Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csak szerintem marha gáz ha...

Csak szerintem marha gáz ha valaki mindig az aktuális divat szerint öltözködik? :D

Figyelt kérdés

Most olvasom itt sok ember hozzászólását, hogy "ne vásárolj fast fashion boltokban, mert jövőre úgyis más lesz a divat és kinéznek majd az emberek maguk közül." Ez a hozzáállás szerintem kvagáz....:D

Én pl olyan vagyok, hogy nagyon ritkán változik az ízlésem, és ha megveszek egy ruhát tudom, hogy az 4 év múlva is tetszeni fog. És sose a divat szerint öltözködtem, hanem úgy ahogy nekem tetszik. Ezáltal a fast fashion boltokban vásárolt idei pólóimat is nagy valószínűséggel fel fogom venni 3 év múlva is. Ezzel csak én vagyok így ? Remélem nem, de nem zavar ha igen :D

Pl most vannak ezek a pólók amiken elől van egy kis zseb ( férfi vagyok ) ezek nekem nagyon bejöttek már 5 éve is, de akkor alig lehetett kapni. Most vettem egy tucatnyit, és nem azért, mert ez a divat, hanem mert felujítottam a pólótárat. Kb 7-et vettem, és nem fogom kidobni két év múlva se őket, ha egy tizenéves kislány csúnyán néz majd rám az utcán... :D


2017. dec. 17. 01:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
24/ F
2017. dec. 17. 01:49
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem gáz, ha valaki divatosan öltözik. Az a gáz, ha olyasmit is felvesz, ami egyáltalán nem illik hozzá, nem áll jól és esetleg nem is tetszik neki, csak amiatt, mert az divatos.
2017. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is hülyeség ennyire divatőrültnek lenni. :D Mindig is így gondoltam, de az ő dolguk.

Nem azt mondom, hogy én nagyanyám szekrényéből öltözöm, de mindenáron követni a divatot baromság. Mikor divatba jöttek ezek a "teleszart pelenka" típusú nadrágok rengeteg nőn láttam, mert divat. Azzal egyik sem törődött, hogy mennyire ocsmány, divat volt, megvette. Nekem akkor sem kellett volna, ha fizettek volna érte, hogy felvegyem. Vagy pl. a retro keretes szemüveg is ilyen. Van néhány ember, akinek baromi jól áll, de rengeteg olyan ember is hordja, akin borzasztóan néz ki, és egyébként nem szemüveges, csak a divat kedvéért. Estig lehetne sorolni az ilyesmit, de igazából nem érdekel ki mit hord, csak ezek már azért feltűnnek az embernek, ha minden második embernél látja.

Én is mindig csak azt veszem, ami nagyon tetszik, és tudom, hogy jól kombinálható akár a több évvel ezelőtti ruháimmal is, sosem vásárolok csak egy szezonra. Úgy gondolom nem a divatosság a lényeg, hanem a stílusosság. És a kettő nem feltétlenül függ össze.

2017. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Az már elvakult aki ennyire divatbzi. Általában a legtöbb ember kinövi, aki nem az elmegy valóságshowba, a vele egy szinten megrekedtek közé.

Nekem van olyan kabátom ami 10 éves, több is, és simán hordom őket.

Ami tetszik a divatban azt esetleg átveszem, ami nem azt eszemben sincs. Amúgy meg visszafogottan öltözködöm, egy huszonéves kis kolléga lányka szerint egyszerűen. De nyilván aki neonzöld, csillogós-köves kínai felsőkben jár, annak egy elegánsan visszafogott, nőies ruha egyszerűnek számít. Mindenkinek igénye szerint..ez a lényeg.

