Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Férfiak nem viselnek női...

Férfiak nem viselnek női ruhát, de a nők sokszor férfiasan öltöznek. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
A nőkön egyre inkább látni farmert, bakancsot mint szoknyát, csizmát. Én azt nem értem, hogy akkor miért van az hogy a férfiak nem hordanak csizmát, szoknyát, magassarkút, balerinát stb... Bár az igaz hogy a külföldi iskolában már a fiúk is hordanak szoknyát, balerinát. De nem csak az iskolákban, utcán is. Én eléggé furcsának tartom ezt az egészet így belegondolva. Az tény hogy régebben a csizma és a magassarkú férfi viselet volt egészeb a 20. századig. Az is igaz, hogy jelenleg is van aki szokott szoknyát hordani, esetleg még magassarkút férfiként. Igaz, ez nagyon ritka én is csak Budapesten láttam ilyet egyszer. Ti nektek mi a véleményetek? Férfiak ti felvennétek magassarkút, csizmát, szoknyát meg ilyeneket ha divat lenne? Vagy már van aki hord ilyeneket? Lányok és fiúk válaszát egyaránt szívesen fogadom :)

2018. febr. 4. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy teljesen hetero fiú sem venne fel önszántából magassarkút meg balerínát. Még a nők nagyrésze is csak azért hordja mert bizonyos formális öltözködésnél megkövetelik (pl irodában, bankban stb) Amúgy nagyon egészségtelen viselet.

A nők egy része is azért hord bakancsot meg nadrágot mert ez kényelmes és praktikus viselet a rohangálós hétköznapokon. Ettől még a bakancs és a nadrág is lehet nőies viselet. Én sem szeretek mindig szoknyában meg bokacsizmában lenni.

2018. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez tény, én se vennék fel magassarkút. Nekem a csizmával meg a szoknyával viszont semmi bajom nem lenne (legalábbis ránézésre). De én azt is lemerem fogadni, hogy ezek egy 10 éven belül már Magyarországon is elfogadottak lesznek.
2018. febr. 4. 21:38
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Valahol értem mit akarsz ezzel és azt hiszem az idevágó jogos kérdés;egyenjogúság?

#érezdaziróniát

2018. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
fiúként nyáron én is hordanék szoknyát ha elfogadott lenne :D
2018. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Nekem pl a szoknyákkal nincs semmi bajom. Van pl a skótszoknya az szerintem tök férfias tud lenni. Meg van egy két darkosabb szoknya is férfiaknak. Na azok tényleg nagyon királyúl néznek ki. Nekem tetszenek.


Amúgy csizmát szoktak hordani férfiak is. Csak sok esetben nem olyan hosszú szárút mint a nők, hanem boka csizmát.


Az első válszoló voltam

2018. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Lehet ezért le leszek pontozva de nem érdekel. Szerintem a férfiak azért nem hordanak "női" ruhát mert még mindig erősen él a társadalomban az a felfogás, hogy "egy férfinek mindig 500%-ban férfinek kell lennie nem lehet egy kicsit sem nő mert az a gyengébbik nem, meg milyen az már hogy egy férfi nem férfi, undorító biztos b*zi is, az ilyet ne nevezzük már férfinek mert nem az..." nem értem az embereken. Szerintem ha divat lenne hordanák, nem mindenki de határozottan többen mint most, végülis a történelem folyamán többször is képezték a férfidivat részét ezek a dolgok.
2018. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
A nők elég régóta hordanak nadrágot, már a múlt század elején sem volt ez egy kirívó viselet. Az én ifjúkoromban (az sem mostanában volt) többször voltunk farmerben, mint szoknyában.:-) Láttam már fiút szoknyában az utcán, mégpedig a sajátomban, az egyik fiamnak kellett így közlekednie egy napig a gimis gólyaavatás alkalmából. Kifejezetten jó csaj volt kisminkelve, szőke parókában, két lufival a haspóló alatt, de valahogy nem kíván azóta sem szoknyában és magassarkúban mászkálni.:D
2018. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Viszont sok pasi hord rózsaszín pólót agy pulóvert, csőszárú nadrágot, vagy leggingset/jeggingset-ezek mind nőies ruhadarabok.
2018. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#6: én például egyetértek veled. Én sem szeretem ezeket az embereket.


#8: Ez is igaz, bár ezek mostanra már unisex-ek.

2018. febr. 4. 22:00
 10/24 A kérdező kommentje:

Amúgy most veszem észre, hogy elfelejtettem belinkelni azt, hogy külföldön a fiúk iskolába szoknyát hordanak??!!


[link]

2018. febr. 4. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!