Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, ha harisnyazokni,...

Lányok, ha harisnyazokni, akkor inkább térd-, vagy bokafix. Miért? Illetve más is szokta azt csinálni, h ha bemegy valahova hosszabb időre, akkor a cipővel együtt a harisnyazoknit is leveszi?

Figyelt kérdés

Megyünk este néhány csajszival (főleg csoporttársak, de van akivel most taliztam először) fesztiválra. Az egyik barátnőmék nyaralójában alszunk, és eljöttünk ide, készülődni, alapozni. Nekem van egy olyan szokásom, h ha sokat vagyok lakáson belül, akkor a cipőmmel együtt a harisnyazoknimat is leveszem, és a cipővel veszem vissza. Elsősorban azért, mert így nem koszolódik, akad bele valamibe (pl küszöbbe). Valamint addig is szellőzik, ami a lábam és a cipő szempontjából is előnyös. Egyébként ez csak egy régi beidegződés nálam, egy régi barátnőmtől lestem el. A lényeg, h most is levettem, és a többiek nem tudták hova tenni. Persze elmondtam nekik az álláspontomat, volt aki szerint hülyeség, volt aki szerint jó ötlet.

Viszont, ha már témánál voltunk, felmerült a kérdés, h térd-, vagy bokafix abban az esetben, ha csak egy kis rész látszik a nadrág és a cipő között? Mert szaggatott farmer, balerinacipő volt rajtam, és nem értették, h ehhez minek térdfix...

Részemről azért, mert többféle képpen, többféle összeállítással viselhető. Addig húzom fel, ameddig akarom, és nincs az a baki, h kilátszódna a gumis része a nadrág alól, ami szerintem elég égő. Ha meg megpróbálnám picit fentebb húzni, akkor pár lépés után lecsúszik teljesen. Szóval én ezért vagyok inkább térdfix párti, mert ha akarom akkor csak addig húzom fel, h a bokám fölé, vagy a lábszáram közepéig érjen: tehát praktikusabbnak tartom. Viszont elég nagy vita kerekedett belőle, ezért érdekelne, h más csajok hogy állnak ehhez a kérdéshez.

(Itt most 18 és 32 közötti a korosztály, és a többség inkább a bokafix pártján áll, ha már harisnyazokni)

Szerintetek?



2018. júl. 14. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Inkább a térdfix,a gumis rész nem látszik ki.
2018. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is! A bokafixnél kb mindig kilátszik, még ha utcán menetközben nem is, de otthon, vendégségben amikor úgy ülök, h felhúzom az egyik lábam akkor tuti kilátszik... Az meg úgy gáz sztem. Bár itt sokan eleve a harisnyazoknit mondják gáznak, ezért, ha muszáj felhúzni, akkor a bokafix a kisebb rossz. Rajtam kívül egy csajszi van itt aki így gondolja, kettőnek mindegy, ami előbb a keze ügyébe akad, a többiek pedig a bokafix mellett vannak. (11-en vagyunk összesen)

Persze, nekem tök mindegy, ki mit vesz fel, meg azt is sejtettem, h többen húznak bokafixet, bár őszintén szólva azt hittem picit nagyobb lesz a szórás, ezért is írtam ki a kérdést, mert 11 csaj álláspontja alapján nem hiszem, h pontos képet kapnék. Mert ha őket veszem alapul, akkor alapból gáz a harisnyazokni, viszont akkor már inkább bokafix. Volt aki szerint egyenest a 40+-os korosztály ruhatárába való, nem egy 27 éves lánynak... Amúgy engem ez nem befolyásol,akkor is térdfixet fogok használni (mindjárt veszem is fel, mert lassan indulunk :D ) csak kíváncsi lennék minél több lány álláspontjára ezzel kapcs.

2018. júl. 14. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Mi lenne ha normál pamut zoknit vennél fel ha már cipőről van szó és akkor nem kéne aggódni hogy kiszakad e és talán egészségesebb is mint ez a macerás műanyag szhar!
2018. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mi lenne, ha nem szólnál bele, h mit veszek fel? Vagy mi lenne, ha felfognád végre, h nem veszek fel pamut zoknit, mert ki nem állhatom, szerintem egyáltalán nem egészségesebb mint a nylon zokni, de ha az is lenne, ezekben a 40 fokokban 6x melegebb is?! Szerintem több soron elmondtam már az álláspontomat ezzel kapcsolatban. Arról nem tehetek, h képtelen vagy megérteni... Nem, nem kell velem egyet érteni, de mi lenne ha beletörődnél végre, h nem vagyunk egyformák, ezért kinek ez, kinek az jön be?! Ez nem egy bonyolult dolog szerintem, bár, ha a te képességeidet meghaladja, akkor lehet nem kéne rád neheztelnem ezért...;)

És végül, mi lenne ha már egyszer veszed a fáradságot, h írsz a kérdésre, akkor a kérdésre válaszolnál ahelyett, h a saját szharodat propagálod?! Ha meg nem tudsz érdemben hozzá szólni, akkor inkább maradj csendben és keress olyan témát, ami téged érint. Pl pamutzoknisat, vagy pamutharisnyásat... na oda biztos nem fogok semmit írni, mert én ezeket útálom, de tisztetben tartom azokat akik szeretik, nem fogok odamenni másokat fikázni. Inkább olyan dolgokkal foglalkozom, ami engem érint. Javaslom, tégy te is így, meglátod sokkal jobb lesz az életed! ;) Na további szép napot!

2018. júl. 15. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

Bocsáss meg hogy akartam egy tiippet adni!


Viszont számomra az is érthetetlen hogy ha 40 fokban nem veszel fel pamutot mert meleg ,de a nejlon praktikusabb na de akkor télen miért visel nadrág alatt több nő nejlon harisnyát ha elvileg nem melegít a válaszodból ítélve?

2018. júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de nem is a harisnya melegít. Hanem ez úgy van, h a harisnya ráfeszül a lábadra, átveszi a testhőmérsékletet. Az egyik fele az, h a hideg levegő ami bemegy a nadrág alá, az a harisnya miatt nem érintkezik a bőrrel, kvázi nem hűti. A másikrésze pedig az, h a nadrág és a harisnya között levő levegőréteg szigetel. Kb úgy, mint a dupla üveges ablakoknál. Ott sem az üveg hőszigetelő, hanem a levegő ami a két üveglap közt van.
2018. júl. 15. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Na ez egy okos kimerítő válasz!


Ezt belinkelem azoknak a butáknak akik azt hiszik hogy csak a nagyapám féle jéger melegít meg az óvodás pamut.

2018. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Balerina cipöhöz hogyan vegyen fel pamut zoknit??
2018. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú nadrághoz elég a bokafix,a térdfixet hosszú szoknyahoz hordanak, én sose veszem le a harisnyát, nem is higiénikus és nem is illik. Vinni kell pót harisnyát ha kiszakadna véletlenül.
2019. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!