Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Normális, ha a megfelelő...

Normális, ha a megfelelő méretű harisnya szorítja a lábam/combom, és kellemetlen érzés?

Figyelt kérdés

A tájékoztató alapján talán az S-es is jó lenne nekem (cm és kg alapján), de inkább M-eset vettem, viszont ez is nagyon szorít. A derekamon is kicsit, de az egész lábamon végig érzem a feszülést, nagyon nem jó érzés.

Azt nem tudom, hogy nagyobb harisnya kéne, vagy ez normális dolog a harisnyáknál?


2018. szept. 3. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezért utálok harisnyát hordani. Mostanság annyira rugalmasra és szűkre készítik őket, hogy úgy érzem, mintha szorosan be lennék fáslizva deréktól bokáig.
2018. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és a nagyobb ugyanúgy szorít, csak közben állandóan le is csúszik, mert hosszabb, de egy centivel sem szélesebb. Hosszirányban ki tudod nyújtani akár duplájára is, széltében viszont minimálisan enged. 165 cm és 55 kg vagyok, szóval nem egy drabál méret.
2018. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én vagyok ezzel így :(

Létezik azért kényelmes harisnyanadrág, vagy mindegyik szorít kicsit?

2018. szept. 4. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem szorít, pedig nekem 5 a harisnya méretem.

Fontos viszont, hogy ne a fényes, hanem a matt harisnyát vegyétek. A fényes mindig szorít nekem is. Most nem jut eszembe a nevük, de talán érthető.

2018. szept. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
A harisnya ilyen, passzos, akkor áll jól, ha mindenhol rásimul, nem gyűrődik. Ha laza, bő az sem jó, mert lecsúszik és hülyén néz ki.
2018. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Bellinda fascination márkájút azok kicsit feszülősek, de kibírható.
2018. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg nem nagyon szabadna szorítania.

De igaz egyébként anyag függő, meg én alapból viszketek a legtöbben, van egy chincilla fantázianevű harisnyám, na az nem elég hogy brutál puha de jó nyúlós is, asszongya 72%polyamid 28%elasztán, nekem az ehhez hasonló összetétel vált be.

2018. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Én pont ilyen okok végett használok inkább hagyományos üvegszálas harisnyákat. Olyan érzés mintha rajtam se lenne, bár tud egy kicsit gyűrődni. Bc Donna Dalia, Bellinda Fly15, Linea Oro Mallorca. Érdemes megpróbálni Linea Oro Ibiza elasztikus harisnyáját 15-denes, vagy ami nekem bevált még a Bellissima Everyday ez egy 8-denes, Gabriella Exclusive T band 10 és 15 denes is kapható. Ezek nem drága harisnyák 300 tól 1000 forintig vannak. Remélem tudtam segíteni.
2018. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Nekem sosem szokott baj lenni a mérettel. Esetleg nem lehet, h azért szorított nagyon mert megtekeredett a lábadon, amikor szedted fel a kezedre, vagy húztad a lábadra? Csak mert nekem ilyenkor szokott kényelmetlen lenni. Az természetes dolog, h érzed a lábadon a feszülést, könnyű megszokni, és hosszú távon jót is tesz. Levesz némi terhelést a lábakról, segít a visszerek megelőzésében.

