Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért olyan gáz, hogy nem...

Miért olyan gáz, hogy nem veszek márkás ruhákat?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, 300 nettót kapok havonta, de Hádában, olykor kínaiban, meg Pepcoban vásárolok ruhákat. Cipőket ccc-ben de deichmanban, sportcipőm amúgy nincs is, de amikor volt, az márkás volt, mert tartósabbak.


Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy xy márka legyen ráírva a ruháira? Nekem fontosabb, hogy elmehessünk nyaralni, meg legyen lakástakarékunk, megtakarításunk, később kertes házunk.


Illetve szeretem, ha sok ruhám van, és gyakram tudjam frissíteni a ruhatáramat, ezért nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból.


A replikákat mert irtó gáznak tartom, és azt is, mikor a metrón tinilányokon ott virít a MK óra, meg a kezükben Obag(ami szerintem tök ronda), a lábukon Superstar...stb. Inkább turizok magamnak egyszínű, szép ruhákat, amiket a legtöbb esetben még a cimke is ott van, nem is használt, a márkát sokszor utólag látom meg. Amikor ezt elmondom valakinek, hülyének néz, hogy nem adok magamra, pedig eléggé igényesen, stílusosan öltözködök. Az óráim közt van ilyen is, olyan is, van Wish-en rendelt Geneca és van Fossil és igazi MK is, a táskáimat meg általában Milánóban veszem, de nem ilyen koppintások, noname, viszont szépek és nagyon jó minőségűek.


Ennyire számít manapság, hogy ki hol vásárol?



2018. márc. 21. 08:17
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
87%
Ne foglalkozz azzal hogy másik mint mondanak, az emberek ilyenek mindenkiben találnak bele kötni valót. Ha meg márkás ruhákba járnál akkor meg az lenne bajuk ezek csak oltógatások. A tinik ilyennek álladóan cikizik a másikat hogy nézz ki,milyen a telefonja fárasztó is energia pazarlás az ilyen emberekkel foglalkozni. Amíg te jól érzed magad bőrödbe felesleges ilyenekkel foglalkozni.Ne hagyd hogy világ kedve szerint átfessen. Tedd fel magadba a kérdést,persze emberektől függetlenül én jól érzem így magam?! Nagyon fárasztó mindenkinek megfelelni hidd el.
2018. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
78%

"Nem értem, miért olyan fontos egyeseknek, hogy xy márka legyen ráírva a ruháira? Nekem fontosabb, hogy elmehessünk nyaralni, meg legyen lakástakarékunk, megtakarításunk, később kertes házunk. "

Miből gondolod, hogy másnak nem fér össze a kettő?


"Illetve szeretem, ha sok ruhám van, és gyakram tudjam frissíteni a ruhatáramat, ezért nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból."

Vannak időtálló darabok is, nem csak fastfashion. De mondjuk el tudom képzeni mennyire követed a divatot, nem mintha ez számítana bármit.


"A replikákat mert irtó gáznak tartom, és azt is, mikor a metrón tinilányokon ott virít a MK óra, meg a kezükben Obag(ami szerintem tök ronda), a lábukon Superstar...stb."

Te magad mondtad, hogy sportcipőből mindig márkásat vettél. Ő pedig utcai cipőből vett azt. Miért zavar ez téged? Lehet, hogy ez az egyetlen pár cipője van, még neked 5 a CCC-ből. Árban ugyan annyi..

A MK óra közel sem drága, ráadásul a többség szülinap/karácsony/ballagásra kapja és ebben a korban még nincs 15 darabos Hublot gyüjteményed, hogy naponta kétszer cserélgesd az óráid. Szerintem teljesen rendben van ha a család megengedheti, hogy vesz egy "igényesebb" órát és pár évig azt hordja a gyerek.

2018. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
31%

Nem gáz.

Sőt, szerintem az egyáltalán nem kifinomult, ha valakinek látszik a ruháján a márkajelzés.

2018. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha stílusos vagy teljesen mindegy honnan van a ruha.

Én is a kínaitól kezdve, a KIK-en, a Zarán át, külföldön is vásárolok.

Ha jó nő vagy és jól kombinálod a darabokat teljesen mindegy, stílusos leszel.

Szánalom aki ezért megszól bárkit.

2018. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kislánynak igenis drága egy mk óra, én a sajátomat kb 100-ért vettem. Én is jó körülménynek közt nőttem fel, de sose lett volna pofám anyuéktól ilyen drága órát kérni, föleg, hogy csak divatóra.

