Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, nők! Ahol több nő él...

Lányok, nők! Ahol több nő él egy háztartásban, (pl több lánytesó, vagy az anyuka a lányával) mosásnál hogy különböztetitek meg, h melyik kié? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan a harisnyákra, zoknikra gondolok. Mosásnál, hogy tudjátok megkülönböztezni, h melyik kié?(pl ha 2 vagy több síma testszínű, vagy fekete harisnya van mosva) Vagy nem szoktatok vele foglalkozni?

Csak mert én eléggé harisnya mániás vagyok, és elég gyakran veszek a páromnak. Viszont ő otthon lakik a hugával, és az anyukájával, és nem egyszer fordult már elő, h kerestünk egy pár hete kapott harisnyáját, és nem volt meg, aztán az anyukája fiókjából került elő, de a huga lábán is nem egyszer láttam olyan harisnyát, amit én vettem a páromnak. Ez mennyire általános az ilyen "lányos" családokban? Csak mert megmondom őszintén, engem picit zavar, mert félig meddig a saját "szórakozásom" miatt is veszem a páromnak azokat a harisnyákat, és abban nekem semmi örömöm nincs, ha az anyukáján, meg a hugán látom vissza őket. Főleg, h ezek minőségi, drága darabok nem pedig 7-800Ft-osak amik 1-2 használatot bírnak amúgy is.

Beszéltem már erről párommal, de azt mondja, nem nagyon tud mit csinálni, mert általában nem ő intézi a mosást, teregetést, és a ruhák leszedését, az anyukájának és a tesójának pedig harisnya-harisnya, mindegy, nem igazán tudnak különbséget tenni.. (mondjuk párom is csak azóta tud, h kapott tőlem pár minőségi darabot, és -szó szerint- a saját bőrén tapasztata, h mekkora különbség van harisnya és harisnya között)

Na, de a kérdésem lényege az lenne, h valaki tud e valami prakrikát, amivel meg lehet különböztetni, h melyik kié, vagy kénytelen leszek ezt benyelni?



2018. márc. 31. 00:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Én nagyon ritkán szoktam harisnyát hordani és anyukám is, tehát általában egyszerre egyikünk harisnyája van csak a mosásban, és arról tudom, hogy az enyém, vagy övé az alapján, h melyikünk hordott legutóbb ilyet.


Javaslom, hogy valamilyen jellegzetes színű cérnával rakjatok pár öltést a tetejére, pl. ott, ahol piros csík szokott lenni, ami jelzi, h melyik az eleje és a hátulja. Esetleg valami apró mintát vagy alkoholos filccel egy monogramot :/ MOndjuk ez harisnyanadrág esetén működik.


Minden esetre ha eléggé kreatívak vagytok, akkor biztos tudtok tenni bele olyan jelölést, ami ha felveszed nem látszik, de ha belenézel és tudod hol keresd, azért látszik.


Mondjuk az én anyukám nem figyel az ilyesmire, ha van olyan ruhadarabom, ami összekeverhető és nagyon nem akarom, h hozzá kerüljön, akkor kimosom magam és nem rakom a többi szennyes közé. (Pl. már csak fekete atlétáim vannak, mert a fehéreket anyum összekeverte sajátjaival, kinyúltak rajta, íg rám már nem is jók... De nekem ez nem annyira számít, mert sose hordok atlétát, a ha mégis kéne, van 1 fekete, anyumnak pedig nincs fekete atlétája, így probléma megoldva.)


Az is lehet megoldás, hogy nem rakja a közös szennyesbe a harisnyáit, hanem kimossa magának kézzel, vagy berakja külön a mosógépbe, ha annyi van és akkor tuti nem hordja el más. Én se szeretném, ha máson lennének az alsóneműim... (Ezeket meg tudjuk különböztetni, mert lényeges méretbeli különbség van.)

2018. márc. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom. Velünk soha nem volt ilyen. Mindig ugyanolyan színű harisnyákat hordanak mindhárman?
2018. márc. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Főleg testszínűt, és feketét, ezek kb minden nő ruhatárában fellelhetők. Párom hord még szürkét, és mintásat is, ezekkel nem szokott gond lenni, csak a testszínűekkel, és a feketékkel.


1-es jó az ötlet, köszi, bár azt beszéltük a párommal, h nem varrogatja, hanem ott fönt a deréknál (ahol Te is mondtad) megpöttyinti egy kis körömlakkal valami jó feltűnő színnel. Bár én részemről egy picit kételkedem benne, h mennyire lesz tartós, de párom azt mondja, h ha a felszaladt szemet meg bírja állítani vele, akkor a derék részen az a pötty is ki fog bírni annyit, mint a harisnya. Remélem igaza lesz...

