Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nektek meddig bírják az...

Nektek meddig bírják az edzőcipőitek?

Figyelt kérdés

Az olyan edzőcipőről beszélek, amit minden nap hordotok az utcán, mentek benn munkába, suliba...


Októberben vettem egy Reebok cipőt, már le is vált a talpa.

Most egy New Balance-ot vettem, ez sem tudom meddig fogja bírni.

Nálam valahogy mindig nagyon hamar tönkremennek a cipők. Vehettem én bármilyen drága cipőt, maximum 4 hónapig bírta.


Lehet olyan, hogy valakinek a ,,lábát nem szeretik a cipők"? Hogy valakinek olyan a lába, annak szerkezete, hogy a cipő ez miatt hamarabb megy tönkre? Vagy esetleg az az oka, hogy mindig ugyan azt az egy cipőt hordom és nem cserélgetem pár naponta? Mert tesómnak van vagy 10 pár cipője, minden nap másikat húz fel.


Köszi előre is a válaszokat.

18/f



2018. dec. 27. 02:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van egy 4 éves Adidas cipőm, de egy éve vettem újat, mert már nem lehetett szépen kipucolni. Egyébként semmi baja sincs.
2018. dec. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy éves nike, már nem rugózik olyan jól, vagyis szinte alig.
2018. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút cipője válogatja, de az utóbbi években legfeljebb egy-két szezont. Vannak edzőcipőim, adidasok, amiket több mint 10 éve vettem és még mindig hordható állapotúak, de amiket mostanában vettem, azok nagyon gyorsan elrongyolódnak.


Részben ezért is álltam le az edzőcipőkkel napi használatra. Egyfelől egy sportcipő sportra való, nem napi használatra, másrészt pedig egy megfelelően megválasztott normális cipő is pontosan ugyanolyan kényelmes.

2018. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a hármas válaszolóval, ezek a cipők nem 4 évszakos, minden nap mindenhová cipők. Jól mutat a 40.000-es Nike AirMax, meg a 30.000-es New Balance és társaik, de nem is egy Pilis túrára valók. Télen meg tuti fejre állsz, és lehet fázni is fogsz benne, mert más a bélése meg a talpa, mint egy normális téli cipőnek.


Ebből adódóan leálltam én is a hordjunk egész évben edzőcipőt vonalról, és hordok legalább 2 pár cipőt év közben, és teszem azokat le télre, hűvösebb időkre.


De előtte kb. 2-3 év volt egy edzőcipő. Mondjuk híztam, ebből adódóan lábban is, mert 2 edzőcipőm is pontosan ugyanott lyukadt ki. Kislábujjnál, de csak a jobb lábon. :)

2018. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Több évig
2018. dec. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk híztam, ebből adódóan lábban is, mert 2 edzőcipőm is pontosan ugyanott lyukadt ki. Kislábujjnál, de csak a jobb lábon."


Ez nem hízás problémája. Nekem is pontosan ugyanígy lyukadnak a cipőim és én nem híztam. Egyszerűen manapság nem csinálják elég szélesre őket.

2018. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sneaker mániás vagyok,igy elég sok van otthon a szekrényben,váltogatom őket amennyire csak tudom,igy nem kopnak olyan gyorsan.De ezt márka is válogatja van olyan Nike cipőm ami már 3éve megvan és van olyan is,ami mégcsak 1éves,de már nem fogom tudni használni mert szétment.
2018. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bizony ám, könnyen lehet olyan, hogy egy-egy modellt "nem szeret" a lábfejed. Sok múlik annak formáján, a járásodon, a testsúlyodon is...stb. A "edzőcipő" edzésre, a "futócipő" futásra, a "kosárcipő" kosárra való használata mára már elmosódott, mivel a nagy részük inkább sima lifestyle cipő, és így nem alkalmas rendszeres, vagy profi sportolásra, de már hobbi szintű sportolásra sem (arra ott vannak a kifejezett sportcipők, a sportolásra való cipők). Mint ahogy "négy évszakos autógumi" sincs, úgy szerintem minden egyes napos hordásra való cipő sem nagyon van. Érdemes többet felváltva hordani, ahogy itt már előttem is (helyesen) írták. A testvéred csinálja jól, ha lehetőséged van rá, te is váltogasd.
2018. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy 10-ből 7 ember igenis napi szinten edzőcipőt hord, mert valljuk be, hogy kényelmes, pénztárcabarát és trendi. Nem öltönyös munkát végzek, vendéglátós vagyok, értelem szerűen, amikor 10 órát pultozok naponta, edzőcipőt húzok. Plusz nekem ez a stílusom, télen sem vagyok hajlandó felvenni nagy bumszli bakancsot, kell a francnak. A lábam cseppet sem fázik, nagyon keveset vagyok a szabadban, vagy kocsiban, vagy buszban vagy vonatban ülök. Mellesleg ez nem tél! Hó sem esik már lassan, megindult a trópusiasodás.

Engem csak az aggaszt, hogy hamar tönkremennek a sportcipőim és ez aggasztó. Mivel annak idején a Nike, az Adidas meg a New Balance is azért volt a legjobb, mert nem csak divatos és népszerű volt, hanem tartós is. Sajnos nem itt tartunk már.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 27. 19:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"mert valljuk be, hogy kényelmes"


A jó cipő kényelme. Edzőcipőből is csak a jó az.


"pénztárcabarát"


Nevezhetjük annak, ha sűrűn kell cserélni, mert szétmegy?


"és trendi"


Ez így általánosságban nem igaz. Bizonyos edzőcipők trendik bizonyos körökben.


"nekem ez a stílusom"


Nevezhető stílusnak, ha egyszer, és ismét téged idézlek, "10-ből 7 ember igenis napi szinten edzőcipőt hord".



Igazából ezt én inkább annak tudom be, hogy ez a legkönnyebben hozzáférhető. Minden pláza, minden bolt tele van velük, és annak ellenére is hogy minőségről már nem nagyon beszélhetünk.

2018. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!