Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti meddig hordtok egy cipőt?

Ti meddig hordtok egy cipőt?

Figyelt kérdés
Leginkább azok válaszát várom, akiknek még nő a lába. Az én lában jelenleg 38-as. Nekem van egy balerinám ami 35-ös (3 éve hordom). Általában alkalmi cipőként szoktam hordani, mivel érzem, hogy már kinőttem. Meg csizmából is ban ami szinté. 35-ös (Ezt 4 éve hordom). Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én szeretem még hordani az ilyen cipőket is. Ti hordtok így vagy hány évig hordtok egy cipőt?

2018. márc. 18. 00:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már nem nő a lábam, de biztos hogy nem hordanék pár számmal kisebb cipőket. Egyszer kaptam egy pár szép márkás csizmát egy ismerősömtől, mert már nem hordta, de 38-as volt nekem meg 39-es lábam van. Azt próbáltam párszor hordani hátha kicsit tágul, de borzalmasan fájt benne a lábam ha csak 10 percnél tovább volt rajtam. El se tusom képzelni hogy bírsz 3 számmal kisebb cipőket hordani.

Amúgy normál esetben addig hordok egy cipőt amíg nincs komolyabb baja. Ha bereped a talpa, jön szét a varrás vagy hasonló kidobom. Ha valamit nem hordok mert mondjuk már nem tetszik csak áll a szekrényemben azt meg a családon belül vagy ismerősöknek lepasszolom.

2018. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Én addig, amíg ki nem lyukad úgy, hogy már nem lehet javítani. 35F (nekem már nem nő a lábam)


Goretexes bakancsom 7éves, a torna cipőm 8, az utcai 3 és 4 (azok gyorsabban kopnak), a papucsom 5 éves. Van egy nyári bakancsom is, ami 2 éves, de már kezd kilukadni a talpa, talán még 1 évet kibír. A lovagló csizmám 70es években készült. (Bár ezt már 10 éve nem használtam).

Nyári bőr cipőmet 2000-ben vettem, az ünneplő cipőmet 2004ben. Ezeket szinte alig használom, mivel ezek alkalmi cipők.

2018. márc. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szét nem szakad, kopik, lyukad.
2018. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Amíg hordható, van 18éves bakancsom amit hólapátolásra használok, van két martens bakancs egyik hét, másik 15éves, bőr converse hét éves, vászon öt, nike main draw is hét.

34F

2018. márc. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szóval Petőfit követve: "Hordám, mig széjjel nem szakadt" :)

2018. márc. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ameddig még normálisan néz ki, nincs kitaposva.

A nyári kis balerinákat higiéniai okokból gyakran cserélem, és mindig talpbetéttel hordom. Persze nem a legdrágábbat veszem ezekből, hanem egy szezonra valami kis egyszerűt. Van drágább, tartós is, azt ritkán hordom és persze több évig tartom meg.

A higiénia és a kinézet számít nálam.

2018. márc. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Az én lábam már egy éve nem nőtt.

A lábam 38-39es ( félcipőből és csizmából 40-est szoktam hordani)

Van egy szandálom amit már három éve hordok és 38-as. Én addig szoktam hordani a cipőim amíg még nem szakadt vagy lyukas.

15/l

2018. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha három számmal kisebb, még alkalmakkor se hord, nehogy valami ortopédiai problémát okozzon. Egy méret még belefér, de három szám az hatalmas eltérés. Azon kívül, hogy baromi kényelmetlen, még látszik is, ahogy a nagy láb próbálja szétfeszíteni a kicsi cipőt, főleg egy balerina esetén. Nekem már nem nő a lábam, de mindig addig hordtam egy cipő, amíg nem volt kényelmetlen (vagy nem ment tönkre hamarabb, természetesen). Nem kínoztam magam soha méretproblémás cipővel.

Most, hogy már tizenéve ugyanakkora, 36-ös méretet hordok, addig viselem, amíg tetszik, vagy amíg nem taposom ki. Bár nem tudom, mikor kellett utoljára azért kidobnom egy cipőt, mert tönkrement.

2018. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én rendesen meg vagyok benne, amikor először felveszem, akkor érzem, hogy kicsi, de utánna már elfelejtem és nem zavar.
2018. márc. 18. 11:39
 10/14 anonim válasza:
Ameddig nem szakad ketté.
2018. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!