35N

2017. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Divat a divatot gáznak tartani.
2017. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a te bajod kérdező. Van aki a legutolsó divat szerint öltözik, más meg nem. Mindkettő normális, meg az illető döntése. Ha valami gáz az az, ha úgy gondolod ha valaki máshogy él másként gondolkodik mint te, akkor az szerinted kgáz.
2017. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem marha drága és fárasztó lehet folyamatosan divatosnak lenni, de én ezt úgy fogom fel mint egy hobbit vagy hasonlót, ha az illető szereti ezt csinálni meg van rá pénze, akkor csinálja. Én csak azt veszem meg ami tetszik és mivel közel 10 éve változatlan a stílusom, simán hordok több éves ruhadarabokat is. Nálam az megy a selejtbe ami tönkremegy. Vannak olyan holmik,a mivel hasonlóan jártam mint te, pl. a csőgatyák, amikor tini voltam, csak trapéz volt és utáltam mert alacsony vagyok és mindnek le kellett vágni a szárát és úgy hülyén nézett ki meg nem lehetett betűrni a bakancsba, na amikor bejöttek a szűkszárúak, hálaimát rebegtem és vettem sokat hogy majd akkor is legyen ha már nem lesz divatos. Ugyanígy a cipőkkel, volt legalább 5 év az életemben amikor csak olyan cipőm volt ami nem tetszett mert azt lehetett csak kapni, és amikor bejöttek a divatba a nekem tetszők, szintén vettem többet. 22 éves koromig nem volt pl. szandálom, mert nem lehetett normálisat kapni. Most ha ezek kimennek a divatból, üljek le és sírjak a sarokban mert a buszon én csőgatyában leszek, mások meg trapperben? Lol kit érdekel. Amúgy is onnan szoktam tudni hogy épp mi a divat, hogy az utcán egyszerre 20-an jönnek szembe ugyanolyan kinézettel és rájövök hogy most ez menő.
2017. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Aktuális trendekből lehet inspirálódni, beépíteni pár ötletet, darabot a saját ruhatárunkba és stílusunkba. Hiszen sokszor elfeledett megoldások és anyagok is visszatérnek. Ilyenkor jöhet a „jéé ez milyen jól néz ki és még jól is áll" helyzet. Ez egészséges és konstruktív folyamat.

Viszont az, hogy rendszeres látom a „Felvehetem a bőrhatású leggingst idén? Divat még?" kérdéseket, az elkeserítő. Hogy lehet valaki annyira csordaszellemű, hogy akár eladja, kidobja vagy a szekrény mélyére száműzi azt a ruháját amit amúgy szeret hordani és tetszik neki?

Mindig az aktuális divatnak megfelelően öltözni módfelett visszatetsző. Semmiféle egyénisége nincs az ilyen embernek és önmagát egy bizonyos réteg véleménye alapján határozza meg. Ezt közvetíti az ilyen illető. És ez nincs rendjén.

2017. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fast fashion ellen az szól, hogy 1) szär minőség 2) valóban a legaktuálisabb divat szerinti cuccokat adják, ami már következő évben furán hat. A kis zsebes póló pl. tök basic, azzal nincs probléma, de ha azt szeretnéd, hogy szép maradjon, ne tekeredjen el a varrás, akkor egy jobb boltban érdemes megvenni.

Én pl. hobbimnak tartom a divatot, nagyon szeretek öltözködni, ha csak boltba megyek, is próbálok stílusos lenni, alkalomhoz illően persze. Emellett nem vásárolgatok agyament módon, megveszek 2-3 évre pár basic darabot, vagy megvarrom magamnak, (pl. COS boltban veszek2-3 sima pólót, egy Levi's gatyát outletben vagy használtan, kabátot pl. tavaly vettem utoljára, bolhapiac csoportban egy szőrmét, mert divatos és szerintem jól néz ki. Nyáron nagyon menők voltak az átlapolós szoknyák, a mamámnak volt egy nagyon szép régi függönye, aminek az alja megégett, de használható volt, na abból megvarrtam a szezon szoknyáját.) az aktuális trendi darabokat pedig levadászom egy szezonra előre (vagy turizok heti rendszerességgel, vagy aliexpressen nézegetek, pl. most tavasszal jönnek a fémes fagylaltszín minitáskák, rendeltem egy rózsaszínt és sárgát. Mire divat lesz és a boltokban 5-10 ezer forintot kérnek érte, nekem 5 dollárért lesz kettő.).

Szóval ha okosan csinálod, nem kerül egy vagyonba és nem is néz ki erőltetettnek. Esetedben pl. viszont, ha még 2019-ben is pálmalevél mintás zsebes pólóban fogsz járni, ne csodálkozz, ha nem vesznek komolyan.

Dress for the life that you want.

2017. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

„Esetedben pl. viszont, ha még 2019-ben is pálmalevél mintás zsebes pólóban fogsz járni, ne csodálkozz, ha nem vesznek komolyan. ”


Szóval, hogy mások is hordják akkor rendben van. Ha csak ő, akkor nincs rendben? Vagy hogy is van ez?

2017. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!