Szerintem sokkal változatosabban tudok öltözködni úgy, hogy van több csizmám, cipőm, ruhám, mintha kevés de drágább lenne. Turizni alap darabokat szoktam, ált. Egyszínű, egyszerű időtálló darabokat. Úgyhogy igenis, fel tudok öltözködni csinosan, stílusosan. Annyi, hogy nem vagyok hirdetőtábla, pl a mk orámon sem középen van a hatalmas mk logó, nem is csilivili. És igen, számomra fontosabb, hogy értelmes dolgokra költsem a pénzt, ne ruhákra. Legyen saját kocsi, ház, évente 2x nyaralás, legyen megtakarítás, mert bármikor történhet vmi. A tini divatmajmokat meg nem tudom komolyan venni, majd akkor menözzenek a cuccaikkal, ha a saját fizujukból veszik, és már nem otthon laknak, kell fizetniük rezsit, kaját kell venni...stb.

2018. márc. 21. 09:48
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a 100 ezres MK óráddal szidod azokat akiknek Adidas van a lábán? Ez valami vicc?
2018. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi volt a célod a kérdéssel? Féltékeny vagy a 14-18 éves korosztályra vagy a lelkiismeretedet akarod nyugtatni, hogy nem gáz ha nincsenek márkás ruháid? Mindkettő borzasztóan gyerekes teszem hozzá. De most komolyan, szerinted érdekel valakit, hogy milyen ruhát hordassz amég igényesen fel tudsz öltözni? Igényesen pedig fel lehet öltözni olcsón is, viszont igénytelenül is lehet drágán öltözködni.

Mindenki azt vesz fel ami tetszik neki.

2018. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%

Hogy ki mire költi a pénzét vagy milyen ruhákban jár az csak is az illetőre tartozik. Senki sem több vagy kevesebbattól, hogy márkás vagy márkátlan cuccokat hord. Ugyan így te sem vagy több azért mert megtehetnéd de nem márkás cuccokat hordasz.

Ha itt szídod azokat a tiniket akik talán a saját nyárimunkás pénzükből veszik a MK órát vagy az Adidas Superstart, akkor te is csak ugyan olyan vagy mint az aki megszól mást a márkátlan ruhái miatt.

Ugyan így ahoz sincsen semmi közöd, hogy a szülők mire költik a pénzüket. Ha megtehetik akkor megveszik a gyereknek...ez ilyen egyszerű. Ne te oszd már be mások pénzét. És ez az acsarkodás is nagyon gyerekes

Ha azt vártad, hogy majd itt buksisimit kapsz mert ugyan úgy követed a divatot mint a nagy töbség (amivel persze semmi baj sincs csak ha az ember gondolkodik egy kicsit rájön, hogy a divat csak a nagyobb fogyasztás generálása végett változik negyed évente. Ha van stílusod akkor nem kell évente új cuccokat venni a külömböző szezonokra. És akkor talán megengedhetsz magadnak minőségibb darabokat is) de olcsón teszed akkor el kell hogy keserítselek.

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Szerintem az emberek többsége magasról leszarja, hogy ki milyen márkájú vagy márkátlan ruhában van.

A turi meg egy jó dolog. Én is sokat járok turizni. De nem ócsárlom azokat sem akik drága ruhákban járnak. Tegyék csak. Az ő dolguk.

2018. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem szidom őket, amúgy meg nem a sportmárkákra gondoltam. Hanem pl van olyan kolléganőm, aki mark&spencer alá nem is adja, én igen, hülyének néz, amiért nem ilyen helyen vásárolok, hanem pl hádában, pepcoban. Igen, van nekem is márkás, drága holmim, nem vagyok márkaellenes, de nekem nem gond, ha a ruháim pl turiból, tescóból stb vannak. Akik meg leszólnak emiatt, mlg zoknit se hajlandóak csak márkásat venni. És nem a sportmárkákrol van szo, hanem pl egy egyszerű felsőről, női darabokról, pl szoknya, ruha stb. Nekem jó az auchanban vett leggings, zokni is, ezt nem értik többen.
2018. márc. 21. 12:07
 10/38 anonim ***** válasza:
95%

Az előző válaszoló vagyok.


Nekem az az érzésem. Hogy csak az egódat akarod növelni ezzel a kérdésel. Kiírtad mert arra számítottál, hogy majd jön a sok egyetértő vélemény, hogy te csinálod jól


Gyerekes az az irigység amit mások felé tanusítasz. Fáj, hogy a tiniknek is van MK órája?

Miért nem szarod le hogy másnak milye van meg milye nincs és miért nem foglalkozol a magad dolgával?



Amúgy igen, fellehet stílusosan is öltözni kevés pénzből de a stílus nam a divat majmolását helenti.

Te divatmajmozod le a tiniket aztán még a kérdésben írod hogy:


"nem vagyok hajlandó kisebb vagyonokat ruhára költeni, mikor 1 év múlva amúgy is kimegy a divatból"


Mi ez ha nem divatmajmolás a te részedről is?


Attól még hogy nem drága ruhákkal teszed ezt ugyan úgy felülsz a trendekre és a divattal azonosítod a stílust. Hibásan

2018. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!