Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudtok olyan üzleteket ahol...

Tudtok olyan üzleteket ahol magas nőknek is árulnak klassz ruhákat, megfizethető áron?

Figyelt kérdés

178 centi magas vagyok és ez sajnos nagyon megnehezíti hogy a stílusomhoz, ízlésemhez illő ruhákat tudjak vásárolni, nem horror áron. Vékony vagyok egyébként, 62 kg, így a méretem S/M-es, azonban a magasságom miatt ezek általában mégsem jók rám, a nagyobbak viszont lógnak rajtam. Az a gond hogy ha kinézek magamnak pl. egy felsőt, kardigánt vagy kabátot és felpróbálom, szinte mindig hülyén áll, pedig stimmelne a méret egyébként. Az a helyzet, hogy a ruhákat általában nálam kb. 10 centivel alacsonyabb termetűekre tervezték, ezért hiába jó a méret, az arányok nem stimmelnek, rövid a dereka, rövid az ujja, nem oda esik a mellrész, kivágás, varrás ahová kéne ezért esetlenül áll. Unom, hogy mindig kompromisszumot kell kötnöm, hogy vagy olyat veszek ami nem tetszik annyira, nem áll annyira közel hozzám stílusban, vagy pedig nem áll úgy rajtam teljesen, ahogy szeretném... A nadrág vásárlás persze még rosszabb, az kész külön rémálom. Egyszerűen nem értem, hogy a 21. században, amikor egyre több a magasabb ember, magasabb nő, akkor a ruhaüzletek miért nem gondolnak a magas nőkre? És általában nem kínai üzletekben szoktam körülnézni...

Magas lányok, nők, ti hol vásároltok magatoknak??


2013. okt. 25. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 178-180 cm vagyok és kb 59 kg, szóval tökéletesen átérzem a problémád :) Utálok nadrágot venni.. Most a h&m-ben találtam egész jó hosszúságú farmert, meg is lepett, hogy az első nadrág amit felpróbálok jó is lett :o De volt, hogy vaterán halásztam megfelelő hosszúságú nadrágot. A miniruhák mind szó szerint minik rám ezért rendszerint ahogy megvettem adom is el, mert rájövök, hogy nem akarom, hogy kint legyen mindenem :) A business szoknyák viszont nagyon hosszúak, nem akarok térdig érőt venni.. Felsőim nagyja is h&m-ből van. Ott vannak ilyen sima egyszerű topok amik elég hosszúak, így azt nadrágba tűrve nincs kint a derekam. Mostanában divat a hosszított felső/ing is, ami másnak ruha is lehetne.. nekem viszont pont jó, hogy nincs kint a derekam. Kabátoknál van még az, hogy az ujja rövid mindnek.. :( Egyébként nekem nincs sok ruhám, és nagyon sok kört lefutok mire végre el tudom "szórni" a pénzem ruhára. Pl most egy felsőt a 3. üzletben találtam méretemben, de ez rövid, szóval a kompromisszum az, hogy csak derékszoknyával veszem fel. Pulcsiknál az volt a mániám, hogy hosszított legyen és feszüljön. Volt amit vaterán vettem, volt h&m-ből, de c&a-ban is találtam nagyon jó anyagú hosszú csini pulcsikat. Nem tudom te, hogy öltözködsz, és 25 éves vagyok és a feszülős egy színű ruhákra "utazom" :)) Nem lehetetlen, viszont tény, hogy időt és energiát igényel a vásárlás, épp ezért utálom.
2013. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Turi,C&a,vatera,tesz-vesz....
2013. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ az elsőnek, örülök hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.:) Én 28 éves vagyok és az egyszerűbb, letisztultabb, nőiesebb öltözködés híve vagyok. Vannak "heppjeim", ha normál magasságú lennék akkor se lenne szerintem annyira egyszerű a vásárlás.:) Nagyon kevés ruhadarabra mondom azt, hogy ez igazán tetszik és igazán szívesen veszem meg, és azok meg általában sajnos nem jók rám. Nekem sincs sok ruhám, pont a finnyásságom miatt, na meg a magasságom okozta korlátok miatt. Pl most is egy olyan szatén felső van rajtam amibe egyből beleszerettem. Fehér, hátul megkötős, gyönyörű zöld levél mintákkal. Imádom az anyagát, színét, szabását, de mégis kompromisszum volt, mert ennek is kicsit rövid a dereka és a mell része kicsit följebb van mint kellene. Vagy pl múlt héten vettem egy bőr kabátot amiből egy számmal nagyobbat kellett vennem mert a kisebbnek rövid volt az ujja. Így viszont kicsit nagy és eláll tőlem, amit pedig nem szeretek, mert én is a szűkebb, alakot kiemelő fazonokat szeretem. A farmer amit szintén nem rég vettem pedig kicsit rövid, magasabb sarkú cipővel már nem szeretem felvenni mert úgy nagyon rövidnek érzem. Szóval ezek mind-mind olyan kompromisszumok amiket azért kell meghoznom mert magas vagyok, vagy mert a boltokban alig árulnak magas nőkre való ruhát. Érthetetlen, hogy míg molett szekció szinte mindenhol van, addig a magasságot teljesen figyelmen kívül hagyják.
2013. okt. 25. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
fura, én mindenhol találok magamra dolgokat. inkább az alacsonyak/kövérek azok, akiknek nehezebben "kellene" hogy menjen a keresés, számomra így logikus, hiszen a konfekció a magas és vékony emberek felé húz.
2013. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
bár tény, hogy sokminden bő rám, mert a magassággal egyenes arányosságban nő a térfogat is, nyilván.
2013. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem a molett nőknek könnyebb a dolguk, mert minden magára valamit is adó ruha boltban van külön szekció moletteknek, ellentétben a magasakkal.

Sajnos pont ez a probléma amúgy, hogy ami hosszban jó lenne az lóg, mert ez a kettő egyenes arányban áll, pedig ez szerintem nem annyira nyilvánvaló. Azért mert magas valaki még nem biztos hogy kövér, vagy aki kövér nem biztos hogy magas...

2013. okt. 25. 14:50
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én is nagyon finnyás vagyok :)))) Pl ha egy felsőből kint van valahol a melltartóm, vagy átlátszik, vagy egy másik melltartót kéne hozzá vásárolnom akkor nem veszem meg, vagy ha nem lenne mivel felvennem, vagy valahol eláll, vagy nem elég passzos, ha nem kényelmes az anyaga, vagy nem első látásra szerelem akkor nem veszem meg. Maximalista vagyok a munkámban, maximalista a vásárlásban és sajnos a pasikban is (ezért is vagyok egyedül :D). De szerintem ez jobb mint eszetlenül költekezni :)

2013. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A probléma még mindig fenn áll, ha van valakinek egy jó tippje akkor azt szívesen venném.:)
2013. dec. 17. 21:18
 9/9 anonim válasza:
www.magasnoknek.hu
2016. ápr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!