Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van méretprobléma?

Miért van méretprobléma?

Figyelt kérdés

Más is ilyen nehezen tud öltözködni?


Egyszerűen nem találok ízlésemnek megfelelő farmert, vagy csak nagyon nehezen több üzletet végigjárva. Hiába nézem a méretet, csak a felpróbálás az, ami eldönti jó-e rám vagy sem.


Hasonló probléma az alsóneművel is. 10-ből 7 kukából végzi, hiszen próba lehetőség nincs. Ma is négy került a kukába. Végignézve az alsónadrágjaimat van közöttük M-es, L-es, XL-es....


30/F


2018. jan. 5. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Alsóneműt kuka helyett adhattad volna a hajléktalanoknak is

Amúgy 2 megoldás van:

Mérőszalag vagy azonos, bevált màrkák vásárlása, ha már akkora balfsz vagy, hogy ránézésre nem tudod megállapítani mekkora méretű alsó kell és ennek ellenére rögtön négyet veszel...

2018. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz értelmesen megnyilvánulni, akkor talán csendben kellett volna maradnod, és nem bunkó stílusban megnyilvánulni úgy, hogy hozzászólásod tartalmilag nulla.


Mivel nálam a fehérnemű vásárlás nem olyan, mint egy kiló kenyér, vagy egy liter tej, hogy minden nap veszek belőle, ezáltal a bevált márkák nem működőképesek. Lévén a konfekciók változnak, ezáltal a méretek közötti különbségek is.

Nem tudom hogyan gondoltad a mérőszalagos megoldást, de elárulom neked, ha nő vagy (vagy esetleg férfi kis pénisszel), hogy egy alsónadrágnál a kényelmi funkció a fontosabb. Ami férfinél elengedhetetlen. Felpróbálás nélkül pedig elég nehéz eldönteni, hogy viselése mennyire lesz kényelmes a nemi szerv szempontjából. De várom az ötleteidet, hogy hogyan kell például herezacskót lemérni, hogy biztosan ne szorítsa az adott alsónadrág.


Másfelől szúrópróba szerűen, ránézésre saccolni lehet melyik a jó, hiszen próba lehetőség nincs. Mint ahogyan a mai nap is bizonyíték, ha az XL-es látványosan nagyobb, az eggyel kisebb, azaz az L-es jónak néz ki, akkor értelemszerűen azt vásárolom meg.

Annyi titkot pedig elárulok, hogy vannak fehérnemű csomagok! Egyrészről sokszor olcsóbbak, s ha jót választok, akkor nem kell visszamennem még venni. És ezeket is kibontom, magamhoz mérem.


A hajléktalan ötletet köszönöm. Biztosan alsónadrággal segítek rajtuk a legtöbbet meleg kabát, nadrág, póló, pulóver és étel helyett.

2018. jan. 6. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Legkozelebb ha talalsz egy jot, vegyel belole vagy 50-et, es a kovetkezo 5 evre meg lesz oldva az alsogatya gondod.
2018. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Milyen bunkó emberek léteznek... Ez erre gyakorin is sokszor megesik.


Méregetés, próba (persze nem mindent lehet) alap. Megveszed s ha megfelelő vissza látogatsz, ahol az ideálisat megtaláltad.


Az a baj a kész ruhadarabok vételénél, hogy sablonokkal dolgoznak szabásnál, az anyagon sok helyen spórolnak - ez sokszor látható, ha ért kicsit valaki a szabáshoz (ruhatervezőin tanultam), hogy az adott ruhát nem száliránynak megfelelően szabdták ki.


Pl a fölső megnyúlik és hajtogatásnál nem tudod szépen hajtani, mert az oldal varrása spirálban el van tekeredve.


Vékony derekam és széles csípőm , mellem miatt anno a felső ruházat káosz volt tizenévesként. Az ingről nem is beszélve.


Amiket veszek a boltba: harisnya, feszülős polók, zoknik, cipők.

A többit már mind úgy varrom magamnak így nem forgatom a szememet a hanyag munkákon és egyediek.


Alsóneműk... mindet németbe vettem.

A melltartók pedig undorítóan agyon vannak szivacsozva, ami meg nem az ronda vagy akkora szó szerint, mint a fejem.


Apropó "kukában végzi" , mit kell pampogni, hogy adta volna valakinek...

Úgyis kikukázzák azok, akiknek kell ><"


Nem egy ismerősöm is hozza hozzám varratni a ruhák, nők/pasik is.

Pl a fölsők jók vállban, de a hossza vagy/és a dereka már nem megfelelő.

Nadrágoknál is: Csípőben jó, de hossza sok esetben nem okés.

...és az a jobbik eset, ha hosszabb, nagyobb, mert abból lehet mit kezdeni.


A méretezés nem pontos, mivel pl nem a mi kis országunk átlag méretezéseivel dolgoznak. :) a kinti cégek stb.


Mindenki szembesül ezekkel, csak az okát nem értik.

Valakik lesz-ják és felveszik, valakik átszabatják, valakik meg addig keresnek, amíg nem találnak.


Nekem 6 év után lett rendes combzoknim, amikor otthon felpróbáltam és tényleg meg is állt a combom magasságánál a teteje, nagy lendülettel mentem vissza a kis utcai árushoz venni még 13-at.


Akart volna másikat is rám sózni, de mondtam ezek kellenek csak :D

2018. jan. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!