Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Azt mondják, hogy az öltözék...

Azt mondják, hogy az öltözék elárulja ki vagy. De a legtöbb ember nem foglalkozik a másik emberrel, idegennel, akkor miért öltöznek mégis mások elvárásának?

Figyelt kérdés

Ugyanis a legtöbben a divatot, a trend szerint öltöznek, mert így azt képviselik, hogy én is olyan vagyok mint a tömeg, nem vagyok különb a tömegtől, szolidan-divatosan-tucat szerint öltözök, mert így engem is normálisnak könyvelnek el, nem néznek hülyének.

De közben leszarnak, mert senkit nem érdekel ki vagy mi vagyok, hacsak nem ismert személy.



2016. máj. 18. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is az idegenek miatt öltöznek úgy, ahogy. Hanem mert találkoznak ismerősökkel, bemennek a munkahelyükre stb. A sarki boltba a többség simán leugrik otthonkában/melegítőnadrágban.
2016. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mert nem az idegeneknek öltözök az utcán, hanem magamnak, az ismerőseimnek, barátaimnak, a pasimnak, a tanáraimnak elegánsan a vizsgára, hogy ne valami suttyó proli benyomását keltsem. attól még, hogy nem járok hupilila tüllszoknyában sárga-kék csíkos harisnyával és türkiz pólóval meg bohóccipővel, nem vagyok tucat, maximum nem nézek ki erőltetetten "különlegesnek". de nem érdekelnek az ilyen tiniproblémák már, hogy jaj ugyanolyan a pólója, mint nekem.. mert leszrom, azt veszem fel, ami szerintem jól néz ki és nem futok ki ijedtemben a világból, ha másnak is az tetszik. nem vagyok már 15 éves, hogy mindenáron az egyediségen görcsöljek.
2016. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tini, hanem felnőtt, felnőtteknél pláne kényesen ügyelnek, hogy jó színbe tűnjenek fel, az egyedi, a nem trendi-átlag öltözet ritka és ami nem tucat. Pl van lány, aki rocker és festi a haját és bakancsba jár, eltérő egészen, hülyének nézik, saját fülemmel hallottam.

Vagy aki úgy hordja az ingét, hogy kívül van, nincs betűrve, akkor ezt is igénytelennek tartják. De a legginst nadrágként hordva is igénytelennek tartják.

Vagy sportcipőt alkalmi nadrághoz és pulcsihoz hordva.

Szóval ha nem az átlagosan néz ki vki, már nem is nézik semmibe.

2016. máj. 18. 18:27
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Alkalmi nadrág tornacipővel tényleg igénytelen. Ha valaki már alkalmi ruhában mászkál akkor illik egy normális cipőt felvenni hozzá.

A leggings nadrágként való viselete meg azért baj, mert a) olyan csaj veszi fel akin bőven van plusz kiló és nagyon előnytelen, b) olyan vékony hogy kicsit lehajol az anyag a hátsóján átlátszik, c)láttam olyat aki fekete leggingset alkalmi ruhának elfogadhatónak gondolta. Hivatalos rendezvényekre, alkalmi ruháknál azért ajánlatos megfelelően öltözni, formális eseményen betartani szabályokat (nem miniszoknya, nem sportcipő). Vannak munkahelyek ahol nem vesznek komolynak, ha sportcipőt veszel fel elegáns ruhához. Ettől függetlenül hogy be kell tartani pár szabályt még fel tud öltözni úgy, hogy elárulja ki ő. Hasonló a szabály munkahelyeknél is, valahol figyelik hogy normálisan, divatosan öltözzön az ember és pl. egy bank alkalmazott ne rockernek öltözzön, mert az ügyfél nem fogja alkalmasnak találni. Szóval munkahelyen, alkalmi eseményeke persze hogy fontos, hogy bizonyos elvárásoknak megfelelően öltözzön az ember. Felnőtt embernél már alap lenne, hogy bizonyos helyzetekben az egyéniségét úgy fejezze ki, hogy nem nézik bolondnak.


Hétköznapokon, utcára meg tökmindegy, mindenki úgy öltözik ami neki kényelmes, tetszik, jól érzi magát. Ha zavarja hogy megbámulják, hülyének nézik akkor majd nem öltözik úgy. Attól még hogy valaki divatos nem lesz tömeg, ki lehet fejezni az egyéniséget anélkül is hogy erőltetetten egyedinek akarjon tűnni. Ha valaki 30-on túl is felnyírt lila hajjal közlekedik meg kétségbeesetten próbálja mindenki tudtára adni hogy ő hihetetlen egyéniség és nem tömeg az szerint már feltűnösködés és nem önkifejezés. Az eszetlen divatkövetés meg az én aztán hihetetlen egyéniség között is vannak lehetőségek, nem csak ez a két véglet.

Ki lehet tűnni a tömegből esztelen feltűnösködés nélkül is, ha valaki tudja hogyan legyen divatos és egyedi is egyszerre és akkor nem nézik semmibe, mert átlag meg bolondnak se tartják hogy felnőtt létére úgy öltözik mint egy lázadó kiskamasz.

2016. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy látszik neked se mindegy ki, mit hogy hord és nyomod az etikett szabályokat. Egyszer azt ecseteled miért előnytelen a legging, másik mondatba pedig, hogy hétköznap úgy öltözik mindenki ahogy akar.

Nyilván munkahelyre nem saját elképzelés szerint járunk be.

Nem tornacipőre gondoltam sportcipő alatt, vannak amik passzolhatnak egy szép vászon nadrághoz, vannak akik hétköznap is hordanak alkalmi nadrágot, de nem bőrcipővel, hanem ami egyszerűbb.

És írhatnál pl hogy lehet vki divatos s egyedi esztelen feltűnés nélkül, mert nagyon nem találkozok ilyenekkel, max a rockerek, akit írtam.

2016. máj. 18. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, úgy öltözik hétköznap ahogy akar, de attól még a 120 kilós csajon igénytelen lesz a leggings. Felvehet, max. elkönyvelik ízlésficamosnak, de nyugodtan vegye fel.

Divatos: [link]

[link]

Feltűnéses: [link]

[link]


Nem csak a rocker, de mikor színesben akarnak öltözni és már bántja az ember szemét ( [link] míg ezt is lehet szépen ( [link]


Nekem mindegy ki mit vesz fel, de ha röhejesnek tartom akkor elkönyvelem, hogy ennek sincs otthon tükre. Ez van, én ilyen vagyok (meg az ember többsége). De attól is falnak megyek ha valaki nem aggatja magára a szekrényét neonszínekben akkor az már tömeg, mert átlagosnak néz ki. Mindenki annyira ki akar tűnni, egyéniség meg egyediség lenni, nem csak azzal lehet kitűnni hogy hülyén öltözködik.

2016. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mert a rockerek aztán annyira egyediek, nincs belőlük minden sarkon egy tucatnyi ugyanúgy kinéző csoport:D a leggings nadrágként meg undorító és igénytelen szimplán, az egyediséghez semmi köze, sőt pont hogy túl sokan hordják így és túl általános is lett.
2016. máj. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
73% nem írtam,hogy a rockeres vagy a leggingesek egyediek lennének! Csak épp a hozzád hasonló fanyalgókról írtam, hogy nem tetszik a leggings, vagy pl a rocker öltözet, akkor már nem is tudják őket komolyan venni.
2016. máj. 19. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
na és akkor mi van? hadd döntsem már el én, hogy kit veszek komolyan és kit nem. köszi.
2016. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!