Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Magyarországon ma mit jelenten...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Magyarországon ma mit jelentenek a bakancs fűző színei? (2018)

Figyelt kérdés
Inkább a kevésbé elterjedtek érdekelnének. Fehér az még mindig náci/rasszista/jobbos, piros az itthon változatlanul balos (külföldön neo-náci). A fekete semleges. A kék az pontosan mi? Rendőr ellenes? Illetve a különböző keverések? Piros-fehér, piros-fekete, fekete-fehér. Főleg a legelterjedtebb nézetek érdekelnének, a jelenlegi Magyarországon.

2018. júl. 15. 02:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"A fűző milyenségéről


Nem lehetett könnyű dolga egy kezdőnek, akinek az a merész gondolat jutott az eszébe, hogy máról holnapra punknak kiáltja ki magát. Nem elég, hogy a bakanccsal annyi vesződség volt, utána kezdődött elölről az egész hercehurca a cipőfűzővel. Ebből a szempontból a szabályzat egyszerű volt és világos, bár nem kevésbé dogmatikus.


– A fűző színe fehér! – jelentette ki a közvélemény határozottan. A szabályzat nem tűrt semmiféle ellentmondást.


Léteztek ugyan egyes szakadár elemek, akik a barna színre esküdtek, és minden figyelmeztetés ellenére kitartottak szélsőséges álláspontjuk mellett. Hallottam emlegetni egy Kispesten székelő frakciót, amely a feketét tűzte zászlajára. A Vörösmarty-téri punkok közül küldöttség kereste fel öket, hogy ha lehet szép szóval, ha kell erőszakkal, de rávegye a renitenseket álláspontjuk megváltoztatására. De mondhattak azoknak bármit, olyan volt az nekik, mint a falra hányt borsó, és a mindenre elszánt küldöttség nem sokkal később csalódott arccal tért vissza.


Ám ezek mindvégig csak szórványos, elszigetelt jelenségek maradtak, s a döntő többség továbbra is példás egyöntetűséggel fehér fűzőben lázadt, egészen 1987 őszéig, amikor is egyszer valaki mellékesen megjegyezte:


- A fehér fűző már elég égő!-,


(Annak idején nem voltak efféle szamárságok, hogy a fehéret hordják a jobbosok. a vöröset pedig az anarchisták. A punk a botrányról szólt s nem holmi világmegváltásról. Arról nem is szólva, hogy egy kommunista punk enyhén szólva elképzelhetetlen volt.)


Ránéztem a lábaira, s megdöbbenve tapasztaltam, hogy valóban nem fehéret hord, hanem pirosat. Másnap elmentem a Röltexbe piros fűzőért, de nem találtam, csak zöldet meg kéket, pedig jó félórát turkáltam a holmik közt. Végül is eluntam a dolgot és kifakadtam:


- A fene fog itt görcsölni! Nem mindegy, hogy milyen színű madzag fogja össze azt a rohadt bakancsot?!


Azzal megvettem a kéket, s attól kezdve ilyesmivel nem foglalkoztam.


Sajnos egy ilyen egyszerű dolog belátásához is intellincia és – tapasztalatból tudom - némi életkor betöltése szükségeltetik."



Pozsonyi Ádám: A magyar punk története c. hiánypótló remekműből

2018. júl. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fehér - rasszizmus

Kék - rendőrellenesség

Piros - ha mindkettőben, komcsi, ha a jobban piros balban fekete akkor anarchista.

Szóval lehet a balban kék, jobban piros, akkor az illető egy rendőrutáló anarchista.

Zöld - rocker vagy füves

Naracssárga - skinhead ellenesség

Lila - meleg


Bár manapság már senkit sem érdekelnek

2018. júl. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kissé változó, de a vörös, kék, zöld, fehér, citrom és narancs színek ugyan azok, attól is függ a tudás milyensége, hogy az egyén mikor született és hol.

Régen mondjuk a lila az a punk-oké is volt (volt magyartanárom szerint, aki punk), de inkább a gótok hordták páran, de a b#zik miatt ez is megváltozott. Sajnos ezeknek a liberny@k kutyáknak is van már fűző színe, bár én eddig egy f@szcibáló bu*it se láttam bakancsban, legfeljebb punk-ot, vagy antifát.

2021. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!