Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok az esküvői ruha miért...

Roadkill kérdése:

Lányok az esküvői ruha miért fehér? és nem nehéz felvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok lányok,ne haragudjatok a buta kérdésért de mindig néztem az esküvői ruhákat és nem értetem miért fehér,mondjuk szép!Eddig úgy tudtam hogy a szüzeséget jelenti ez eddig oké,de ha a lány nem szűz na akkor mi van?Meg a másik nem nehéz felvenni vagy butább kérdés abban hogy lehet kimeni az illemhelyre?Előre is köszönöm lányok és nők,ezer tisztelet nektek

18\f



2017. máj. 22. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen, még az 1800as évek végén se volt fehér, aztán azt hoszem valamelyik angol királynőn volt fehér ruha az esküvőjén és így divatba jött. Felvenni nem olyan vészes, ha van segítséged aki rádadja és befűzi. Wc-re menni pedig egyedül nem igen lehet. Kell pár barátnő/anyuka/anyós aki segít tartani a ruhát, amíg te pisilsz.
2017. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Áhh értem nagyon szépen köszönöm :D és nem nehéz benne mozogni?
2017. máj. 22. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez már egyfajta szokás a tisztaságot jelképezi.. Mégha nem is szűz konkrétan az adott lány/nő a jövendőbelije szemében úgymond az.. hiszen új lapot kezdenek.. Egyébként a legtöbb ruhához segítség kell. :)
2017. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a fehér, anyum és a húgom is kékben ment férjhez (első házasság).
2017. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az de szép lehetet még sose láttam kék esküvői ruhát,mondjuk igazatok van hogy tényleg akkor szűznek tünnek a férjük szemében :D Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D több is jöhet :D remélem nem zavart senkit ez a kicsit butácska kérdés:D
2017. máj. 22. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem jelképezte a tisztaságot, vagy a szüzességet (legfeljebb volt aki megpróbálta belemagyarázni). Egy angol uralkodónő hozta divatba a fehér ruhában történő házasságkötést, előtte a lányok a legszebb ruhájukban (jellemzően népviselet) mentek férjhez. Ma sem minden menyasszonyi ruha fehér, például a feleségemé fekete volt. Mostanra teljesen kimentek a divatból a habos-babos abroncsos ruhák, a hangsúly az egyszerűségen, a letisztultságon van, de a ruhát az abroncsba tűrve simán lehet a mellékhelyiséget látogatni bennük. :)
2017. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk római katolikusoknál a fehér a keresztségre emlékeztet minket, mert azáltal lettünk keresztények, és igazából minden szentség erre vezethető vissza. Keresztségben egy fehér ruhát kap a megkeresztelt, és később ezért fehér az elsőáldozók ruhája, ezért van fehérben a papszentelés is, stb.

Egyébként nem kötelező nekünk sem fehérbe.

Ami a ruhaviselést illeti, nem könnyű, de meg lehet szokni. Nem árt olyan ruhát választani, ami nem túl nagy, ha ez gondot okoz.

2017. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!