Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Emlékeztek még az iskolaköpeny...

Emlékeztek még az iskolaköpenyre, meg úttörőként a fehér térdzoknira?

Figyelt kérdés

Az én időmben(80-as évek eleje) még kötelező volt,de azt én úgy szerettem,mint a kecske a kést.Egyszerűen nem tudtam vele megbarátkozni.Hányszor hagytam otthon,hogy ne kelljen fölvennem?!Aztán meg hazudoztam a tanároknak össze-vissza,hogy elfelejtettem anyukámmal kimosatni,szétszakadt,stb.De sokáig nem tudtam ezt eljátszani.Én valahogy olyan idétlen ruhadarabnak tartottam,de a tanítás után azonnal letéptem magamról,mert egyszerűen valamiért ellenszenves volt nekem.

Anno,akárcsak az úttörő egyenruhához a fehér térdzokni!Lányokon jól mutatott,de fiúkon?Úgy érezem benne magamat,mint valami bohóc!Na akkor egyet gondoltam,a térdzoknit,meg a fekete rövidgatyót lecseréltem fekete szövetnadrágra.Mindjárt jobban mutatott rajtam.Azt mondtam magamban az iskolába érve,hogy b....a meg mindenki,nekem ez jön be.De aztán elég kellemes meglepetés ért,mert a fiúk 80%-a is hosszúnadrágot viselt ,akárcsak én.A pedagógusok már nem nagyon tudtak mit tenni,így nem is erőltették tovább.Csak a lányok hordtak térdzoknit,de némelyik még csinos is volt benne.



2016. jún. 20. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

engem nem zavart különösebben a köpeny, mindenki hordta, középsuliba már be sem kellett gombolni, plusz az ujját sem gomboltam be, emlékszem.

az úttörő egynenruha meg kifejezetten tetszett. az hogy zsinóros volt, meg a csatt. zoknira nem emlékszem, nem hagyott mély nyomot bennem, de biztos hogy nem olyan zoknit hordtunk régen mint most (low cut)


és mi a kérdés? :)

2016. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak mi ketten emlékszünk, kérdező :(
2016. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Igen, és utáltam gyerekként mindkettőt. A köpenytviselésből állandó cirkusz volt, mert senki nem szerette hordani és állandóana fél osztály bojkottálta a dolgot, aztán szülői értekezleten ment a hiszti miatta, utána pár hétig rajtunk volt, aztán megint kezdtük hanyagolni.


Én lányként a fehér térdzoknit is utáltam, főleg mikor szandálhoz kellett felvenni ünnepségre vagy osztályfényképezésre. Mivel akárhogy is vigyáztál rá, szürke meg koszos lett az orránál. Kaptam is miatta osztályfőnökit egyszer, mert anélkül jelentem meg fényképezésen. Május vége felé volt, nagyon meleg volt már, anyu ugyan rámadta előírásszerűen reggel, de én még a lépcsőházban levettem és visszahúztam a szandálomat mezítláb. A fene sem fog egésznap belesülni meg viszketni miatta :) Vihettem ki az ellenőrzőmet :)

2018. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem az úttörő egyenruhát, nekem kifejezetten tetszett, szerettem felvenni.
2018. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak négy évig viselhettem az iskolaköpenyt és az úttörő egyenruhát,mert akkoriban volt a rendszerváltás.
2022. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!