Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sportcipőtől áramütés?

Sportcipőtől áramütés?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen sportcipőm: [link]


Mikor rajtam van, kis használat után, mikor fémhez érek, megráz kicsit az áram, egy egészen picit csíp. Már félve nyúlok pl kilincshez, korláthoz, mert ha fémhez érek, akkor csíp az áramütés. Tudom nem igazán erős áram ez, sőt semennyire, de azért eléggé kellemetlen érzés. Mielőtt egy ajtó kilincséhez érek, előtte mindig megérintem a falat, hogy levezessem a töltést belőlem.

Miért alakulhat ki pont ilyen stílusú cipőknél? És hogyan kerüljem el?



2017. aug. 29. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Vélhetőleg jobb szigetelőanyag, mint más cipőd - nyilván nem az volt a cél a fejlesztésben, hanem ez mellékesen alakult így. Szerintem semmit nem tudsz tenni (az lehet, hogy a cipő anyagának öregedése eme kellemetlen tulajdonságot csökkenti, vagy ha kissé koszos-poros lesz, az is). Nekem is volt egy ilyenem, még csak nem is sportcipő, kénytelen voltam rászokni arra, hogy mielőtt bedugom a kulcsot az autó zárjába, megkoppantom az ajtót.

Az is lehet, hogy egyes ruháid hajlamosabbak a töltés felhalmozódását elősegíteni, ahogy a ruha egyes részei súrlódnak egymáson.

2017. aug. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
7. osztályos fizika: statikus elektromosság
2017. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!