Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek elfogadni az extrémebb öltözködést, vagy azt ami akár egy kicsivel is eltér az átlagtól? Extrémebb külsejú emberek, titeket is ér atrocitás a megjelenésetek miatt?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz.


Nem öltözködöm annyira extrémen.

Csak szivesebben hordok tetőtöl talpig fekete cuccokat meg szeretem a kicsit különlegesebb szabású ruhákat, felsőket.

Meg a kicsit érdekesebb darkosabb cipőket, bakancsokat.

A goth szubkultúra és a black metal áll nagyon közel a szívemhez de nem akarnám magamat bekategorizálni sehova sem.

Piercingjeim is vannak 2 a számban (snake bites) és egy karika középen az orromban (septum). Sajnos sokszor kapom a megjegyzéseket rokonoktól ismerősöktől és random emberektol is akik elsétálnak mellettem az utcán. Ebből egyedül a szüleim hozzá állása bánt nagyon.

Nem képesek elfogadni, hogy nekem ez tetszik, én így érzem jól magamat. Anyám még egész normálisan viszonyul a megjelenésemhez, néha még turkálóbol is hoz nekem egy két szuper darabot. Na de apám folyton teszi a megjegyzéseket.

Mikor veszed már ki a vasakat? (Itt a piercingekre gondol)

Ez a cipő hogy néz már ki?!

Miért nem hordasz színes cuccokat? Gyászmadár...stb..

Hiába magyarázom el neki 50,szer, hogy én így érzem jól magamat, mindig beleköt valamibe.

És a rokonok sem jobbak. Utálok családi összejövetelekre menni mert mindig (ha csak egy két mondatig is) téma a kinézetem. Kamaszként kezelnek emiatt pedig már huszon éves vagyok.

Az ismerőseim sem jobbak. Tőllük is mindig kapom az ívet.

Idegenek meg napi szinten inzultálnak.

Persze legtöbbször a proli lecsúszott alakok, romák és kamasz lányok ,fiúk, de néha az idős emberek is megszólnak. Nem ülnek le mellém a metrón stb..

Miért ilyen nehéz elfogadni azt, hogy mindenkinek más az izlése, mindenkinek más tetszik? Miért kell szándékosan belekötni a másikba csak a kinézete miatt?

Én csak próbálom magamat jól érezni a bőrömben csak néha felidegesít az emberek viselkedése amit tanúsítanak felém. Persze nem azt várom el hogy mindenkinek tetszen az extrémebb megjelenés. Csak az esne jól ha nem akadnának fent ezen vagy inkább mindenki megtartaná magának a véleményét vagy normális kritikát fogalmazna meg sértegetés helyett.


Na mindegy, kicsit sok lett a picsogásból



2018. jan. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy sokszor előitéletesek velem szemben.
2018. jan. 22. 12:48
 2/53 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy felvállalod magad, felvállalod azt is, hogy beszólnak. Ennyi. Ilyenek az emberek. Ha zavar akkor pl családi összejövetelre ne a legextrémebb metálos cuccokba menj hanem kicsit visszafogottabban.

