Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csak én veszem észre, hogy az...

Csak én veszem észre, hogy az ázsiai származású fiatalok aránylag hasonlóan öltözködnek?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok, néha látok pár ázsiai srácot, lányt. Szinte mindegyikükre jellemző a következő.

Kabatjuk általában hosszú, inkább parka, nem az a pufok kabát. Ha pufok, akkor nagyon hosszú, térd alá, mar-mar lábszár közepéig erő. Farmernadrág is boszaru,(nem tudom a pontos megnevezését) nem csőfarmer. Polobol nem nagy mintás, sima, lenge póló, általában a nyaka sem mélyen dekoltált. Mint egy férfi póló. Színek nagyon visszafogottak, általában világosak. Cipőt azt nem figyeltem, sportcipőre gondolok.

Van ennek az öltözködési stílusnak konkrét neve? Szerintem nagyon jól szokott állni nekik. Nem tudom, hogy ez náluk közkedvelt, ez a divat, vagy csak itt járnak sokan hasonlokban. Ti is eszrevettetek ezt, vagy ez csak véletlen?

(Ilyen ruhákat milyen üzletekben lehet venni?)



2018. nov. 19. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A "stílus" neve nem tudom mi, és igen én is észre vettem, de azért van jó pár kivétel is közűlük.

De tippre a H&M-ben meg ilyesmi boltokban vásárolnak.

2018. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Most mondjam azt, hogy mivel Ázsiában kötelező az iskolaköpeny, munkahelyi egyenruha (magyarán a 19. századi viselet), amiben az életük 90%-át töltik, így gyakorlatilag meg se tanultak divatozni? A divatiparág is hova a bánatba tudna a fiataloknak termelni? Arra a fél vasárnap délelőttre, amikor az ember otthon fekszik? Én ezt nem divatstílusnak nevezem, hanem évszázados elmaradásnak.
2018. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Metionin ***** válasza:
Én is észrevettem. És általában szép színes zoknijaik vannak.
2018. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2. válaszoló. Igaz, van aki úgy el, ahogy leírtad. Viszont Japánban vannak olyan iskolák, ahol nem kell egyenruha. Hétvégeken, szünetekben is kell járni valahogy. És nem minden munka követeli meg az egyenruhát.

Egyébként szerintem nagyon rendben van, ahogy öltözködnek. Visszafogott a stílus, nincs kint semmijuk, nem vesznek fel feszulos ruhát, ha nem áll jól.

2018. nov. 19. 23:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszaitokat!:))
2018. nov. 19. 23:22
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
ezt én is megfigyeltem már, szerintem (bár lehet hogy ez úgy ahogy van hlye gondolatmenet) ez akár a hagyományos öltözetükre is visszavezethető, pl. a japánok azok ugye kimonót vagy hogy hívják hordanak, és az is ilyen lenge cucc, szóval szerintem amikor betört a nyugat, megkeresték a legkényelmesebb és legmegszokottabnak érződő darabokat, és azokat hordják azóta is
2018. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Mert Ázsiában ez a divat. :)

2018. nov. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, szóval ha végigpörgeted a képeket, látni fogod, hogy vannak hasonlók, mint amiket leírtál. Itt Pécsen is így öltözködnek a kínai egyetemisták. Egyébként a stílus neve ulzzang, ami koreaiul annyit tesz, hogy szép arc. Eredetileg arra használták, akinek olyan aranyos, babaarca van, esetleg úgy is van kisminkelve, manapság már a menő öltözködésre is használják. Gyakorlatilag olyan szleng ott az ulzzang, mint itt a swag meg a yolo volt. Szóval dél-koreából jön ez a divat, de gyakorlatilag ázsia szerte hasonló stílus megy. Ja, és más számított ulzzangnak mondjuk 2010-ben, meg más mpst, szóval nem egyseges a dolog
2018. nov. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ez a divat.Mivel ázsiaiak,jobban követik a divatot mint egy átlag magyar.Gyakori náluk a streetwear,a techwear,a koreai divat.
2018. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló olyan szinten el van tévedve, hogy szerintem meg sem találom:DD

Egyrészt a japán street style ku**a jó. Soha nem a fősodor koppintása. Egyedi, merész, vagy az utolsó cipzárig megtervezett minimalizmus. A szubkultúrák esetében is teljesen más szinten vannak. Nézz meg pár goth lolit például.

Ez pedig, ironikus módon pont amiatt alakult ki, amit te beklyóként neveztél meg. Az egyenruha miatt:)

Hisz péntek estétől hétfő reggelig így élheti ki magát az ember. A minél egyedibb, különcködésbe hajló ruhákkal.

2018. dec. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!