Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kinek mi a véleménye az ilyen...

Kinek mi a véleménye az ilyen típusú cipőről? (vans)

Figyelt kérdés

( [link] )

Akinek esetleg már van ilyen típusú vanse az meg mondaná, hogy a bőr meddig tart ki meg, hogyha elázik esetleg a cipő akkor feljön e róla a bőr vagy nagyon gyűrődik?



2018. szept. 18. 17:08
 1/4 anonim válasza:
Szerintem kinézetre nagyon jól néz ki!
2018. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nagyon nem jön be ez a stílus. Igazi bőrt meg sose vennék.
2018. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pasiknál még elmegy, sőt vannak kifejezetten jók is. De szerintem a nőknek nagyon előnytelen. Legalábbis a legtöbb nő aki Vans-t hord az elég idétlenül fest benne. A sógornőm egyik barátnője hord mindig ilyesmi Vans-t (csak feketét). Nagyon nem áll jól neki, pedig amúgy csini kis csajszi lenne, de az a cipő.... Főleg ha fekete harisnyával és rövidnadrággal hordja, hát elég furcsa látványt nyújt szegény... :/ Esetleg még az ilyen fiúsabb stílusú nőknek jól állhat, de mivel én mindig a csajosabb stílust szerettem és képviselem, így személy szerint nem sokra tartom a Vanst, hiába kerül nagyon sokba.. Még ha tetszene sem adnék ennyi pénzt érte, de a legtöbb modell szerintem tök csúnya. Ami esetleg tetszik is, azt is inkább pasin tudom elképzelni, mint nőn. Az egyik kolléganőm vett egy belebújós vászon Vans-t tök hamar elkezdett kopni a belseje, koszolódni a külseje, és picit több mint fél év alatt kilyukadt a nagylábujjánál, és eddig tartott neki a 25-ezres Vans-e... Szerintem túl van sztárolva ez a márka, vannak sokkal tartósabb, jobb márkák is. Viszont a noname cipők közt is van ami sokkal tovább bírja fele annyi pénzért. Én a magam részéről, ha nem csajos cipő, akkor a pumára esküszöm. Volt már több puma cipőm, volt szandim is puma, és mindegyik tök sokáig bírta, általában a talpuk kopott el és lyukadt ki. De a szandi még most is megvan, csak már elég nyúzott szegény így nem sok olyan alkalom van ahova fel tudnám venni...

Mindegy, kissé elkanyarodtam a témától. Ha valódi bőr, akkor sokáig bírja, mielött beázna, és akkor fel sem jön róla semmi. A műbőrnek szokott feljönni a felülete, de nem csak akkor, ha elázik, hanem akkor is, ha nagy igénybevételnek van kitéve. A bőrrel inkább az szokott a baj lenni, h ha megázik akkor össze is mehet, de nagyobb baj az, h bekeményedik a bőr, és idővel kirepedezik, kilyukad. Sok cipőm végezte már így, azóta inkább bekenem bőrápolóval ha sok vizet kapott. Illetve még olyan is gyakran fordul elő (igaz nem minden bőrcipő ilyen) h ereszti a színét és befogja a lábat, zoknit amit alig lehet kimosni, a lábról meg kb csak lekoptatni lehet. Ennek ellenére a legtöbb cipőm részben vagy egészben bőrből van, mert megfelelő ápolás mellett ezerszer jobb mint egy vászon, vagy valamilyen műanyag alapú cipő. Mivel a bőr valamilyen szinten élő, természetközeli anyag, sokkal jobb a lábnak ha abban van egésznap mint valamilyen műanyag cipőben. Jobban szellőzik, kevésbé izzad bele a láb, és nem büdösödik bele. Nekem sosem büdi a lábam, ha bőrcipőben vagyok, még akkor sem ha harisnya van a lábamon. A vászoncipők már lényegesen rosszabbak, mert többnyire gumi a talpuk, ami nem szellőzik, ezért könnyű beleizzadni, viszont a vászon miatt annyir nem fülled bele a láb. A legrosszabbak a műanyag (műbőr, gumi, műszálas szövet) alapú cipők, mert azokban hamar befülled a láb, és nem szellőzik ki, ezért nap végére jó kis bukéja lesz mindennek amivel érintkezett. Így én ha csak tehetem bőrcipőt veszek csak sajnos egyre kevesebb cipő készül bőrből, van olyan gyártó is, ami már nem is készít bőrből cipőt, meg sokan fel sem vennék mert állati eredetű, de én nem érzem magam rosszul emiatt, mivel nem a vadon élő állatokból készül, hanem direkt erre tenyésztett ipari körülmények között tartottakból, amik teljesen életképtelenek lennének a természetben, valamint, ha nem lenne szükség valamilyen részükre, akkor ezek az állatok nem is léteznének.(Anno dolgoztam egy pulykafeldolgozónál, és voltam néhány telepen is... felfoghatatlan mi megy ott, szerintem azoknak az állatoknak az a legjobb, ha mielőbb levágják őket, mert azt életnek nem nevezném amit láttam) Szóval, ha morálisan nincs kifogásod a bőr ellen, akkor szerintem azzal jársz a legjobban, ha azt veszel.

2018. szept. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jah, utolsó regényíró, ott a mesh felsőrész, abba hogy belefülled a láb, de tényleg
2018. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!