Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért öltözik sok tizenéves...

Miért öltözik sok tizenéves divatmániás lány rockernek, metálosnak?

Figyelt kérdés

Furcsa mikor valaki úgy vesz fel bandás polókat, hogy közben nem is hallgatja az adott együttest sőt nem is hallgat metált meg rockot.


A fastfashion plázaboltok meg ontják magukból a Metallicas,Iron Maidenes,Slayeres meg Nirvanas cuccokat. Amivel nem lenne bajom, ha tényleg olyanok vennék akik halgatnak is metált de sajnos nem ők a célközönség.


A tizenéves lányok meg megveszik ezt mert a Kardashian lányok meg a Justin Bieber b*zi gyerek is ilyet hord és őket kell nekik majmolni.


Meg olyat látni, hogy a zarába vagy a H&Mben ( igazából nem is érdekel, hogy hol) martens szerű bakancs piros fűzővel van ellátva és viszik mint a cukrot, mintha mindenki akkora anarchista lenne.


Meg bombert vesznek fel mert az olyan "mencii"

Közben nem is tudják, hogy kik hordanak bombert meg miért.

Vicces amikor látom, hogy ennyi "skinhead" kiscsaj van.


Miért kell bizonyos szubkulturák öltözködését, jelkép rendszerét vizuális nyelvét kisajátitania a divatnak? Miért hordják sokan ezeket a dolgokat úgy hogy a mögöttes tartalommal nincsenek tisztában?



2016. dec. 28. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A pólóval még egyet is értenék (bár sose lehet tudni mit hallgat aki viseli), de a többire kb azt lehet mondani hogy már az adott szubkultúra is kvázi kisajátította (pl bombert nem a SHknak kezdték gyártani).
2016. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Azért hordják, mert divat és én pl. csak 16-17 éves koromig foglalkoztanm ilyen dolgokkal, hogy számítsanak ezek a jelképek. Olyan zenét hallgatsz és olyan koncertre mész amilyenre akarsz. Kit érdekel, hogy más felveszi a h m-es nirvana pólót és gőze sincs mi az. Engem teljesen hidegen hagy.
2016. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

én fel nem vennék ilyen pólót mert reklámnak tartom amiért senki se fizet xD


am meg ahhoz h rokker legyen vki nem kell így öltözni

2016. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez a rocker stílus valamennyire divat mindig ebben a 13-16 életkorban. Én is kicsit a rocker stílus felé kanyarodtam ennyi idősen és most látom hogy a hugom is. Ilyenkor éli a legtöbb fiatal a 'depressziós'(nem lenézés én ugyanilyen voltam) korszakát. A bandás pólókkal én se értek egyet mert a legtöbb ember aki hordja semmit nem tud az adott bandáról.
2016. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A pólók engem is rohadtul zavarnak, 99%-uk nem is szereti/hallgatja az adott zenekart csak azért hordja mert most ez a menő. 10 éve, de még pl 4-5 éve is pont hogy b a s z ogattak suliban ha felvettél ilyet mert mennyire gáz hogy rokkervagy meg emós vagy meg sátánista.
2016. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%
Én meg azt nem értem, hogy miért zavarja az embereket a divat? Ha az a divat akkor meg miért nem lépsz tovabb rajta ha nem tetszik, mert attól hogy pár embernek nem tetszik attól nem fog változni semmi.. miért zavar? Mert jobban állnak az adott ruhák nekik? Biztos nem csak az zavar hogy nem tudja mit jelent.•-• furcsa egyátalán miért foglalkozol másokkal? Kit érdekel, hogy ki mit csinàl? Szerintem mindenki azt hord amit akar szemlélettől függetlenül. Pl. Ahogyan neked is jogod van ahhoz hogy bombert hordani úgy mindenki másnak is van es ezen az nem fog változtatni hogy ez teged idegesít meg ha kiírsz egy ilyen kérdést gyakori kérdésekre😑😑
2016. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

a zenekaros pólók tényleg gázak, nem értem én se. mondjuk tényleg nem lehet tudni, pl. én is hallgatok/hallgattam nirvanat meg ilyesmiket, de gondolom, a legtöbben belőlem se néznék ki.

a bomber meg pl. csak egy ruhadarab, nem csak skinheadek hordhatják. nekem egyszerűen csak tetszik. ennyi erővel akkor kék-fehér csíkosat meg csak a matrózok hordhatnak, vagy mi? kicsit túlzásba estél..

2016. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező...idelye lenne elfogadni hogy létezik egy olyan dolog hogy DIVAT. A divatot nem a hétköznapi emberek mondják meg hanem pl ahogy említetted Justin Bieber.Ha felvenne holnap Justin egy fehér fekete csíkos bőrlabátot akkor 1 hónap múlva már a boltokban lenne ugyanolyasmi.A tini lányok nem tehetnek róla, természetea folyamat hogy van az az időszak amikor próbálgatják magukat, kialakul a stílusunk, és nem lehet egyszerűen mit tenni a mai társadalomban ha valaki követi a divatot akkor arra okkal ok nélkül felnéznek a többiek.Én személy szerint mondjuk pont tiszteletben tartom az ilyen rockereket (vagy nem tudom miket nem értek hozzá) és nem veszek fel Nirvana-s pólót, sem Mettallica-st...pedig az utóbbi bandát szeretem de mégsem érzem azt hogy nekem azt kéne magamom hordani.Ettől függetlenül mindenki azt hord amit szeretne, vagyis hát amit a divat mutat.Senki nem tehet róla.Én már pl vettem bomber dzsekit és azért mert megtetszett, akkor most azért ne hordjam mert nem tudom honnan jött be a divatba?Egyébként utána fogok nézni, ha már így megemlítetted, mert eddig csak annyit tudok róla hogy elvileg aki a narancssárga belsejét kofordítva hordja rasszista.De nem fog igazából érdekelni kik miért hordták ha nekem megtetszett a boltban akkor hordani fogom és kész.Akik meg bandás pólókat hordanak azok is hordják és kész.Ők döntik el mit akarnak felvenni.16/L
2016. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én nemrég megtaláltam mamáéknál a szekrényben tata majd' 50 éves bomber (eddig azt se tudtam, mi az, szégyen vagy nem szégyen) szabású, ballonkabát anyagú dzsekijét, és mivel rá már nem jó, odaadta, hogy hordjam nyugodtan, klassz, hogy kicsit nagy rám, lezsernek tűnök. Ősszel abban flangáltam, tavasszal is abban fogok. Mondjuk az nem tűnik skinheadesnek, meg zsebek sincsenek rajta az ujján..

És nem azért hordom, mert divat. Én még sosem láttam embert bomber dzsekiben sem, nem hogy olyanban, ami most nekem van.. :'D ( mondjuk, megértem, egy majdnem 50 éves cucc..)

Mondjuk én falun lakom, lehet, ezért nem veszek észre ilyen embereket.

Az mondjuk engem is nagyon idegesít, mikor látok valakit pl. Iron Maidenes pólóban, aztán kiderül a lányról, hogy nem is ismeri a bandát.. (nekem nincs bandás pólóm, pedig én tényleg hallgatom őket).

2016. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem hallgatják?
2016. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!