Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csajok, ilyen melegben harisny...

Csajok, ilyen melegben harisnyát vagy combfixet hordtok? Egy munkahelyen ahol elegánsnak kell lenni és a harisnya kötelező, felvehetek combfixet?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem látszik, miért ne? :D Ki mondja meg, hogy az nem harisnya?
2015. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondja meg,hogy kotelezo???

Ez nem egy egyenruha,szinte nem is latszik,akkor mi haszna?!

2015. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Jaj, itt komolyan egyesek álomvilágban élnek?

Néhány hivatalos, elegáns, üzleties helyen kötelező a harisnya a szoknya alá (és igen, a szoknya is kötelező sok helyen). Dress code-nak hívják az ilyet és a munkáltató mondja, hogy kötelező.

Csak nagyon-nagyon melegben szokták egyes helyeken elengedni a harisnya viselését.


Felveheted a combfixet, csak vigyázz, hogy ne látszódjon ki a teteje!

2015. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem látszik a teteje, nyugodtan fölveheted, senki meg nem mondja, hogy az nem harisnya.
2015. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ági 22 ***** válasza:
80%
Én többnyire térd fölé érő szoknyát hordok munkahelyen. Nagy melegben bent hűvös van a klíma miatt, tehát szinte egész nyáron van rajtam harisnyanadrág (10-15 denes, nagyon vékony testszínű), vagy combfix, abból is a vékonyabb. A combfix csipkés része nem látszik ki, maximum a szűk szoknyán átüt egy kicsit.
2015. máj. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 3-as!

Nem alomvilagban,hanem demokraciaban!!!

Elnek egyesek ,velem egyutt!

Nekem senki ne mondja meg mit vegyek fel,ha nem tetszik odebb allok ennyi!

Kulomben is ha nadragot veszel akkor nem latszik a harisnya,tehat minek...

2015. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Ez pedig álomvilág, utópia. A munkahely az munkahely, oda azt veszi fel az ember, amit lehet vagy ami kötelező (pl. egyenruha). Szabadidejében meg azt hord, amit akar, alkalomhoz illően.

Tudni kell, hogy hova mit illik vagy mit kell. Az Operába vagy színházba sem megyünk farmerben meg bakancsban és állásinterjúra sem veszünk fel rikító sportcipőt kapucnis pulcsival.

Ahogy a hivatalos, elegáns helyek egy részén elvárás a nőknél a kosztüm vagy a szoknya blúzzal meg harisnyával, úgy egy gyárban, egy étterem konyháján vagy egy élelmiszerboltban balesetvédelmi okokból egyenesen meg van tiltva, csakúgy, mint a hosszú, lelógó ékszerek.

Nyugodtan állj csak tovább, ha annyit válogathatsz a jól fizető munkahelyek közül, legalább soha az életben nem leszünk kollégák.

De én meg nem vagyok hülye, hogy a formaruha miatt eldobjak egy ennyit fizető munkát, úgy, hogy finoman szólva sem szakadok meg a melóban és menjek vissza ruhabolti eladónak, ahol azt hordhatnám, amit akarok, cserébe leszakadna a lábam minden estére, güriznék havi 85 ezerért, nyelve a tetves vevők lekezelő tekinteteit, beszólásait vagy csicskáztatásait.

2015. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A masik ellenerv!

Mivel muszalrol van szo,nem mindenki birja 8-10 oran keresztul es egezsegtelen dolgok viselesere nem kotelezhetnek senkit!!

Egyebkent a testszinu 8 denes nem is latszik es lehet azt hazudni a fonoknek ,hogy van rajtam,hozzam meg ugy sem nyulhat ellenorzes celjabol!

Csupan tippnek irtam..