Ne foglalkozz másokkal és kész. Pont ez a stílusnak amit képviselsz a lényege

2018. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Az utcán csak bámulnak meg egyszer egyszer beszólnak hogy haláááál, a családom elfogadta, szerintük ahhoz képest hogy extrémebb ruhákat hordok jó az ízlésem és szép darabjaim vannak, szüleim már poénra veszik, karácsonyra volt hogy monster high babát kaptam (21 vagyok) és rózsaszín bolyhos zoknit :)
2018. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mikor múlt héten megérkezett az első new rock cipőm anyám ott ugrált mellettem hogy mutassam már meg.
2018. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem nekik öltözködsz,hanem magadnak, szóval nem kéne törődni feltétlen mások véleményével;de amúgy,ha ennyire megfekszi a gyomrodat a kritika, akkor lehet, hogy jobb, ha kíméled magad, és nem öltözködsz túlzottan extrémen. Régen azt hittem, hogy a kirívóan nagyon eltérő kinézetű, stílusú emberek direkt azért öltözködnek figyelemfelkeltően, felhívóan, mert szeretnének a figyelem középpontjában lenni. Szóval vagy vállald a kritikát, vagy öltözz visszafogottabban/hétköznapibban, általánosabban. Viszont hát nemtom, szeretik az emberek a saját egójukat növelni azáltal, hogy beletörlik a lábukat olyanokba, amik valamiben kirívóak, szokatlanabban néznek ki, vagy akár a személyiségük nem olyan általános. Amúgy lehet pl egy kirívó öltözködés ronda is, de akkor sem kéne beszólniuk, leszólniuk. Mert ha pl tényleg nem is néz ki valaki jól, ahogy öltözködik, akkoris, ő dolga nemszépen kinézni, nem szépnek , nemesztétikusnak, nemdekoratívnak lenni. Ha nem néz ki jól, akkor az teljesen az ő baja. Ja meg másik, erről a bajáról eszembe jutott egy olyan is, aki meg pl szokatlanul/furán vagy nem hétköznapian öltözködik, annak ez az idézet jó lesz, valahol olvastam: Hogyha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az övé. Tehát azzal nem kell törődnöd, ő majd letisztázza, feloldja magában:D
2018. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
*Ja meg még addigis amik másokba belekötnek, leszólnak, tereleik el a saját problémáikról, nehézségeikről, és gyengeségeikről a saját figyelmüket; amik nehezükre esnek vagy amit nem szeretnek saját magukban, és rosszul érzik magukat miatta. Azokról terelik el a figyelmüket. Mindennapok nehézségeiről+ saját hibáikról.
2018. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Próbálok nem foglalkozni mások véleményével csak úgy ez nehéz ha napi szinten többszor beszólnak. Egy ideig leszarom de egy ponton túl már tud zavarni

Igyekszem összejöveteleken visszafogottabb lenni.


Második válaszoló: pont egy idősek vagyunk :)

Én voltam már zombi, sátánge ci, szellem meg frankeinstein. Az ilyeneken sokszor jót derülök. Van néhány kreatív beszólogató is.


Harmadik válaszoló. De jó hogy anyudat is így érdekelte a new rock bakancsod. Én anyum kiszaladna tőlle a világból. Pedig én is nagyon szeretnék egyet. Gyüjtök is rá. Anyum a Demonia bakancsomon van most nagyon kiakadva. Apámal együtt :)

2018. jan. 22. 13:14
 8/53 A kérdező kommentje:

Meg engem az is zavar hogy próbálok mindenkivel toleráns lenni és kedves, de sokszor nem ezt kapom vissza a környezetemtől.

Alap esetben a beszólogatásokat elkönyvelem felszinességnek, de pl ha rossz napom van és valami durvább atrocitás ér akkor az tud bántani.

Sajna nincs valami nagy önbizalmam. Lehet, hogy ez is közre játszik az egészben, hogy van beszólás amít így magamra veszek.


Nem nagyon szeretnék az öltözködésemen változtni, inkább megpróbálok egy egészséges szintű önbizalmat kialakítani magamban. Sajnos gimis meg általános sulis koromban sok verbális bántalmazás ért. Lehet, hogy ezért reagálom így le ezeket is.

2018. jan. 22. 13:25
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyenek az emberek én is metálos vagyok pedig ez nálam csak annyiból látszik hogy van pár bandás pólóm meg pulcsim és mégis vannak akik még ezen is képesek fent akadni. Én 23/F vagyok és nekem sem örülnek otthon ha veszek egy új bandás pólót.


Megtanultam már hogy rengeteg ember csak a mainstream világban képes élni úgymond. Most nem azt mondom hogy mindenki hallgasson metált de én azt sem tudom megérteni hogy az az 5 6 lány akikkel egy irodában vagyok hogy képes egész nap minden nap a rádiót hallgatni :D és csak a music Fm et semmi mást

2018. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Fura. Nem tudok elképzelni olyan extrém öltözetet, hogy én bármit is szóljak hozzá. Legfeljebb megnézem. De mifelénk szerencsére nem szokás beszólogatni random embereknek az utcán, hogy milyen ruhájuk vagy piercingjük van.

A piercing meg sokaknak nem tetszik. Nyilván apukádnak most is a gyereke vagy, tök mindegy, hogy hány éves vagy. Biztos nem gondolta, hogy majd tele leszel vasakkal.

A sötét ruhákért meg mindenkinek szólnak. Nekem is volt ilyen csak fekete korszakom. :D

Mondjuk, ha még az ismerősök is szóvá teszik, akkor talán más a gond. Talán nagyon nem illenek ezek hozzád. Túl zord lesz a külsőd, ami nem takar ilyen belsőt. Vagy túl rendezetlen az összkép és ezért nem tűnsz elég ápoltnak.

2018. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!