Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Honnan ered az a szokás, hogy...

Honnan ered az a szokás, hogy irodai munkahelyen a férfiaknak kötelező kánikulában is a hosszú nadrág és a zárt cipő, míg a nőknek nem?

Figyelt kérdés

Nem egészen értem.

Mind a két tesóm irodai munkát végez.


A bátyám mindennap úgy jön haza az irodából a negyven fokokban, hogy dől róla a víz és szédül, egyből bermudát vesz fel, ahogy hazajött. A nővérem simán bemehet dolgozni rövid, pántos ruhában, saruban.


Mi az oka a különbségtételnek? Egy férfinak nem feltétlenül csúnya, büdös a lábfeje, lábszára. Az egészségre sem túl jól hat, ha nem az időjárásnak megfelelően öltöznek. Illetve állandó vitát gerjeszt, hogy a nők fáznak a légkonditól, a férfiaknak meg a zárt holmik miatt pont szükségük lenne rá.


Nem értem ezeket a szabályokat.


Az egyik tesóm azzal jön haza, hogy szétsül, a másik azzal, hogy egész nap fázott az irodában...


2013. júl. 4. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a nők feltudnak venni elegáns szandálokat,a férfiak viszont nem ülhetnek papucsban,vagy sportszandálban

ez nem arról szól hogy szőrös a lába vagy sem,de egy irodában megkövetelik az eleganciát,azt meg nehéz összehozni egy férfi szandállal,egy pántos ruha saruval viszont lehet nőies és elegáns ,de ha ez vigasztal akkor pl anyum a munkahelyére nem vehet fel olyan ruhát amilyet akar

2013. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ilyen megkülönböztetés. Ilyenkor a pasik is térdnadrágban, pólóban és szandálban dolgoznak. Szerintem a hosszú nadrágot és a zárt cipőt csak ott várják el, ahol ügyfelekkel kell tárgyalni. Ahol csak háttérmunkát végeznek, ott a kutya nem foglalkozik azzal, hogy mit veszel fel az irodába, amíg nem jelenik meg valami nagyon extrém cuccban.
2013. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mind a ketten telefonos ügyfélszolgálatosok, vagyis nincs tárgyalás ügyfelekkel, ezért sem értem a dolgot.
2013. júl. 4. 22:37
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a bátyád direkt jár hosszúban? Láttad már a munkatársait is? Lehet, csak ő érzi túl lazának a rövidet, vagy az is lehet, hogy odabent olyan erős a légkondi, hogy megfagyna (volt olyan nyár, amit farmerben vészeltem át, mert 15-20 fok különbség volt az iroda és a kinti levegő között).


Én még olyan helyen nem dolgoztam, ahol a férfiakra szigorúbb szabályok vonatkoztak volna.


Vagy nem volt szigorú dress code és a férfiak/nők egyaránt viselhettek papucsot/szandált, rövid nadrágot...


Vagy olyan szigorú volt az előírás, hogy míg a férfiak nyáron is öltönyben, addig a nők zárt cipő + harisnyában döglöttek a melegtől.

2013. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű, hogy a bátyád és a nővéred nem egy helyen dolgoznak. Ahol a bátyád van, ott a nők is kosztümben, harisnyában, zárt cipőben vannak ilyenkor is, a nővéred munkahelyén meg a pasik is nyári viseletben dolgozhatnak.
2013. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem direkt jár így, hanem megmondták, hogy ez az előírás a férfiak számára. A munkatársak is hosszúban vannak, bár aki már régebb óta ott dolgozik, felvesz bermudát is, azt mondta. Meg azt is mondta, hogy ha lejár a próbaidő (két hét múlva kb.) akkor ő bemegy bermudában, mert már rárohad a hosszúnadrág. :D
2013. júl. 4. 22:51
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

És a nők, hogy járnak be a bátyád munkahelyére (nem a nővéredére)?


Egyébként próbaidő után is simán kirúghatják, ha nem tartja be a dress code-ot. Nem csak próbaidő alatt gáz.

2013. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem apukám is, anyukám is hosszúgatyában megy dolgozni nyáron is.

Amúgy a nőknek meg sok helyen előírás a harisnya.. hát én akkor inkább felveszek egy hosszú vékony szövet- vagy vászonnadrágot, mint azt a műanyag sz.rt :DD szerintem az sokkal rosszabb, mint egy lengébb hosszúnadrág.

2013. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nálunk mindenki abban jár amiben akar,de munkát elegánsan öltönyben,kosztömben kell végezni.

én is atléta-rövidgatyában járok,de öltönyben "húzom az igát".

2013. júl. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Ahol az elegáns ing, hosszú ruha elvárás a férfiak számára, ott a nők sem mehetnek be ujjatlan nyári ruciban és saruban a munkahelyre, max. annyiban más, hogy vannak elegánsabb szandálok. Pl. mi is irodai munkát végzünk, de nálunk nincs előírás, sokan vannak pólóban, farmerben... gondolom, a nővéred is ilyen helyen dolgozuk.
2016. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!