Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A lány/nő Rally navigatorok...

A lány/nő Rally navigatorok miért mind a jobb kezükön hordják az óráikat? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Király- Molnár Alexandra "Szasza", Szász Tina, Ollé Rebeka, Miklós Alexandra stb... csak 4 lány navigátor akik mind a jobb kezükön hordják az óráikat. De miért ott? Az óra általában és alapból a bal kézre való.

2017. szept. 21. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet praktikus okokból. Nem voltam még rally navigátor, így nincs tapasztalatom, de a bal keze van a navigátornak a pilóta felé, illetve az autó középkonzolja, stb felé. Itt autótól függően (versenyautókról beszélünk) csövezés, felszerelések, az intercom rendszernek a madzagjai, stb lehetnek. Nem tudom, hogy a versenyoverál mennyire takarja/védi az órát, de én esélyesnek látom, hogy azért a jobb kezükön van, mert ott kisebb a sérülés, beakadás veszélye. Ezen kívül, lehet az is, hogy nem csak időt mutat, és azért a jobb kezén van, mert a bal kezével tartja a jegyzeteit (amiből navigál, mivel általában nem térképük van, hanem a pályabejárásnál felírta, hogy hol, mi után milyen kanyar következik, egy jó navigátorral úgy is végighasít a pilóta a páylán, ha be van kötve a szeme, olyan sebességgel mennek, hogy muszáj neki szó szerint vakon megbíznia a navigátor szavaiban), a jobb kezével ír, és ilyenkor előtte van így folyamatosan az óra is.

De lehet más az ok, nekem ezek jutottak eszembe. Az is lehet, hogy puszta véletlen. Amúgy általában (nem mindig) jellemzően a balkezesek hordják jobb kézen az órát.

2017. szept. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz mindannyian balkezesek.

Az nem úgy van hogy hova való hanem hogy milyen kezes az ember, Én balkezes vagyok és bal kézzel kapcsolom be a szíjját a jobb csuklómon.

A jobb kezeseknek pont fordítva áll kézre.

2017. szept. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az óra általában és alapból a bal kézre való."

Na persze, valami jól értesült divatlap szerint.

Én is a balkezes válaszra tippelek.

2017. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Én se értek hozzá, de azért, mert ha időt néz akkor a bal könyökével nem zavarja a vetetőt.
2018. nov. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!