Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik napszemüveg jobb megoldás?

Melyik napszemüveg jobb megoldás?

Figyelt kérdés

UV sugárzás pl.

Tehát a tükröződő nagyon sötétek, vagy a világosabbak!

Illetve melyik a szebb? :)

köszönöm!:)


[link]


[link]


2015. jan. 19. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd kicsilány, a szemünknek fényre van szüksége ahhoz, hogy a receptorok jól működjenek. Én mikor csak tehetem nézem a Napot! Nem nézek egyenesen bele, mert az már tényleg roncsolja a retinát, mivel egyenesen a Fohea Centrális (remélem tudod mi ez, hisz tanítják) közepébe jut a fény, de a sárga folt körüli fénystimuláció erősen javallott. Ha orvost kérdezel róla hülyének néz, de én tudom, hogy így van, csinálom is pozitív tapasztalatokkal.


A másik dolog, hogy ha nincs is rajtad szemüveg a Nap környékére se nézel normál esetben.. Ilyen értelemben felesleges a szemüveg.


A harmadik, hogy én személy szerint rühellem az ilyen napszemcsis csajokat, nem látom a szemét, mikor a barátnőmön is volt, mindig levettem róla, szerintem egyáltalán nem csinosabb vele. De ha már akarsz vegyél világosabbat, hogy jobban látszódjon a szemed.

2015. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. UV-védelem lehet 100% egy átlátszó lencsén is, a védelem nem a lencse színétől függ. A lencse színétől az függ, hogy elvakít-e a nap, ha pl. vezetsz.


Ha pl. országúton nappal szemben vezetsz, vagy ilyesmi, akkor sötétet vegyél. Ugyanígy ha fehér homokos tengerparton akarod használni, vagy vitorláson stb.


Ha városi használatra van, akkor bőven elég egy félig áttetsző.


Amit az első írt, az azért ostobaság, mert napszemüveget nemcsak divatból hord az ember. Pl. biciklin véd a rovaroktól is, de ha szembetűz a nap, akkor tök klassz, hogy stimulálja a receptoraidat, de ettől még kilapít az IFA, ha nem látod... Márpedig ha elvakít a nap, akkor nem fogod látni.

2015. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy UV szűrős legyen és jól álljon az archoz. Általában a zöld és barna lencséket ajánlják.

A 2-ikat arcon kellene látni. A túl sötét üveg sem jó, mert megfájdul, eresedik benne a szem.

2015. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az UV sugárzás védelem sosem a pénztől függ, be van bizonyítva hogy a 2ezres és az 50ezres divatszemüveg ugyanúgy szűri az UV-t.

Egyébként nekem egyik szemüveg sem tetszik a 2 közül

2015. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!