Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért konfekció öltönyben jár?

Figyelt kérdés
Önmagában ez nem lenne nagy gond, de vagy nem jó a méret, vagy eláll, itt-ott nem passzol etc. Nem néznek tükörbe, vagy egyszerűen nem érdekli őket?

2018. dec. 9. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

SZERINTEM a magyar férfiak 60%-ának nincs, vagy csak 1-2 öltönye van. A maradék 40%-ból 30% meg kötelező munkaruhaként tekint rá, és gyűlöli. A 10% odafigyel.


Múltkor valaki leírta, hogy 17 éves, és amikor ajánlottam neki egy kérdésre azt, hogy sötét farmer + fekete bőrcipő + ign, akkor szétszedtek a trollok és a srác is írta, hogy AZ ING MIATT!!!! kinéznék a sulijában!

2018. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mert az emberek többsége évente kétszer ha felvesz öltönyt és úgy vannak vele, hogy minek a drágább.

A konfekció ruhákat is meglehet amúgy igazíttatni. De az is plusz összeg, főleg ha bonyolultabb a feladat mint felhajtatni a nadrág szárát.

2018. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, nem érdekli őket az a pár alkalom, engem sem érdekelne. A páromnak nincs is öltönye, de ha lenne, akkor 10 évente venné fel s ismerem, tudom, hogy magasról tenne rá, hogyan néz ki benne. A normál ruháinál sem igazán izgatja a dolog, legyen kényelmes, praktikus, annyi.
2018. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nincs igényük, pénzük szabóhoz járni, igazíttatni. Meg különösebben nincs divatja annak Magyarországon, hogy egy férfi nagyon adjon magára, mert egyből azon aggódik, hogy melegnek nézik. Én szeretek divatosan öltözni, de nem hordok öltönyt. Ha szükségem lenne egyre, én is konfekciót vennék, mert nem hordom annyiszor, hogy megérné befektetni egy drága, egyedi darabra. Ha ilyen munkaköröm lenne, akkor próbálgatnék konfekciódarabokat, és ha nem megfelelő, akkor rááldoznám a pénzt és csináltatnék párat.

Nagy hírverést kapott a V4-ek fotója pl., hát ott nem csak a magyar miniszterelnökön áll idétlenül az öltöny. Eleve a szűkített szabású öltönyöket nem sok férfi veszi fel, egy idősebb ürgére biztos nem fogsz feladni olyat.

2018. dec. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:

Ma már Európában nincs konfekció ruhagyártás, az a komcsi időkben volt. Azt jelentette, hogy nagy mennyiségben gyártottak egyforma ruhákat és kb mindenki abban járt. Ma már választék és szezonok vannak negyed évente, sok féle divattal. Ennyit a konfekcióról.


Amit mondasz az nem csak az öltönyökre érvényes, hanem minden ruházatra, mert nem lehet mindenkire külön méretet gyártani. Kicsit mindenkinek más a mérete és aki ebben szerencsés és/vagy figyelmesebb az jót választ. De kisebb vagy nagyobb méretre igazítás minden ruhánál azonos eséllyel valószínűsíthető. Csak öltönyök esetében megszoktuk a méretre készítést és méretre igazítást.


Végül egy harmadik dolog is játszik ebben, ami a szabások divatja. Manapság elterjedtek a nagyon szűk és/vagy rövid szabások ingeknél, és öltönyöknél is. Slim fit és társai.


Ami engem illet a comfort fit szabás kényelmességét és klasszikus jellegét jobban kedvelem.


Amúgy nyilván nem akarnak vele foglalkozni, megveszik és olyan amilyen, költeni sem akarnak rá.

2018. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Az öltöny nem más mint egyenruha!


Ha megnézed lehet akármilyen drága a fazonja ugyanaz.

Aki ezt hordja nem is értem miért nem zavarja hogy fű,fa,virág, ebben van.

2018. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

Mintha valami becsmérlés vagy ellenségesség lenne a kijelentében. Múltját tekintve akár egyenruha múlttal rendelkezik akár nem, mára rég nem ugyanaz, már aki azt látja ami éppen ott van az üzletekben. A ruházatok alakulnak, hosszabb vagy rövidebb lesz, egyszerűsödik, de aki a mai öltönyt azt katonai egyenruhának nézi az valamit nagyon bele akar látni.


