Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyit költesz ruhákra...

Mennyit költesz ruhákra átlagosan?

Figyelt kérdés
1 év alatt mondjuk, vagy akár havonta. Illetve hol veszed őket?

2018. okt. 23. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Regebben havonta 10-20-30 attol fugg talaltam e valamit ami tetszik.

Elmult felevben semmit, csak nyari learazasokon vettem bundat, telikabatot 30-rol 4-re learazva (istenem de mennyire megerte nagyon meleg a kabat es nehezebb mint en :D) es most, vegre elertem azt a kort azt hiszem, hogy megtalaltam a sajat stilusom, igy teljes gardrobot valtottam, ami fehernemunel kb 30 ezret jelentett, ezeket h&mbol szereztem be, (csak azok a melltartok jok ram, learazva rendeltem oket + mindig hasznalok kedvezmenykodot is) illetve a bershkabol rendeltem kb 180 ezer ertekben ruhat, polokat, foleg nadragokat, pulcsikat, vaganyabb szetteket, szoknyat, bakancsot, kisebb kiegeszitoket. Pull&Bear-bol rendeltem most azt hiszem 40-ert nadragot, pulcsit, dzsekit, zoknikat, h&m-bol kb 30-ert basic darabokat, szoknyakat, pulcsit.

Ezek kozott van rengeteg amit ajandeknak vettem, pl h&mrol baratnomnek karacsonyra olyan cuccokat (nem ruhak), hogy leajul, anyumnak pulcsikat (utal vasarolni, probalgatni, sajnalja ra a penzt).


Mielott valaki belekot, hogy szuleim/sugardaddy penzet koltom, DOLGOZOM es emelett a regebbi, megunt ruhaimat online eladom (nagy sikerrel, mar van vevokorom) vagy kilos turiban veszek markas ruhakat pl zara, h&m, forever21, asos, pull bsk stb, altalaban 10-20 darabot 10.000-ert, es tobbezres aron tovabbadom. 5 eve en fizetem a sajat ruhaim, nem anyumek, sot, az oveiket is en fizetem sokszor, a tisztalkodasi, sampon, balzsam, tusfurdo, borotva alapkellekeket is en adom nekik, mert egyre kevesebbet er a fizetesuk, hiszen dragul minden.. na mindegy. Nem lehetetlen ez, csak tudni akarni kell dolgozni es energiat belefeketetni.


Nem tervezek tobb ruhat vasarolni, max ha valami tonkremegy par even belul pl cipo. De a stilusom megtalaltam, jol erzem magam a ruhakban, es 0 vagyam van mar ujakat venni, mar nem jarok a boltokba, nem nezem az online webshopokat se, hidegen hagy, mert elegedett vagyok magammal.


Udv, egy egykori boltkoros :)

21/L

2018. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem igen költök ruhára,basic darbokat hordok. Munkahely sem kívánt meg bizonyos öltözködést. Most gyesen vagyok. Kb 2 farmer meg 2 pulcsi a kimenősöm. Itthon cicanaci/ póló.
2018. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nem olyan sokat az elmúlt 3 évben megtaláltam a stílusomat, nem nőttem, nem híztam vagy fogytam és vigyázok a dolgaimra. Egy hónapban 1-2 darabot veszek.
2018. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy átlagot kéne mondani, mondjuk havi 10k. Próbálok tartós, időtálló darabokat venni, és nagyon vigyázok rájuk.

Általában fast fashion boltokban vásárolok, de ez egyre ritkább, mert borzasztó silány a minőség. Netről is szoktam rendelni, illetve a premier outletbe is gyakran kinézek, időnként jó dolgokat lehet kifogni. Kabátokat, dzsekiket turizni szoktam.

2018. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tegnap pont a premierben vettem magamnak egy kabátot, most jók vannak :)
2018. okt. 23. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig évszaknak megfelelően vásárolok,éppen amire szükségem van. A cipőkre nem sajnálom a pénzt,abból általában minőségibbet veszek,cserébe 3-4 évig tudom őket használni.

Ruhákat inkább akciósan vásárolom,ha valami hiánycikk,azt megveszem teljes áron.

