Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudatosan választasz ruhát...

Tudatosan választasz ruhát magadnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy valóban egymáshoz illő darabokból álló, stílusos gardróbot kialakítani. Általában csak veszek ezt-azt, ami épp megtetszik, de emiatt nagyon össze-vissza az öltözködésem. Ti hogy vesztek ruhát? Ha megtetszik valami, végiggondoljátok, hogy mihez illik, mivel fogjátok viselni? Egy ismerősömnek kizárólag fekete és fehér ruhadarabjai vannak. Azt kicsit egyhangúnak tartom, de az biztos, hogy soha nem tud hibázni, mindig jól néz ki bennük.
2017. dec. 4. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

A ruhatatam majdnem minden darabja passzol egymashoz,leginkabb szinben es stilusban.

Szinben azert, mert kb csak fekete, feher, nude es foldszin ruhaim vannak(nem szeretem az elenk szineket, nem is allnak jol).

Stilusban pedig azert, mert pl nincsenek osszevissza deszkas/ csipkes, sport/ magassarku cipoim minden szinben. Egy stilust fogok meg, ami en vagyok, amiben jol erzem magam, es ehhez vasarolok. Ez a stilus a sportos es noies kozott van.

A borom eleg erzekeny kulonbozo anyagokra , igy probalok csak pamutot hordani, esetleg kotottet, illetve farmert.

Mikor megvenni tervezek valamit, atgondolom, hogy az a ruhadarab illjen legalabb 2 masikhoz, lehet ez nadrag vag folso.. passzoljon szinben es stilusban is, legyen hozza illo cipom.

Pl ha nincs sport cipom, de kineztem egy jo Adidas melegito pulcsit nem fogom megvenni, mert epp csak tavaszi szandalom van hozza-akkor kene vennem sport cipot is, de mivel nem azt mentem venni, csak felsot vissza teszem, es keresek csajosabbat.

Ezek igazabol nem nagy eroszfeszitesek, egy ilyet 5 mp-alatt vegig gondolok, nem egy nagy megeroltetes. Mar rutinbol jon.

2017. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hátöhm... Fekete csőgatya, fekete kapucnis pulcsival annak számít?
2017. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak feketét hordok. Maximum néha, nagy ritkán, nagyon sötét szürke vagy "vérbordó" felsőket még felveszek a fekete színű cuccaimhoz. Nadrágból (csak fekete közepes derékhosszú skinny farmereket hordok) de úgy nagyjából minden féle ruhából, cipőből próbálok minőségibb darabokat venni

Figyelek az anyag összetételre is mivel nekem is nagyon érzékeny a bőröm. Igyekszem csak természetes eredetű anyagból lévő cuccokat hordani (pamut, gyapjú, kasmírgyapjú, bőr, nagy ritkán viszkóz)

Ha valaminek nem jó az anyagösszetétele akkor meg sem veszem, hiába tetszik az adott ruhadarabb.

Amúgy eléggé finnyás vagyok ruhavásárlást tekintve. Azért is képes vagyok otthagyni a boltban a kinézett ruhadarabot, hogy ha arany vagy bronz szinű a cipzárja vagy a gombja, az általam kedvelt ezüst szín helyett

Már van egy kialakult stílusom, így körübelülre tudom hogy mit szeretnék és mi illik a már meglévő cuccaimhoz. Persze velem is volt olyan hogy egy-egy extrémebb ruha vagy felső láttán elcsábultam. De ezok is illenek a darkos stílusomhoz csak hétköznapokra nem tudom felvenni őket, maximum koncertekre, fesztiválra.

Sokszor ha nagyon megtetszik egy adott ruhadarab akkor veszek belőle több ugyanolyant. Meg van egy pár olyan ruhám is ami kifejezetten darkos márka terméke (pl killstar, punk rave)

Cipőből csak bakancsot (álltalában 20 soros acélbetétesekben járok de van minden féle) nyáron pedig tornacsukákat hordok (ezek is vagy feketék vagy pedig sötét bordók)

Van egy pár saját kezűleg átalakított cuccom is. Ezekhez direkt turkálóban keresek alapanyagokat.

Álltalában mindig előre megvan az elképzelésem mielött vásárolni mennék arról hogy mit szeretnék venni és mire van szükségem. Néha elcsábulok de azt sem bánnom meg, mert nehezen találok magamnak jó cuccokat ami stílusban és méretben jó nekem ( kis méretű cuccokat hordok, mert alacsony vagyok és viszonylag vékony)

2017. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen, aki csak feketét hord, az nagyon nem lőhet mellé :) de persze értem, igazatok van és köszönöm a válaszokat! Én kifejezetten szeretem a színeket, épp ezért vagyok bajban, valahogy a színeket szeretném az eleganciával kombinálni, tudom, nem egyszerű. A sportosabb darabok és az elegánsak is tetszenek, de 2 féle különböző stílushoz vásárolni drága... Arra gondoltam,kiválasztok 3-4 színt, pl barna-türkiz, fekete-türkiz, esetleg valami zöldet... Csak ugye a zöldből sincs soha 2 egyforma zöld a boltban... Nem tudom, hogy lehetne ezt jól csinálni.
2017. dec. 4. 22:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Még ezt a videót találtam a témához kapcsolódva [link]

Szerintem nállad a cél az lenne hogy kialakíts egy kapszula gardróbot.


Az előző válaszoló voltam :)

2017. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a te kategóriádba tartozom kedves kérdező, ami megtetszik azt megveszem, általában van hozzá illő darab a szekrényemben, ha nincs, akkor veszek hozzá illő ruhákat is.
2017. dec. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokszor vagyok impulzusvasarlo. Igaz én szeretem turkaloba is menni, oda meg nem.nagyon érdemes célirányosan menni. Azt veszed ami épp van, jó, tetszik.

Függetlenül ettől jól öltözött vagyok mert sok ruhám van, így mindenhez van valami passzoló darab.

2017. dec. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szigorúan nézve nekem is csak fekete és fehér darabjaim vannak. Mert tulajdonképpen több cipőm talprésze is fehér!:D

Amúgy több év tapasztalat szól belőlem: kizárólag feketével is rengeteget lehet hibázni. Könnyen kaotikus lehet az összhatás. Én például szabásban szeretek különlegesebb, szokatlanabb darabokat beújítani. Nyilván, ha ezt indokolatlanul halmozom egy outfitben az könnyen esetlen hatást kelthet. De ugyanez anyagokkal is elérhető:S

Szóval tudatos vagyok? Igen, de nem tagadom, hogy előfordult már impulzus vásárlás szökőévben egyszer. Végül kiderült, hogy nem előnyös számomra az anyaghasználata és a szabása a felsőnek:D Egyszer sem hordtam.

Ruhatáram fele egyszerű basic cuccokból áll, másik fele pedig az előbb említett extrémebb, szokatlanabb megoldásokat felvonultató darabokból. Ezeknek a párosítása elég egyszerűen összerakható fejben, így könnyű erre figyelni vásárláskor.


25f

2017. dec. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. dec. 7. 07:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem szinte mindenem illik mindenhez.

Ha veszek is valamit akkor tudom hogy fel fogom tudni venni bármihez és nem fog a szekrényben lógni.

Volt már olyan is hogy végig gondoltam mihez tudnám felvenni és inkább visszaraktam :D

2017. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!