Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek is fel van fújva...

Progizo kérdése:

Szerintetek is fel van fújva a szőrmeviselés elleni hisztéria?

Figyelt kérdés

Én nagyon szépnek és szexinek találom, ha egy elegáns hölgy szőrmebundát vagy valamilyen szőrme alapú kiegészítőt (pl. stólát, stb.) visel.

Ezért sem örülök, hogy néhol és némelyeknél olyan nagy az ellenszenv emiatt, hogy még le is öntik festékkel, leszólják, rossz néven veszik az ilyet viselő hölgyeket.

Megértem az állatvédőket, de ha a prémes állatok tartási körülményeivel van bajuk, akkor miért nem azok megjavításáért harcolnak? Sőt, ha úgy vesszük, pont a tenyésztők érdeke az adott faj fennmaradása, hiszen belőle élnek.

Miért botlik az ember a médiumokban úton-útfélen olyan megnyilvánulásokba, amik azt sugallják, hogy a szőrmeviselést szégyellni kellene? Lehet, hogy ez a nagy szőrmeellenesség is csak egy felkapott, de múló divat?



2014. okt. 4. 14:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%

Mindenki bicskát nyit a szőrme ellett, a bőrcipőket, bőrkabátot, focilabdát pedig minden ellenvetés nélkül viselik és használják.

Pedig azok se műanyagból vannak.

Én azt bírom, mikor az ilyen sznob elitisták jönnek hogy az ő ruhájuk 'vegán bőr'. Lol vegán bőr. Úgy érted műanyag?? :D

2014. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
ellen* bocs
2014. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
én csak akkor fogadom el, ha a szőrme ellenes illető elvből nem hord bőr cipőt és semmilyen állati dolgot. tény hogy nem szép dolog a bundájuk miatt leölni egy állatot, de amúgy meg nekem is tetszenek a bundák. én nem ellenzem, szoktam látni turiban is gyönyörű bundákat, azokat meg is venném, hiszen nem konkrétan miattam ölték le szegénykét, de találtam tökéletes műbundát a h&m-ben, ami ugyanolyan puha, nem túl műanyag anyagból van és nagyon szép.
2014. okt. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
#1.: Lehet, hogy ezt a szőrmeellenes mizériát is csak az irigység vezérli inkább?
2014. okt. 5. 09:13
 5/28 A kérdező kommentje:

#3.: "tény hogy nem szép dolog a bundájuk miatt leölni egy állatot"


De miért pont a prém felhasználása miatt vannak egyesek kiakadva? Mi ezzel a baj? A kihalás szélére sodor valamilyen fajt, vagy mi?

Ha meg olyan nagy baj, akkor vajon lehetne-e klónozni a szőrmét, azaz az állat megölése nélkül lecsippenteni valamennyit a prémjéből, és azt valami sejtenyészetben szaporítani? És akkor valódi prémet állítanának elő mesterségesen, de mégsem kéne leölni hozzá semmilyen állatot.

2014. okt. 5. 09:18
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek tüntetnek és hisztiznek, ha az állatok leöléséről van szó, ha pedig a feketék elleni rendőrsgi brutalitásról vagy egyéb rasszista megnyilvánulásról, homofóbiáról, transzfóbiáról van szó, akkor meg a szemük se rebben.

Ezeknek mindig többet ér egy csincsilla élete, mint az, hogy ne másokat elnyomva, mások hátán kapaszkodjanak fel.

2014. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szőrmeellenes... Bár nincs szőrmém. De biztos lesz, ha megtalálom a megfelelőt. A bőrt is szeretem, legyen az cipő, kabát, nadrág, táska...

Viszont van VEGÁN bőr táskám Stella Mccartneytól. A vegán bőr nem műanyag (ha valóban vegán bőr, nem kamu), hanem növényi rostokból készül.

2014. okt. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Az meg a másik, hogy az emberek ellenzik az állatkínzást, ezért inkább átállnak vegán életmódra és eszik a növényeket, amit alulfizetett színes bőrűekkel dolgoztatnak fel. LOL.
2014. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy pszichológusok szerint ez pszichikai okok miatt van.A szőrmebundák feltűnő holmik,és egyből a prémes állatok jelennek meg az emberek fejében amikor meglátják.(De szerintem van egy kis irigység is az okok közt...)

Ennél több ember lát horgászást,és mégsem ideges senki hogy ott mit éreznek az állatok.(a halak is meg a csalik is)

A csigaevés,a rákevés: szerintem ezek az állatok szivesen cserélnének a prémes állatokkal mert ezeket nem főzik meg elevenen.

Hát ezt nem tudom,de a selyemhernyó gubóját is forró vizbe teszik talán.

Az élelmiszerboltok előtt is tüntethetnének ahol mézet árulnak,mert a szerencsétlen méhcsaládokat bizonyos betegségeknél mindenestül úgy eltüzelik mint a szél ,ezt nemrég hallottam méhészektől.

Úgyhogy a bundák miatt háborgók kicsit be vannak szűkülve,ha szélesebb látókörrel rendelkeznének ezeket is észrevehetnék,meg azt is milyen világméretű szörnyűség kezd kialakulni (ökológiai katasztrófa) és ezek miatt is kéne aggódniuk.

2014. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Én imádom a szőrmés nőket (sajnos lányokat nem találni... és el se merem mondani sohasem a "titkomat"), meg amúgy a szőrméket is.


Van is itthon egy kékróka bunda , nagyon puha dús szőrméje van. Nekem az az álmom, hogy egyszer egy barátnőmnek elmondhatnám ezt, és ilyen bundákban szeretkezhetnék vele


[link]


Pedig volt 4 barátnőm, kifejezetten szépek, de soha nem mertem volna nekik elmondani ezt, mert előhozakodva a szőrmék tényével is óriási hisztit csaptak/csaptak volna.

Én is szeretem az állatokat, de egyáltalán nem vagyok emiatt szőrmellenes... de próbáld beadni ezt a barátnődnek :D


Szóval lehet érettebb 30 feletti bundaszerető nők felé kéne kacsintgatnom :P


26F

2014. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!