Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Zavar, ha másvalaki nyilvános...

Zavar, ha másvalaki nyilvános helyen mezítláb van?

Figyelt kérdés
Több kérdést olvastam, ahol szinte egymásnak estek verbálisan emberek ebben a kérdésben. Értem, ha valakinek olyan félelme van, hogy belelép valamibe. Az is világos, ha nem akarja, hogy koszos legyen a talpa, vagy egyszerűen szégyellős. A kérdésem az, miért zavarja, mi zavarja abban, ha másvalaki van mezítláb? Nem mindegy? Miért tartja pl. igénytelenségnek? Miért ítéli el? Kulturális oka van rá? Így nevelték? Vagy valami más miatt? Kíváncsi vagyok.

2013. ápr. 17. 13:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ami zavarhatja öket, hogy mivel a nyilvános területek (utca, park, stb) igen koszosak, aki ilyen helyen mezitláb jár, az - szerintük - nem adhat sokat a tisztaságra, ezért igénytelennek tartjál öket.


A másik meg, hogy egyes kultúrákban ezt (a meztelen lábat) szexuális felhivásnak tekintik.

2013. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha az utcán meztelen lábbal sétál az nem zavar, csak egy kicsit igénytelenségre vall, hogy nem zavarja, hogy akármibe beleléphet, meg mennyi koszt szed össze. :D
2013. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar. Ha hazaér, gondolom megmossa a lábát.
2013. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
61%
Szerintem ez attól függ hogy hol van mezítláb. Ha pl: egy parkban a fűben picnik közben, vagy a strandon azzal szerintem semmi baj, de ha már a városban a betonon sétálgat mezítlább az szerintem undorító...nem maga a látvány hanem én ilyenkor belegondolnék hogy mennyi mocsokba kutyapisibe sárba meg hasonló dolgokban tapicskolhat amit aztán bevissz a lakásba is mert nem hizem hogy az előszobában van lábmosó felszerelés, a cipőt letudja venni és így nem hordja be az utca szemetét.
2013. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem nagyon láttam még senkit sem mezítláb az utcán, max ha feltörte a cipő és vitte a kezében. Strandon, víz mellett szokás, máshol miért lenne mezítláb? Bármi belemehet a lábába, forró a beton stb.. Biztos nem bírnék mezítláb járni. Más kultúrákban biztos hozzászoktatják a lábukat, azért bírják.
2013. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Előfordult már, hogy mezítláb kellett hazamennem (nem rosszra gondolni), de senki nem szólt meg, még csak rosszallóan sem néztek.

Kisebb koromban előszeretettel sétáltam mezítláb a nyári esőben.

Ha viszont arra irányul a kérdés, elindulnék-e otthonról szánt szándékkal cipő nélkül, nem.

Hogy más mit csinál, az engem nem zavar, amíg nem teszt kárt másokban.

2013. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyáltalán nem zavar, sőt szerintem kifejezetten csinos egy lány esetén!
2013. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
"A másik meg, hogy egyes kultúrákban ezt (a meztelen lábat) szexuális felhivásnak tekintik." -ez nekem új. Eddig csak arról hallottam, hogy a középkorban volt olyan időszak, amikor annyira zárt volt a ruházat, hogy egy kivillanó bokát is erotikusnak találtak a férfiak. De hogy "szexuális felhívás" lenne bárhol a meztelen talp, ezt még soha. Hol van ez? Nem csak valami fétis ez? Biztosan egy egész kultúra így véli? Mert ilyen egyedek felénk is vannak, de ez nem tömeges, pláne nem az egész "kultúra".
2013. ápr. 17. 21:47
 9/24 anonim ***** válasza:
De egyébként ért valami sérelem ez ügyben? vagy mire fel a kérdés?
2013. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

ami meghökkentő más mint őt azt az emberek többsége szereti élből elítélni.

biztos hogy ez ösztönös dolog, vmikor nagy szükségünk lehetett erre a túléléshez.


ha az a kérdésed hogy engem zavar e ha vki mezítláb császkál, akkor a válaszom: nem


én is szeretek, vannak helyek pl kopaszi gát ahová szeretek kimenni mezítláb sétálni egy nagyot. kevesen csinálják de mindig látni egy-két embert

2013. ápr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!