Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy doktornőnek mit illik és...

Egy doktornőnek mit illik és mit nem?

Figyelt kérdés
Szabad-e "csinosnak" lenni? Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én úgy gondoltam, hogy igen szabad, de az egyik nyári gyakorlatomon furcsa dolog történt. Egy sima nyári shortban (nem az a p*csakirakós) és pólóban, valamint sportcipőben mentem gyakorlatra, teszem hozzá 40+ fokban, mindig az adott osztályon öltöztem át a nővérekkel, sima felkötött haj és szemüveg. Pár nap után a főorvos rámszólt, hogy ne ott öltözzek, inkább ne is legyek ott civilben, mert a műtős fiúk meg még nem is tudom kik folyton megbámulnak. Számomra ez szörnyen kellemetlen volt, mert egyáltalán nem éreztem kihívónak az öltözékem, nem is érezném odaillőnek ha kiraknám mindenemet, de akkor már egy csinos, konszolidált nyári ruhát se vehetek fel ha egy sportcipő-póló-rövidnadrág ezt váltotta ki? Olyan hátrányos megkülönböztetés szaga van az egésznek... Ezen kívül ott vannak a közösségi oldalak, facebook, instagram stb. Civil ruhás képek, strandolós képek is kerülnek ki rólam, de vajon ezeket majd mellőznöm kell/le kell szednem ha munkába állok illetve megszerzem a diplomámat? Nem lenne nagy tragédia, nem is erről van szó, csak kicsit furcsának érzem, mert amellett hogy orvos leszek (remélhetőleg) egy fiatal nő is vagyok, aki szeret szépen - nem kihívóan! - felöltözni. Mit gondoltok erről?

2018. jún. 17. 17:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
10%
Bejelentkezhetek egy kis vizsgálatra? :P
2018. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%

Rendelési idő alatt a rendelőben legyen rajta olyan ruha amilyennek lennie kell egy orvosnak. Hogy egy perccel a munkaidő letelte után mi van rajta, azt csak maga dönti el, és senkinek semmi köze hozzá.

Szerintem olyan ruhát vegyél fel amilyet csak akarsz, aki meg rád szólt, biztos féltékenykedett, mert mindenki megnéz. Mert tegyük fel csinos vagy. Ha egy lány szép, akkor is meg lesz bámulva ha hosszúujjú rongyos köntösbe megy el valaki mellett.

2018. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a rövidnadrág-póló-sportcipő szett nem kimondottan csinos kategória, sokkal inkább laza. Legalábbis én nem ilyen szetbben képzelnék el egy csini doktornőt. Persze kinek mi, ezen kár vitatkotni, gondolom a kórházban úgyis köpeny, fehér vagy zöld nadrág és valami féle klumpa vagy papucs az előírt viselet. Az meg, h a műtős srácok megbámulnak, miért baj, ha téged nem zavar?! Legalább okozol nekik pár vidám percet, azzal, h látnak valami szépet is a sok-sok lehangoló dolog között. Ez akár még az előnyükre is válhat... :) Amúgy meg szerintem mielőbb tisztázd le ezt a dolgot a főorvossal, h mi az ami belefér, és mi az ami nem. Ezzel elkerülhetők a félre értések!
2018. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
21%
A sort és a sportcipő NEM csinos, hanem sport öltözék. Kérdezz meg egy doktornőt, hogyan illik öltözni egy orvosnőnek. Nem hátrányos megkülönböztetés, de egy orvosnak a betegek előtt is megfelelően öltözve kell megjelenni.
2018. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
97%
Fiatal nőként más megértem. Nekem is kifejezetten csinos a háziorvosom, nő, olyan 50 körüli, ő elegánsabb egyberuhákat szokott a köpeny alatt hordani. Szerintem öltözködj, ahogy szeretnél, ha a lezserség is már megbotránkoztatja őket, az nekik probléma.
2018. jún. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz! Köszönöm a válaszokat!

Nem úgy értettem hogy a sportcipős öltözékem csinos lenne, épp ez az, hogy direkt hétköznapira/sportosra vettem a figurát, mert hát gyakorlatra illetve tanulni mentem a kórházba, a betegek előtt természetesen fehér kórházi öltözet van rajtam egész nap, minek is öltöznék ki arra a kis időre míg bebuszozok a kórházhoz vagy míg hazabuszozok. És már emiatt is rám lett szólva, egy hétköznapi viselet miatt. Mi lenne akkor egy valóban csinos öltözék esetén? És így jött a csinos téma, mert ugy gondolom, hogy egy szép kosztüm, elegáns hétköznapi ruha stb. illik egy doktornőhöz, ha az elkövetkezendő években odakerülök, mert nem kihívó, de nőies és professzionális. Csak nem akarom, hogy majd emiatt a jövőben máshogy kezeljen a főorvos/szakorvos, nehogy a képességeim vagy a tudásom hiányát véljék benne felfedezni.

2018. jún. 17. 19:42
 7/52 szenes43 ***** válasza:
2%
Vegyél fel egy fehér köpenyt és gondold azt hogy te már orvos(diplomás) nő vagy. Gondolom nem tetszene ha doktornőként utánad füttyögetnének vagy beszólnának a betegek,esetleg a betegszállító srácok. Mikor kijössz azt veszel fel amibe nincs meleged. Magánügy.
2018. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
3%

A női rövid nadrágok rövidségét inkább hagyjuk mert egyik sem olyan konszolidált mint a férfiaké és érdekesmód ők még 40+ fokba sem rakják ki a kis combjukat.

Talán példát kéne venni róluk és akkor nem lenne baj.

2018. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
98%

Most, hogy a kérdező kemény munkával megszerezte a diplomáját, csak és kizárólag XXXXL-es fehér köpenyt hordhat a kórház 100km-es körzetében, mert a férfiak nem hordanak térd fölötti nadrágot. Logika.

Egyébként megértem, hogy a főorvostól tartasz, de ha bizonyítasz, látni fogja, hogy érted amit csinálsz. Minden tiszteletem, hogy itthon dolgozol az egészségügyben. A visszafogott, nőies "business casual" pedig szerintem jó ötlet, arról, hogy szép vagy, pedig nem tehetsz:)

[link] ezek pl. szerintem jó alapdarabok egy ilyen ruhatárhoz. Sok sikert!

2018. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
95%
#8 ennyi erővel ne sírjanak a férfiak ha töri a cipő a lábuk mert a nők sokkal kényelmetlenebben járnak.... jaaaaaaaa, hogy mindkettőt ők maguk választották? nem érdekel melyik pasi miben jár, ha melegem van, rövidgatyát veszek fel, ha nem tetszik, nem kötelező bámulni.
2018. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!