Az öltöny az 1700-as évek ruházatából alakult ki, amikor is a katonai és felsőbb körök ruházata alap vonalakban hasonlított egymásra. Itt egy kép összeraktam egymás mellé, hát nagyon vitatható szerintem melyikből alakult ki, és bármelyikből is az alapjai mindkét esetben azonosak. Mivel eleganciát és elegáns ruhát jelent az öltöny, ezért valószínűsíthetőbb, hogy a felsőbb körök ruhái adták az alapját, de cicoma nélkül egy hétköznapibb viselethez.

[link]


Szerintem nincs sok értelme annak aki nem hord öltönyt valami fura mód szinte haragudni az öltönyre.


Itt egy öltöny történeti kép.

[link]

2018. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy katonai egyenruhával párosítjuk össze, csupán ha azt mondja valaki hogy öltöny az egyet jelent az egyenruhával azzal az egyenruhával amiket látsz a politikusokon,vőlegényen,vizsgázókon, ünneplőkön, buszsofőrökön ,stb.

Egyszóval aki azt hiszi elegáns az nem veszi észre hogy szinte mindenki egyforma stílust, szabást képvisel.

2018. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:

Ünneplő az nincs, ez a gyerekek szóhasználata. Olyan van, hogy elegáns ruha vagy alkalmi ruha, és van továbbá protokolláris ruházat. Ünneplőt hagyjuk már.


Szerintem összekeverednek itt nagyon a dolgok. Amire azt mondjuk, hogy egyenruha, ha nem is katonai egyenruháról beszélünk, hanem csak egyenruháról az is megint más. Általánosan az egyenruha az más szóval formaruha.


Formaruha az lehet egy vállalatnál, egy cégnél, azonos munkaköröknél, de amiket felsoroltál azok mind mások. Nézzük akkor mik is vannak.


Formaruha, egyenruha: rendőr, céges formaruhák mint Mc'Donalds, szállodai dolgozók, stewardessek, pilóták, gondolom van a buszsofőröknek is. Aztán katonák nyilván. Formaruha a pincéreké és szakácsoké is.


Öltöny: ezt üzletekben mindenki megveheti és hétköznapokon és alkalmi esetekben is felveheti. Megint önmagában változatos, két részes öltöny, három részes, egy soros gombbal, két sor gombbal, több féle gallérral, sportos és alkalmi és stb variációkban. A lényeg, hogy öltönyt divatruházati üzletekben veszik, míg a formaruhát munkaruházati üzletekben. Egyenruhát nem kapni egy bevásárló központban.

Akik hordják is maguk válogatnak és nem azonos anyagú és szabású öltönyt hordanak, ebben sem egyenruha az öltöny.


Az hogy öltönyt hord a politikus és az üzleti élet is attól ez még nem formaruha, hanem divatruházat, divat üzletekből. Ha a buszsofőröknek van sajátjuk az lehet öltöny ami egyben formaruha, mert céges, azonos szabással és anyagból és színben és nincs választás.


A vizsgázók öltönye többnyire olcsóbb és nincs is méretre választva, vagy szabatva, ezért eléggé hasonló tud lenni, de már az is divat ruházat, mert mindenki maga választ valamit.


Esküvői ruhák: ezek is változatosak önmagukban ugyanúgy mint a formaruhák, egyenruhák is, de mégis jellegzetesen esküvőiek. Főként a nők esküvői ruhája, de egy férfi esküvői öltöny is lehet olyan amit máshova nem vennének fel. Ilyen egy fehér és arany mintázattal hímzett öltöny, na azt aztán nem látsz utcán.


Lehetne mondani valamelyest, hogy az elegáns ruhák némiképp hasonlóak, úgy mint zakó az zakó. Ettől a hétköznapi ruhák még ha változatosabbak is nem lesznek szebbek, jobbak vagy mit tudom én milyenebbek, hanem csak mások. Hadd ne mondjam milyenek, hiába többfélék.


Ha már hétköznapi akkor egy póló nem egyforma ruházat? Mondhatnánk "mindenki" azt hordja.


Ez a szóhasználat is miszerint "aki azt hiszi elegáns" ledegradáló. Teljesen mindegy ki mit vesz fel jó eséllyel azt hiszi milyen jól öltözik. :) Aki egy pólót farmerrel az is azt hiszi... (akármit).


Manapság tényleg van mindenféle divat és nem két féle, nem csak hétköznapi és elegáns. Vannak ezeknek önmagukban is variációi és még kombinációik is.

2018. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Az meg csak nem baj ha zakót és blézert hord egy pilóta, stewardess és valamilyen változatát egy üzletember.


Farmert is sokan hordanak, arra is ki lehetne akadni. Pólót is... A szoknya is mind szoknya, de csak nem baj...

2018. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!