Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van jelentősége s bécsi...

Van jelentősége s bécsi keringőnél, hogy milyen méretű az abroncs?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. kisebb abroncsnál nagyobb a valószínűsége, hogy a cipő sarka beakad tánc közben?

Már le van foglalva a keringő ruhám, és a lehető legkisebb abroncsot választottam, tekintettel a táncpartneremre is, mivel úgy gondolom, minél nagyobb az abroncs, annál nehezebb párban táncolni - vagy ebben is tévedek?

Akinek van tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná velem! :)



2018. okt. 12. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az abroncsnak pont az a lényege, hogy nem lépsz rá a szoknyára :D valamivel könnyebb a párodnak, ha kisebb, de szerintem sokkal szebb a nagy abroncs, szép habos tőle a szoknya nem olyan összeesett. Nálunk egységes volt mindenkinek.
2018. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én (fiúként és erősen szubjektíve) mindenképp a kisebb abroncs pártján vagyok...

A szalagavatót leszámítva standard táncokat (meg latint sem) nem szokás abroncsban táncolni, mivel a forgások szép kivitelezését akadályozza, hogy a fiú és a lány nem tudnak egymás lába mellett / között ellépni.


Szalagavatós képeken impozáns a nagy abroncs a habos-tüllős szoknyával, de táncolni nem hinném, hogy abban a legkényelmesebb... (akármelyikőtöknek is)


Ha még nem kellett véglegesen döntened, ennyi tippet tudok adni, és érezd jól magad!

2018. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esküvői tánc lesz? :)


Két külön dologról van szó.

Egy: A szoknyákkal inkább az szokott lenni a lányok baja, hogy nem jó(-l van beállítva) a magassága, és/vagy nem megfelelő lábtartással lépsz, és ilyenkor, főleg hátrafele, sarokkal rálépsz.

Lányoknak a lépését nem szokta az abroncs méret befolyásolni, abban rendszerint elfér, amekkora kell. Klasszikus táncoknál csak "topog" az ember, nem terpeszt és nem spárgázik.


Kettő: inkább az a baj, amit ez előző hozzászóló írt, hogy fordulatoknál kissé a lábad közé kellene lépnie a fiúnak, ami abroncsban... nehezített pálya. Minél nagyobb az abroncs, annál nagyobb távolságra kell állnia tőled, így az alap keringő testtartás is máshogy néz ki, mint a nagykönyvben. Így a kartávolság máshova jut, a fiú kénytelen kissé előre dőlni.

A forgatások különösen macerásak. A szoknya lendületből megy tovább, majd "visszacsap", közben végig sodorja a fiú lábát, rosszabb esetben megakad benne, így ezt elkerülendő még távolabb kell állnia tőled, ami már határozottan nem néz ki jól, és mivel nem tudja a fejed fölé emelni a kezét, nem tud segíteni a forgásban, vagy ha igen, akkor kibillent, és nem tudsz szépen egy helyben forogni (vagy rosszabb).


Szóval szerintem minél kevesebb abroncs, annál könnyebb táncolni. :)

2018. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!