Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kosztümben egyetemre?

Kosztümben egyetemre?

Figyelt kérdés
Szeretem a kosztümöket, és most, hogy egyetemre járok, ahol már senki nem fog kinézni az öltözködésem miatt, azon gondolkozom, hogy sima órákra is járnék kosztümben. Fehér blúz, szűk szoknya, blézer, magassarkú. Nem biztos, hogy minden nap, de sokszor szeretnék. Ti mit gondoltok róla? Lányok felvennétek-e ti is? Fiúk, nektek tetszene?

2018. szept. 8. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem teljesen oké, ha jól érzed így magad. Én is elegánsabban öltözök.
2018. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Csak arra ügyelj, hogy majd szóbeli vizsgán szolídabban öltözködj (lapos sarok, nem szűk szoknya stb.) mert már előfordultak öngólok (vizsgáztató így közölte a vizsga eredményét: "a k..va ki van rúgva...
2018. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Persze menj csak! Végre nem egytucat nő.

Én is elegánsan öltözöm, bár már nem vagyok egyetemista.

Ez örök divat.

2018. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez egyetemre túlzás. Nálunk még az oktatók, tanárok is szimpla hétköznapi ruhákban járnak, nemhogy a diákok. Vannak, akik szeretnek csinosabban öltözni pl. ékszerek, ingek, blúzok, szonyák, magassarkú (pl. néha én is szoktam), de ezekből is inkább a hétköznapibb változatok. Persze, ha neked ez tetszik és ilyen a stílusod, akkor nyugodtan öltözködj így. Én csak annyit mondok, hogy szerintem ez a nagyon elegáns, nagyon “business look”, szolid, konzervatív öltözködés nem feltétlenül oda való, mert nekem ez már sok. Én biztosan nem mennék így órára.
2018. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
70%
a kosztüm túlzás, inkább lezser ing+ nem túl tapadós, magas derekú szonya meg valami félcipő, de ne magassarkú, sok a lépcső és sok helyen padló van vagy necces talaj. én is szeretek elegáns lenni, a blézer helyett tökéletes a fekete kardigán is és kevésbé sznob ^^
2018. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem túlzás, bár nem az én véleményem számít, hanem hogy te jól érezd magad abban, amit viselsz. Én még soha senkin nem láttam egyetemen hétköznapokon ilyen elegáns ruhát, mi még vizsgára se ( szóbelire se) öltözünk ki, tanárok se. Biztosan nagyon ki fogsz lógni, de ha nem zavar, akkor nyugodtan vedd fel, amit szeretnél.
2018. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
70%
Nekem borzasztóan sok lenne, vizsgákon is nehezen viseltem el magamon az ilyesmit, de kinek mi. Főleg hogy órák után sokszor dolgozni siettem, a legtöbb napon kimerült az öltözékem a farmer-póló-tornacsuka kombinációban. Nálunk a jogi és a közgáz karon jár sok lány elegánsan, nekik ez valahogy presztízs kérdés, bár a legtöbbnek tényleg nincs szüksége arra hogy diákmelóba rohanjon ha vége az óráinak. Ettől függetlenül ha neked ez tetszik, vedd csak fel, egyetemen már nem érdekel senkit a ruhatárad. Csak egy idő után kényelmetlen lenne az elegáns szettben rohanni egyik épületből a másikba. De ez is egyetemfüggő. Van ahol balesetvédelmi előírások is vannak, van ahol nem.
2018. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
én fogorvosokat ismerek akik elegánsan öltöznek de "csak" ceruza szoknya +ing/blúz komboig jutottak magassarkúval szerintem csinosak de magamon nem tudnám elviselni ha tudod viselni akkor működhet
2018. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet fokozni a hülyeséget,amin viszont nem lepődök meg az az hogy hát hova is járnál mint egyetemre....
2018. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemen már tényleg nem fognak az öltözködésed miatt kinézni. Jártam is oda, tanítottam is, és nagyon sokféle öltözködéssel találkoztam, egészen lazától az egészen elegánsig. Minden belefér. Jogászoknál mondjuk egészen sok lány hord kosztümöt, de TTK-n is voltak srácok, akik öltönyben (igaz, nyakkendő nélkül) jártak órákra. Amúgy tök lazák és jó fejek, csak ezt a stílust választották. Szóval a válaszom: nyugodtan öltözz így. Biztos lesz, akinek kimondottan tetszik majd, és akinek nem, az is értékelni fogja, hogy van egy egyedi stílusod.


35/F

2018. szept. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!