Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok! Segítségre lenne...

Lányok! Segítségre lenne szükségem!?

Figyelt kérdés

Lényeg az, hogy 16 éves vagyok, és eddig nagyon átlagosan öltözködtem. Semmi smink, semmi extra kiegészítő. Lazán felvettem a mackónadrágomat még iskolába is. Hajam mindig átlagos, vagy csak be volt gumizva. De úgy érzem hogy eléggé érett lettem, középsuliban is most kezdtem a második évemet, és elszeretnék kezdeni egy kicsit nőiesebb lenni.

Mit ajánlotok nekem? Milyen ruhakiegészítőket, hogyan sminkeljek, hogy hordjam a hajamat?

Magamról egy kicsit: 167 cm, és kb 60 kg vagyok, hosszú barna hajam van.

Nem szeretnék ez a plázacica lenni, meg egyáltalán nem viselkedek r**bancosan, nekem ez nem fekszik.

Én nem "csajos" szeretnék lenni, hanem "nőies".

Tisztálkodásommal nincs gond, ápolt vagyok, viszont tényleg full átlagos voltam. Eddig. Szeretnék változtatni.

Mit javasoltok?


L/16


2015. okt. 8. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapcuccok egy nő ruhásszekrényében:

- farmer(ok)

- egyszínű, egyszerű, ámbár nőies szabású pólók!

- pár kardián (szürke, fekete, esetleg egy színes darab)

- sálak!

- esetleg ha lehetséges egy nőies váltáska.

- cipők (balerina cipő, torna cipő, csizma)

Smink:

Te azért nem vagy még teljesen, de nálad már mehet egy enyhe smink.

Ha bőrhibáid vannak, akkor BB krém (ha nagyon durva alapozó). Szem alatti karikákra korrektor. Szempilla spirál 1-2 rétegben, esetleg szemceruza vízvonalra.

Hajadat fonhatod, konytyba rakhatod, kiengedheted, göndörítheted, egyenesítheted! Remélem tudtam valamit segíteni :)

2015. okt. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm első! Sokat segítettél! :)
2015. okt. 8. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:

(első)

még anyit, hogy kép nélkül nehéz megmondani, de ha szép alakod van, nm baj ha hangsúlyozod picit. Nem kell ri**ncosna lenned, éppenhogy mutasd, hogy nem egy kislány vagy már.

2015. okt. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

* te azért még nem vagy teljesen FELNŐTT!

Ezt elhagytam még :D

2015. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek az elsővel, ezek tényleg hasznos ruhadarabok. Kiegészíteném még egy sötét színű nadrággal - az bármikor jól jövet, és bármihez passzol -, egyszínű kötött pulóverekkel, egy karcsúsított blézer, esetleg farmerdzseki, szövet- vagy ballonkabát jól jöhet még.


A lényeg az, hogy eleinte könnyen variálható alapdarabokkal érdemes kezdeni, amiket könnyű kombinálni. Például van egy kényelmes, csinos farmered és egy fehér pólód: egyik nap felveszed blézerrel, egy magas sarkú bokacsizmával és valamilyen hangsúlyos nyaklánccal, máris nőies vagy, következő nap ugyanehhez a darabokhoz egy kötött pulcsit húzol tornacipővel, és mondjuk egy pici fülbevalóval, ez már kényelmesebb rohangálós szett, mégis csinos. Ezeket az egyszerű alapdarabokat könnyen feldobhatod a neked tetsző ékszerekkel, kiegészítőkkel, ha szereted őket, és beleviheted a személyiségedet. Érdemes lenne talán még egy nagyobb, de nőiesebb táskát beszerezni, lehetőleg valami alapszínnel, ami bármihez passzol: mondjuk fekete vagy nude színben.


A sminknél szintén az alapok: szempillaspirál, ajakápoló, rózsaszín vagy barack árnyalatú szájfény vagy rúzs, egy nude és egy fekete vagy sötétbarna szemceruza, ha szükséges akkor korrektor és egy megfelelő színű BB-krém. A szemöldököt szed formára, ha valahol hiányos, vagy rövid a szemformádhoz - nekem például ilyen, ezért említem :) - akkor szemöldökceruzával vagy porral könnyen korrigálhatod. Kezdetnek a te korodban tényleg elég ennyi. A drogériákban egész jó áron kaphatóak jó minőségű termékek. Ha megszereted, és belejössz akkor később, mikor már idősebb és gyakorlottabb leszel, jöhet a pirosító, kontúrszínek, erősebb színek, a highlighterezés, hasonlók.


A hajhoz sajnos nem tudok tippeket adni, az enyém vállig érő, és én is szinte mindig kiengedve hordom (vagy kivasalom, vagy hullámokat sütök bele), de a te hajhosszoddal könnyű szép frizurákat elkészíteni. (Különböző fonatok, copfok, kontyok stb.) Azt javaslom, keress youtube-on hajtutorialokat, rengeteg van magyar nyelven is, ott megmutatják, hogy lehet elkészíteni, ami tetszik, hamar bele lehet jönni.


Remélem, tudtam segíteni! :)

2015. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a tartalmas válaszod, neked is ment a zöld pacsi! :)
2015. okt. 8. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Hajadat kiszárithatod, vasalhatod, az arcomba logó tincseket besutheted


Ruhák:

Legyen nehány jo farmerek, sötét nadrágod is, farmerbol a gapot ajánlom.

Nehány szoknyád de ne miniszoknya, zara H&M találsz

Harisnyák onnan a calzedoniat ajánlom

Egy szep kabátod Zaraban sok van

Egy teli hosszú nagy kabátod ami pufi

Szep felsők, kötöttek is akar. En H&M be vettem tavaly jókat

Kardigánok

Kötött egyberuhak amit fel tudsz venni egy csizma az

Bokacsizma, csizma, Ugg csizma télre

Nehány kiegészítő nyaklánc, karkoto

Egy jo minőségű bortaska

2015. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Amivel én kezdeném: 1fekete és 1-2kék farmer. Egyszerű, de nőies felsők: melegebb időkre trikók, pólók, most inkább pulcsik. Szerintem ezek az egyszerű, de kicsit hosszított fazonúak nagyon jók. Egyszerű, jól kombinálható dolgokkal kezd, azaz harmonizáló színek és szerintem kevés minta, vagy egy-egy nagyobb minta a felsőn belefér. Tuti vennék valami inget is, és tunikát. De nem tudom, hogy neked ez a stílus megfelel el. Szerintem a tunika pl cicanacival, vagy más passzos gatyával nagyon csinos és nőies. Kiegészítőnek 1-2 szép sál, és szép ékszerek. Hozzád illő bizsuk. A hajra és a sminkre rengetek videót találsz, én Takács Nórától tanultam meg szinte mindent. Van egy csomónéhány perc alatt elkészíthető praktikája is.
2015. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!