Egyébként egy teljesen új harisnya valóban szorosabb egy picit de 5-10 perc alatt nyúlik annyit az anyag, h nem lesz kellemetlen. Egyébként meg próbálgasd őket, vegyél pár különböző fajtát, meg fogod látni, h hiába azonos az összetétel, tök másmilyen pl a tapintásuk, rugalmasságuk. Mindenkinek más a jó, kényelmes, én pont h a lycrásakat szeretem és kreppet vagy üvegszálast fel nem vennék. Az üvegszálasnak semmi rugalmassága, tartása nincs. Lecsúszik az ülepe, minden egyes lépésnél gyűrődik a térdénél, és bokánál, jobb esetben a lábfejen gyűrődik össze a "felesleges" anyag, ami lecsúszott a lábról. Arról meg nem is beszélve, h nagyon csillogós fajta, és ezért rohadtul mű hatása lesz tőle a lábnak. Már 12 éve hordok napi rendszerességgel harisnyát, de üvegszálas harisnya már legalább 10 éve nem volt rajtam. Esetleg nagyritkán térdfix, vagy boka, abban a formában még egész tűrhető. A kreppharisnyák egy fokkal kényelmesebbek ugyan, de ezt a fajta harisnyát szokták a magymamák viselni. Ezek a legolcsóbbak, de cserébe szörnyen rondán mutat lábon, se nem testszín, se nem barna... A mamikákon még csak-csak elmegy, de fiatal csinos nőknek vétek ilyet felvenni!


Amúgy, szerintem vegyél Fiore márkájút, nekem az az egyik kedvemcem, az nem olyan feszes lábon, viszont nagyon jól takar. Meg arra figyelj oda, h egyes gyártók más méreteket adnak meg. Vagyis nekem 3-as a méretem, vkszont van 1-2 márka amiből 4-es kell mert a 3-as kicsi. Mondjuk én már tudom, h melyikből milyen méret kell, de amikor valami olyat próbálok ki amilyet akkor veszek először, akkor mindkét méretből veszek egyet így valamelyik biztos jó lesz rám. Utána ha már tudom, természetesen csak a jó méretből veszek.


Vagy esetleg néz szét a hdishop-on ott elég nagy a választék, és egy csomó harisnyáról van vásárlók általi véleményezés.


Tessék itt van 2 termék amit érdemes lehet kipróbálni:


[link]


[link]


Esetleg még itt van ez is, bár ezzel elég óvatosan kell bánni, mert hajszál vékony, elég egy rossz mozdulat, és vége is. Ezt inkább csak akkor érdemes használni, ha már szereztél egy kis tapasztalatot a harisnyák terén, viszont kezdő próbálkozásokhoz nem ajánlom, mert jó eséllyel szívni fogsz vele, viszont rutinos kezekben nagyon élvezetes viselni: ha jól eltalálod a színárnyalatot, nem látszik, h rajtad van, max közvetlen közről. Hihetetlenül vékony, így miután felvette a lábaid formáját, és rásímult, nem is lehet érezni, h rajtad van (max a derekán), ha veszel fel valamilyen cipőt, olyan érzés lesz, mintha mezítlábra húznád a cipőt. Nincs orrerősítése, így én szandit is ilyennel veszek fel, mert ha valaki nem a lábujjaidat nézi, akkor egyáltalán nem látszik h harisnya van a szandiban. Én speciel sokszor használom ezt a harisnyát, mert 8-denesből ez a legjobb ár-érték arányú... Na de nem is ragozom tovább, tessék:


[link]


Egyébként érdemes nézelődni az oldalon, sok érdekes dolgot találni. Na de majd meglátod. Remélem tudtam azért segíteni picit, de ha bármi felmerülne még esetleg, szívesen segítek, ha tudok!

2018. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Kedves #9-es! Az üvegszálas harisnyákat azért ennyire nem kellet volna lehúzni! Tisztában vagyok vele hogy ezek alsó polcos termékek, azért hozzá tenném hibáival együtt is két dobozzal lehet venni üvegszálas harisnyát egy lycrás árán.

Amit furcsállok, hogy szerinted az ülepénél lecsúszik?! Például ezt én sosem tapasztaltam! A térdnél, bokánál való gyűrődés igaz. Még amit hozzá tennék, a tartósság? Szerintem legyen az lycrás, vagy üvegszálas három maximum négy nap és kuka (legalábbis nálam) jó indulattal! Hogy a kreppet az üvegszálas elé helyezted ezt nem értem.

A Bellissima Everyday tényleg szuper! Örülök hogy más is bevállalja szandálhoz a harisnyát!

2018. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!