Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha online vásároltok, nézitek...

Ha online vásároltok, nézitek a postaköltséget is?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, aukciós oldalon 300ft-ért veszel egy ruhát, a posta pedig 500Ft akkor ha valaki rákérdez, mennyi volt, mit mondasz?

Hogy 300Ft volt, vagy azt, hogy 800Ft

Oké, hogy a postát azért kell kifizetni, hogy házhoz hozzák, és ne kelljen elsétálni érte, tehát nem a termék ára, hanem a kiszállításé, de a termékért egyben akkor is 800Ft-t adsz ki.


2019. jan. 2. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam nézni a postaköltséget is. Aukciós oldalakat már nem használok, de sose kérdezték meg mi mennyi volt.


Ha ez akkora probléma neked mondhatod, hogy 300+500 postával vagy akár egybe hogy 800 Ft. A lényegen úgyse változtat.

2019. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most mi a kerdes?
2019. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Ha rákérdeznek akkor azt mondom, hogy pékával 800 volt.
2019. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés és a leírás mennyire kapcsolódnak egymáshoz?


A kérdés jelentheti azt is, hogy a legolcsóbban postázó eladót vagy boltot próbálom megkeresni, mert számít a pénz.


A leírás pedig, hogy ha VALAKI rákérdez, hogy mennyi volt a ruha, akkor hogyan közlöm vele?


Egyetértek, mi is a kérdés?


A termék ára NEM tartalmazza a postaköltséget, hiába adtam ki érte X Ft-ot a szállítás miatt. Tehát nem 5000 Ft-ba került a kabát, csak mert 1500 Ft volt a posta, hanem 3500 Ft-ba került. Mert átvehetem személyesen, kihozhatja a futár, a posta, ott van a Foxpost, stb. Ez már csak egy extra szolgáltatás a termék árán felül.


Nyilván a nyers tényeket nézve 5000 Ft-ot fizettél összesen a termékért, de nem konkrétan a termék került annyiba.


Tehát az ilyen jellegű kérdésedre válaszolva: Nem.

2019. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor eldöntöm, hogy melyiket veszem meg, nyilván egyben nézem. 5000+1000 posta olcsóbb, mint 4000+2500 posta.


Amikor meg kérdezik, akkor vagy azt mondom, hogy 5000+posta, vagy 6000, de abból 1000 a posta. Úgyis meg szokták kérdezni pontosan a termék és a posta árát is, szóval igazából tökmindegy.

2019. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én személyes átvételnél szoktam mérlegelni, hogy mi a jobb. Kiszállíttatni, vagy elmenni érte. Pl. ha az 5 percre lévő üzletben 1000 Ft-tal drágább, mint a 10 km-rel arrébb lévő üzletben, akkor a közelebbi helyre megyek el, mert mire én elmegyek érte autóval, kifizetem az esetleges parkolási díjat ( Budapesten nagyon sok a belvárosi átvevő hely, vagy üzlet), azalatt az idő alatt már ki is fizettem azt az 1000 Ft-ot, amit megakartam spórolni.
2019. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!