Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Van olyan ruhadarabotok, amit...

Van olyan ruhadarabotok, amit kézzel mostok?

Figyelt kérdés

Konkrétan kézi mosásra gondolok, nem pedig a mosogépi "kézi mosás" programra.


Nagyon ragaszkodom a ruháimhoz, így a pólókat, melltartókat, pulóvereket, ingeket, szoknyákat, nyáriruhákat kizárólag kézzel mosom.

Van olyan pólóm, ami már 4 éves, imádom hordani, mégis olyan, mintha új lenne.


Viszont eddig akárki megtudta, mindenki kicsit lököttnek nézett, hogy ez mennyi felesleges munka, a ruha az csak ruha, nem eszi meg a mosógép, létezik kímélőprogram, pláne, hogy a ruháim 90%-a turiból van.


Szokott más is kézzel mosni, vagy tényleg csak én vagyok ilyen?


2018. dec. 11. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Extrém kényes ruhát, esetleg. A fellépőruháim egy részét nem teszem gépbe, van pl. egy olyan, amihez bármi durvább hozzáér, baja lesz, na azt hordani sem egyszerű. De amiket sorolsz, azokat simán, az én ilyenjeim normál anyagúak, kibírják. Nem szeretek kézzel mosni, ha nem muszáj.
2018. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ja, nekem vannak sok éves pólóim és több évtizedes blúzaim is, jól bírják a gépi mosást.

A selyem kisestélyimet szoktam kézzel mosni, jut eszembe még, de azt 2-3 évente veszem fel.

2018. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
motoros kabát illetve nadrág.
2018. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Melltartóimat kivétel nélkül kézzel mosom. Évekkel tovább bírják, mintha a gépbe bedobnám őket.
2018. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
fekete farmert.eddig 3 fekete farmert vettem különböző boltokban, kifordítottam mindent csináltam vele csak öblítést indítottam..bármi és még ígyis fehér csíkos és foltos lett.úgyhogy ezek után csakis kézzel
2018. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs. Amire rá van írva, hogy kézzel mosható csak, azt az első 1-2 alkalommal amíg nagy a lelkesedés kézzel mosom. Utána meg simán megy a mosógépbe. Még semmim nem ment tönkre. Nekem is vannak ezeréves dolgaim amiknek kutya baja.


Semmi türelmem a kézi mosáshoz. Ilyenkor télen egy hétig várhatnám, hogy megszáradjon mert kicsavarni sem lehet normálisan.

2018. dec. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok van, amit kézzel mosok. Ami drágább darab, vagy kényes anyagú, azt csak kézzel. A fehéreket is általában kézzel szoktam, mert így szebbek lesznek, nem szürkülnek vagy sárgulnak be.

Tovább marad szép a ruha, ha nem gèpben mosom.

Van egy kislányom is, az ő ruháit is sokszor kézzel mosom.

2018. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
Csak a fűzőim. Meg régebben a bőrkabátom + bőrnadrágom amíg megvolt, azokat kifordítva kézzel mostam. Az összes többi megy a gépbe, nekem is simán vannak több éves ruháim, nem mentek szét.
2018. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Dehogyis mosok kézzel. Pedig én is nagyon szeretem a ruháimat.
2018. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Két selyem topomat mostam kézzel, de nem tudtam elég hatékonyan, és az egyik hónalján észrevettem, hogy szürkült, betettem mosásban, és tökéletes lett, sőt még jobb is.

A másik lila volt, 90% selyem és 10% valami más már nem emlékszem, és annak elvette a fényét a mosógép és kicsit ki is bolyhosodott. :((( de megmostam samponnal és fényesebb lett, meg megborotváltam.

Néha lutri, megéri-e.

2018. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!