Ruhákra szerintem egy évben összességében 50ezer körül költök,mert mindig csak 1 - 1 új darabot kell beszereznem.

2018. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor veszek, ha tönkremegy, vagy kifogyom/kihízom. Akár évekig is hordok egy ruhát. Szóval nem tudom így hónapokra, évekre leosztani az összeget. Felsőre, gatyára, kardigánra max 10 ezret költök, cipőre max 15-öt, kabátra max 25-öt (körülbelül). Bugyit, zoknit, melltartót olcsón veszek, ált. a C&A-ban.
2018. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Keveset. Mióta normálisan keresek, megvettem mindent amit szerettem volna (rendes kabát, cipő, betáraztam egyberuhából mert melóba az jó stb.) és azóta csak akkor veszek ruhát ha valamim tönkremegy és kell helyette. Turiba járok el havonta de csak kb. minden 5. alkalommal veszek is valamit. Egyedül fehérneműt veszek évente biztosan mert az fogyóeszköz. Ebben az évben ha 20 ezret költöttem ruhára akkor az sok.
2018. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
változó, átlagosan havi 10-20 ezer Ft. pl. szeptemberben több, mint 50 ezret költöttem ruhákra és cipőre, októberben még semmit.
2018. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Havi átlagban 20-30 között, plusz cipő, ha kell.

Többnyire leárazáson veszem a cuccaimat, de elég korlátozott, hogy miket, mert csak feketét hordok, de a nagyon egyszerű darabokat se szeretem, úgyhogy ott se a legolcsóbbakat tudom megvenni :( szóval igyekszem arra menni, hogy tartósan hordhassam őket. Hogy honnan, az ebaytől H&M, New Yorker, cipőwebshopok, alternatív divat webshopokig bármi lehet, ahol találok érdekeset. Alpbadabokért, fehérneműért fast fashion boltokba megyek.

Az elmúlt két hónapban kb ilyesmi lehetett a mérleg:

Egy táska és egy öv, Killstar, összesen 15000 Ft (az egyik leárazott volt) - nagyon rég volt már normális válltáskám, egy hátizsákot hordtam, az meg nem túl csajos :/, valószínűleg másfél véig nyúzom majd, az övet meg remélem örökké, ha elszakad rajta a műbőr, tudok rá újat szegecselni.

Egy cipő gardróbcseréről, 5000 Ft, tavaszi-nyári cipőnek lesz jövőre

Egy nagy gyapjúkalap, 8000 Ft - ez örök darab, ha vigyázok rá

Egy valódi bőr csizma players roomból 11000 Ft (60%-os leárazással) - remélem kibír 1-2 telet

H&M bársony egyberuha és egy hosszú szoknya, összesen 6000 ft, kb fél évente veszek 5-6 ilyesmit, egyberuhát, trikót, cicanadrágot, szoknyát, és azokkal elvagyok egy darabig, érdekesebb kiegészítőkkel kombinálom.

Most várok még egy 3000 forintos bolerót ebayről, meg Redbubble-ről egy táskát.

Ja, meg vettem 2-3 harisnyát, Müllerből és Rossmannból, kb 3000.


Kéne még egy télikabát, meg egy őj Martens, de hajlok rá, hogy a mostaniak kibírnak még egy telet (bár 3 éve ezt mondogatom).


Ez összeadva soknak tűnik, de már csak olyan dolgokat veszek meg, amit tudom, hogy hordani fogok, és szükségem van rá.

Egy időben rengeteget turkáltam és halmoztam a cuccokat, kompenzáltam is vele, hogy gyerekként, kamaszként nem tudtam megvenni ami tetszett. De iszonyú mennyiségű holmit halmoztam fel, aminek a tizedét hordtam.

Most ráálltam, hogy szépen eladogatok mindent, amit nem használok, és csak a befolyt pénzből veszek új ruhát, eddig működik. Remélem, hogy tartani is tudom majd, bár most is áll pár holmi a szekrényemben, amit nem hordtam, és rég megvan, csak van, amit sajnálok eladni, mert olyan szép :(

2018. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!