontos", meg hogy "Most nagyon büszke lehet magára, hogy anyuci és apuci pénzéből milyen szép ruhákat vett magának".


De a legviccesebb az, hogy szinte tuti nem költök több pénzt ruhákra, mint ők, csak ügyesen tudok vásárolni.


Persze, sok példa van az általad említett esetre is, de arra is, amit én írtam. Mindkettőt tapasztaltam már.


Azt is elmondanám, hogy én sosem csinálnék ilyet, pedig amint mondtam, szeretek öltözködni. De nem azért szeretek, hogy akkor most több leszek a többinél. :D Egyszerűen csak tetszenek a csinos ruhák, és szeretem azt, ha magamnak érzem magamat bennük. Ez egyfajta hobbi.


És egyébként a legtöbb eset az az, amikor a divatról van szó. Ismerek márkás, drága cuccokkal rendelkező lányokat, de ők tisztában vannak vele, hogy nincs mindenkinek pénze ilyenekre, és nem beszélik ki azokat, akik nem költenek ilyenekre ilyen sok pénzt. Ezt én nyilván tudom, mivel én tényleg olcsón vásárolok (pl. külföldről), és ezt ők is tudják. A nagy megkülönböztetést a divatosság adja... Hogy valakin "csúnya" felső van, és, hogy milyen "gáz" már.

Én is utálom ezt, de tényleg jelen van.

Én pl. nem tudom, hogy divatos vagyok-e, de mindenesetre a magyar divatot sosem követtem. Vagyis ezt a "kínait".

A sok, magukat divatosnak képzelő lány szokta kiröhögni a többi, "gáz" öltözködésűt.

Megvesznek egy terepmintás gatyát a piacon 2000 Ft-ért, és onnantól kezdve ők divatikonok. :D

Komolyan ez megy, de röhejes. És legtöbbször igenis az ilyen lányok szokták kiröhögni a többit.


De ez személyes tapasztalat, lehet, hogy másnál nem ez megy. :) Egyébként nem szokott nagy konfliktus keletkezni ebből, jóban vannak "gáz" öltözködésűek divatosakkal is, csak előfordul, hogy kibeszélik egymást. De mondom, kb. minden "kategóriából" vannak, akik kibeszélik azokat, akik nem úgy öltöznek, ahogy ők...

15/L

2013. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de az ilyen viselkedéshez nem kell feltétlenül gazdagnak lenni. Felfogás kérdése.
2016. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!