Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek hogy képesek...

Az emberek hogy képesek kiadni ékszerekre több százezreket, milliókat?

Figyelt kérdés

Csak én nem látom ennek az értékét?

Engem totál hidegen hagy.

Ha milliárdos lennék sem költenék ilyesmire,de sokszor látok átlag embereken is elég drága ékszereket.


Hétköznap ugye ezeket nem érdemes viselni,mert attól fél az ember,hogy elhagyja,ellopják.

Olyan sok társasági eseményem meg nem vesz részt az ember egy évben,hogy azért érdemes legyen,akár több 10-ezer Ft értékű nyakláncot,gyűrűt,karkötőt venni.


Na meg egy átlag ember meg sem tudja mondani ránézésre,hogy valami értékes,vagy csak valami bóvli.


2017. nov. 28. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az arany/ezüst/gyémánt/stb. mindig érték lesz. Egyfajta befektetés, nekem is vannak drága ékszereim, mert szépek, szeretem őket, de ha úgy adódna megválnék tőlük.

Hasonló ehhez, amikor a gazdagok aranytömböket vesznek, csak ugye ezt nem teheti meg mindenki. Viszont egy szépen megmunkált aranyékszernek később is lesz értéke.

2017. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Azért, mert az arany/ezüst/gyémánt/stb. mindig érték lesz. Egyfajta befektetés, nekem is vannak drága ékszereim, mert szépek, szeretem őket, de ha úgy adódna megválnék tőlük. "


Ezt én értem is.

De az ember általában olyasmit vesz,vagy fektet bele,amit maga is használ.


Én eleve meg sem venném.

Persze erre kiváló,ha eladósodsz,van mihez nyúlni,de csak ezért megvenni valamit,nekem fura lenne.

2017. nov. 28. 20:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelen állás szerint 540 000Ft-al többért eltudnám adni az órámat mint amikor vettem, akár már holnap. Én amúgy is szeretem az órákat így nem bánom. Ha pedig megunom akkor szimplán eladom és veszek egy másikat helyette.

Szinte minden nap viselem.

2017. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ízlés kérdése. Szinte mindenről feltehetnénk ezt a kérdést. Van akinek az ékszerek ilyen nagy jelentősségel bírnak és nem sajnálnak egy nekik tetsző darabra akár több százezret is kiadni. Van akit meg teljesen hidegen hagy, pl én sem hordok egyáltalán ékszert nő létemre, de én teljesen meg tudom érteni ha valaki sokat és nagy értékben vásárol minőségi darabokat. Aki ilyet vesz az valószínűleg hétköznap is hordja, van hová felvennie, az ilyen ékszerek általában időtálló darabok így megéri a befektetés. Ellopni egy ékszert meg szerintem kifejezetten nehéz, ahhoz kb aludnia kéne vagy le kéne kötözni hogy le tudd venni róla. Azzal is vitatkoznék hogy nem látszik a különbség, mert igenis meg lehet állapítani hogy például egy ezer forintos H&Mes bizsu vagy komoly ékszer van egy nő fülében.
2017. nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ha elakarsz menni egy rendezvényre,és a ruhádhoz illően akarsz valamilyen ékszert,akkor pár ezer Ft-ért is tudsz venni.

Vagy 10-20 ezer Ftért már tudsz venni olyat,amin egyértelműen látni,hogy nem valami gagyi,amit a 100 Ft-os kiegészítők boltjában vettél.


Az órás dologra.

Ez fordítva is igaz,az is lehet,hogy 5 éve 500 ezerért vetted,ma pedig mondjuk már csak 200 ezerért tudnád eladni.


Na meg amikor bemész egy használt ékszerboltba mindig jóval a piaci ár alatt tesznek rá ajánlatot,mert ők is tovább akarnak adni rajta.


Én leginkább arra gondolok,hogy végső soron az 1 millió Ft értékű gyémánt fülbevaló is egy "kavics".

Azon kívül,hogy belerakod a füledbe dísznek,sokat nem fogsz vele kezdeni.Ehhez pedig túl drága mulatság.

Bugyiból sem veszek 100 ezer Ft értékűt,pedig az azért alapvető használati ruhanemű.


Azon vagyok még kiakadva mikor valaki jegygyűrűre kiad ekkora tételeket,amit életében alig fog hordani,aminek az árából mondjuk már egy szobát be lehet rendezni minőségi bútorokkal.

2017. nov. 28. 22:23
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, örülj neki, hogy neked ugyanannyi pénzből több jut értelmes, "előrevivő" dolgokra, aki meg hülye, az hadd maradjon az...


Ennél már csak az a rosszabb, amikor talicskával tolják ki a pénzért megvett flakonba töltött vizet a boltból, mikor folyik otthon a csapról is. Oké, csak akkor ne sírjanak, hogy semmi pénzük, semmire nem viszik, és 20 év múlva is ugyanott tartanak, valami lerohadt albérletben...


A jó befektetésnek vett ékszert, órát tökéletesen megértem. Otthon a széfben. De mi bánatnak kell hivalkodni vele? Annál visszataszítóbb nincs, mint amikor többet ér a ráaggatott ruha, ékszer, mint maga a nyolcosztályos, éjsötét ember alatta. Meg csak nyugodtabban mászkál hétköznapokon egy nő, ha nem egy húszmilliós valami lóg örökké a nyakában. (Szépnek meg születni kellett volna amúgy.)

2017. nov. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Szóval szerinted azért van az óra, hogy az ember bedobja egy széfbe és ne is használja? Tudod nem mindenki a te fizetésedből él. Van akinek nem okoz gondot egy ilyen kiadás.

Kíváncsi lennék, hogy te mire vitted ha még egy órát sem mersz hordani.

2017. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez is egyfajta pénzmosás. Valahogy szert teszel x millió forintra, amit nem akarsz a bankba tenni, mert megadóztatják, vagy nem akarsz ingatlant/ingóságot venni, mert gyanús lenne a navnak, stb. Ezért elmész egy diszkrét ékszerészhez, akinél megoldod okosba. Otthon meg elfér az ékszer a széfben, esetleg néha felveszed, ha alkalom adódik.
2017. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Élelmiszerből,ruházati cikkből tud az ember olcsót és drágát is venni.

A drága,azért drága,mert jobb minőségű.


Egy 1 millió Ft-os gyémánt gyűrű viszont mitől "jobb" egy 5000 Ft-os bizsutól?

Mire lehet használni?Miben ad valami pluszt?


Igazából tényleg csak egyfajta hivalkodás.De hivalkodni látványosabban,és ennél jóval olcsóbban is lehet.

2017. nov. 29. 18:10
 10/18 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi lennék, hogy te mire vitted ha még egy órát sem mersz hordani."


Én nem szeretem a kiegészítőket,zavar ha valami felesleges idegen test a testemen van.

Az óra is ilyen.

Van telefonom,azon bármikor megnézem az időt.

De ha nagyon ragaszkodnék ahhoz,hogy a kezemre legyen csatolva az idő(mint a lopott időben),akkor egy olcsóbb fajta is megtenné,ugyanis az 5000Ft-os és a 100 ezer Ft-os óra is ugyanazt az időt mutatja.

2017. nov. 29. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!