2018. márc. 31. 03:51
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Nincs minden nőnek harisnyája. Vagy ha van is, alkalomra hordják főleg. Nálunk csak nekem volt. Testszínűt a nénik hordanak vagy 20 éve nem divat. Esetleg munkába, ahol elő van írva.
2018. márc. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én ezt nem így látom. Elég sok nőn és fiatal lányon lehet látni, vagy éppen nem látni (mert sok jó minőségű harisnya alig látszik a lábon). És itt testszínű alatt nem a gagyi krepp harisnyára gondolok. Na az már mamókás valóban, de egy minőségi testszínű örök klasszikus. Aközül a három személy közül, akiről szó van, mimdhárman használják (és nem munka miatt, kedvesem huga pl még csak végzős gimnazista), de rajtuk kívül csak az én környezetemben legalább 10-12 nő van, akik rendszeresen használják. Plusz még szét kell nézni az utcán is, h mennyi nő testszínűt visel. De ha ez sem lenne elég, akkor a fészbúkon felnézel bármelyik random harisnyás csoportba, és megnézel pár képet többségben lesznek a testszínű harisnyás képek. Hidd el, tudom miről beszélek, mert (kicsit gáz tudom) nagyon benne vagyok a témában, és értek is hozzá (sajnos jobban is mint jónéhány nő). És szeretek is róla beszélni, szóval, ha nem veszed tolakodásnak, kíváncsi lennék, h mire alapozod, h már 20 éve nem divat? Amúgy mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, mert érdekel, h a nők többsége, mit gondol erről.
2018. márc. 31. 04:30
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
A barátnőd szépen emelje meg a popóját, és mosson magára. Akkor nem lesz probléma.
2018. márc. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Azt se tudja hogy kell elindítani a mosógépet.
2018. márc. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Mosson magára. A 10 éves gyerekem is képes elindítani a mosógépet.
2018. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6-os alapjába véve otthon lakik, csak sokat van nálam. Ugye nem azt akarod nekem beadni, h ha van pl egy 5 tagú család, akkor ott mindenki külön-külön magára mos?! :D Ezt remélem Te sem gondolod komolyan... Amúgy a lényeg nem a páromon van, hanem azon, h amit veszek neki (és közvetve így magamnak is, hisz én gyönyörködök a látványban én simizem, masszírozom benne a lábát stb)jobbnál jobbnál jobb harisnyákat, azokat ne az anyukája, vagy a huga használja már el, hanem ő. Amúgy szerintem páromat még csak nem is zavarná különösebben, mert pl sokszor hordják egymás cipőjét is a tesójával, az még csak hagyján, de egy harisnya azért más, mert azért az jóval hamarabb tönkre megy, mint egy cipő, vagy egy felső. Jó-jó tudom nehéz ezt megérteni kívülállóként, de nekem ez fontos, szóval valamit ki kell találni. Remélem a körömlakkos megoldás be fog válni...


7-es Ne aggódj, el tudja indítani. Sokszor van, h ő mos hétvégén amikor nincsenek otthon a többiek, ilyenkor nincs is semmi probléma. A baj ott kezdődik amikor nincs otthon olyankor és az anyukája, vagy a huga pakol el...

2018. márc. 31. 08:38
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as A tíz éves gyerekes is magának mossa külön a cuccait, vagy esetleg össze válogatjátok a színes ruhákat, a fehéreket, a fehérneműket, és egybe kimossátok?! Nem kell hülyének nézni a másikat, de azt Te sem gondolod komoyan, h 5-6 bugyit, zoknit és harisnyát majd bárki külön ki fog mosni?! Amennyiben mégis, akkor szerintem itt nem mi vagyunk azok akik nem értenek a házi munkához...


Amúgy meg nem értem mi ez a rosszindulat?! Ha nem tudtok építő jellegű dolgot írni, akkor miért nem lehet megállni annyival, h tovább léptek, miért kell a másikat tök ismeretlenül fikázni, ráadásul olyan dologgal, ami egyáltalán nem életszerű. Jó, hogy még nem azt modjátok, h minden nap végén indítson el egy mosást az aznapi szennyesének. Egyébként meg gratulálok, ezekkel a rosszindulatú megnyilvánulásokkal itt is bizonyítjátok, h a magyar a magyarnak a legnagyobb ellensége... Ráadásul úgy, h ebből aztán végképp senkinek nem származik haszna, és senkit nem érint/befolyásol a barátnőmön, és rajtam kívül! Ha már segíteni nem tudtok/akartok, attól miért kell másoknak beszólni?! Ettől lesz jobb a napotok, vagy mi?!

2018. márc. 31. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!