Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért gagyi órákat hord?

Figyelt kérdés
A több tízezres divatórákra gondolok, aminek árán már lehet venni minőségi darabokat, főleg ha még egy kicsit tesz hozzá.

2018. dec. 3. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Divat.

Rossz ízlés.

2018. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%

Amiért gagyi fast fashion ruhákat és gagyi,műbőr cipőket.


Stílustalanság, ízléstelenség, igénytelenség.

2018. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

1.: Csóróság van.

2.: Divatmajmok.

3.: Reklám-agymosás. (Denielwellingtonfos.)

4.: Agyatlan barmok. https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

2018. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Mert nekik az tetszik.

A karóra manapság már elég sokat veszített a gyakorlati hasznából, tekintve, hogy lépten-nyomon, minden elektronikus eszközünk el van látva atomórához szinkronizált órával. A legtöbbeknek az óra egyszerű divatkellék. Tetszik vagy sem, ez van...

2018. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nézőpont és igény kérdése. Mert a több tízezer Ft-os kategória valakinek már sok egy óráért, vagy meg se tudja fizetni. Valaki meg azt mondja, hogy az óra X százezer Ft felett kezdődik, alatta meg csak bohóckodunk.


Amúgy egyetértek a #4-es és #5-ös kommentelőkkel. Kiegészíteném még annyival, hogy nincs igény jobbra, vagy mert nem ért hozzá, csak addig lát el, hogy DKNY, Michael Kors, Armani, Hilfiger, stb. Vagy az Avon katalógus szint, ami tényleg csak a dizájnra megy, semmi másra. Nem degradálni akarom, mert nyilván mindenkinek mást enged meg a tárcája.


Mondjuk azt se felejtsük el, hogy itthon nem nagyon veszel órát részletre, úgy hogy aki nívós órát akar, és nem a dizájn órákat, meg a trendi márkákat, hanem tényleg egy tartós, igényes, nagy múltú órát, akkor azt helyben kp-ra ki kell csengetni. Az meg a nagyobb átlagnak nem menne szerintem, mert itt már több százezer Ft-ról beszélünk.

2018. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

# 4/4 Időpont ma 12:04


köszönjük Emese! / Nyilvánvaló Kapitány!


-ezzel mindenki tisztában van, hacsak nem funkcionális pl sportórát veszel, akkor azért veszed, mert egy kiegészítő, ami jól mutat, de legyen már minőségi, időtálló darab... s nem azért mert olyan nehezedre esne a zsebedből/táskádból előkotorni a mobilodat h megtudd az időt


egyet értek az első 3-al, ill. annyival egészíteném ki, hogy tudatosság hiánya - azaz nem képesek(idő/akarat híján) utánajárni kicsit, hogy mely gyártó gyárt minőségi darabot az ő pénztárcájukhoz szabottan...én is majdnem rendeltem egy MVMT-t, de hálistennek kiderítettem róla h egy nulla... silány minőségű vacak jó marketinggel

2018. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert divatos, jó a reklámja. Na meg ma már kb nulla haszna egy órának. Sokaknak ott a kezén, de hamarabb néznek a telefonjukra mint arra. Nekem egy öccá' forintos alis csodám van, arra, hogy vizsgaidőszakban felveszem 3x nem kell több.
2018. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én hordok karórát, azért, mert gyorsabban meg tudom nézni rajta az időt, mint a telefonon, ami nincs is mindig nálam, plusz meg kell nyomni a gombot, hogy mutassa. Sokkal jobban számon tudom tartani így az idő múlását, nem érzem magam olyan elveszettnek, mint amikor nem volt órám egy ideig. Szóval nem mindenkinek divatcikk. De nekem amúgy egy kb. 5000 Ft-os, egyszerű kinézetű órám van, már mondták, hogy a 90-es évek hívott és kéri vissza, de nem adom :-)
2018. dec. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Osztom az előzőek véleményét

Valószínűleg elvakítja őket a márketing, és tényleg nem látnak tovább az Armani, Hilfiger stb. Divatmárkákon. Nameg mostanra tényleg divat lett “divatból” órát hordani és inkább elővenni közben a telefont és azon az időt megnézni.


Aztán még mindig léteznek olyanok akik “csodaként” tekintenek az órákra ( de sajnos egyre kevesebben vagyunk)

A kedvenceik/kedvenceim általában a svájci autómata órák.


(Nekem a kedvenc darabom a gyűjteményem közűl a Rolex Submariner Date-em)


Üdv- egy óragyűjtő , aki az órákat a mai napig is csodaként kezeli :)

2018. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mert az tetszik neki 🙂 Én azt nem értem, hogy miért veszi meg bárki is a "minőségi" órát, ami pont ugyanúgy mutatja az időt, mint az néhány ezer ft-os divatóra.

Persze ha valakinek ez a hobbyja, szenvedélye, és van rá kerete az egy dolog, de nem értem hogy a nagyon minőségi óraszerkezetről miért jobb leolvasni az időt, mint egy olcsóbbról...

2018. dec. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!