2015. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is van céges egyenruha, és a munkáltató adja ki mindenkinek! Nőknek ugye világoskék blúz abból 4 db-ot kaptunk hogy legyen váltásba és a cég viszi mindig tisztítóba hetente. Szoknyából fekete térd feletti az ami elő van írva és azt is kiadják abból 3 van mindenkinek szintén. Meg fekete magassarkút is kapunk évente, de azt nyáron nem kötelező hordani ha nagy meleg van. A harisnya szintén elő van írva, abból fél évente kapunk 2 csomagot 5 db testszínű és 5 db fekete színű vastagabb. Télen feketét hordunk de nincs elő írva hogy mikor mit kell felvenni csak legyen. Ha saját az sem baj csak normális testszínű vagy fekete lehet. Télen vehetünk fel vastagabbat, ne kötelező munkaruhába beenni dolgozni, mindenkinek van öltözőszekrénye sokan ott szoktunk át öltözni. Én nagy melegbe mindig lenge egybe részes ruhába megyek be, de átöltözök munka ruhába ami kötelező. Klímás az egész épület így nincs meleg kell a harisnya vita nincs. Ha esetleg nagyon meleg van és ugye van egy limit hogy mennyire lehet lehűteni az épületet a kinti hőmérséklet szerint ha már bent is 25 fok felett van akkor nem kötelező a harisnya, és a magassarkú helyett egy elegáns szandálba is lehetünk vagy lapos cipőben.


Akinek esetleg munka idő alatt el kell hagynia az épületet hivatalos ügy miatt kell elmennie, ami munkával kapcsolatos, annak szintén céges ruhába kell elmennie az adott helyre. Akkor télen vehetünk fel kivételesen akár csizmát vagy lapos sarkút hogy az autót könnyebben tudjuk vezetni, de a cég ugye alkalmaz sofőröket akik midig visznek minket ha kérjük.


A húgom egy szállodába dolgozik kint külföldön és ott is van előírás a ruhákra, szoknya, kötelező a kiadott egyen felsővel ha akarja ha nem, és csak testszínű harisnyát hordhatnak hogy egységes és elegáns legyen, plusz a magassarkú.


Nálunk a férfiak is cég által kiadott öltönyben vannak 3 garnitúra, zakóból ha teljesen fekete akkor sajátot is hordhatnak.


Én nyáron ha sietek és munkaruhába mennék haza vagy máshová szoktam felvenni egy nagyon egyszerű párszor használható combfixet, sokkal kényelmesebb nyáron, de annyira nem szeretem.



Régen gyakran hordtam combfixeket a régi munkahelyemen ahol nem volt kötelező egyenruha, csak elegánsan kellett megjelenni, akkor viselhettünk elegáns nadrágot is.


A barátnőm biztonsági őr egy gyárban és náluk a nőknek elő van írva hogy csak szoknyába lehetnek harisnyával. Nyáron nem kötelező nekik hordaniuk, ha a csarnokba mennek szemlére és a munkásoknál tartanak szekrény és táska ellenőrzést akkor viszont hosszú nadrágba és munkás bakancsba mehetnek be.


Diákként még 12 éve amikor érettségiztem meg vizsgáztam ugye szoknya, matrózblúz vagy elegáns blúz elő volt írva, és én akkor nagy melegbe a szóbelire mindig combfixet vettem szoknyához mert harisnya nélkül elég hülyén néztem ki. Másrészt az én iskolámba elő volt írva hogy ha ünnep van és ünneplőbe kell menni akkor a lányok csak szoknyába és harisnyába mehetnek. Én meg sokszor főleg melegbe combfixet vettem fel mindig és nem látszott ki, mert nem volt ám mindegy milyen szoknyát vehetünk fel. Csak térd feletti volt engedélyezett, ha valaki minibe vagy combközépig érőbe ment hazazavarták igazolatlannal!

2015. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

9-es!

Elolvasni is borzaszto volt,nem hogy ilyen helyen dolgozni!!

Ketto percnel tovabb nem maradnek az bizti!

Irtak elottem,hogy nem nagyon lehet valogatni a munkahelyek kozott,de igen lehet csak 3 diploma min. Es ok sirnak majd utannad ...

2015. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!