Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan NE vásároljak?

Hogyan NE vásároljak?

Figyelt kérdés

Nincs szükségem több ruhára, kiegészítőre, sminkre, nem akarom erre vesztegetni a pénzem, mégis időről-időre elcsábulok. Némi lelki függőséget érzek, szeretném megajándékozni magam, élvezni a megkeresett pénzem, de már elegendő dolgom van. Nem túl sok, csak tényleg elegendő.

Elkísérek valakit vásárolni, beugrom az üzletbe valami másért, meglátok egy reklámot, rákattintok, megtetszik, és gyorsan meg van a "baj".



2019. jan. 3. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Önkontroll. Ha nem megy, akkor pszichológus.


[link]

2019. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vásárolj mást, ne ruhát.
2019. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben vagyok.

Nekem ami segít, hogy nem megyek ilyen helyekre.

Ruhaboltba eleve ritkán járok, nem szeretek, rendelni szoktam.

Nem megnyitni egy-egy oldalt pedig valamivel nagyobb önkontrollt igényel (legalábbis esetemben), mint nem bemenni a városba.

Amivel sikerült lebeszélni magam a ruhákról, hogy nagyon nehéz megszabadulni attól, ami feleslegessé válik.

Eljutottam arra a szintre, hogy nagyjából ideális mennyiségre redukáltam a szekrényem, ehhez hónapok vacakolós munkája (feltölt, elad, postára elsétál vele) kellett, és van sok mindenem, amit el sem tudtam adni, mert nincs rá kereslet.

Tehát csak olyan ruhadarabot/kiegészítőt engedek meg magamnak, ami abszolút szerelem, és tudom, hogy ki fogom használni. Ilyen meg tényleg nagyon ritkán van.

Csak azért nem veszek, hogy vegyek.

Sminkre amugy se szoktam költeni (pár havonta egy szempillaspirál meg egy korrektor, nem tétel), kozmetikumok terén viszont el tudok csábulni.

Főleg, hogy az sem megoldás, hogy majd kerülöm a drogériákat, mert ha másért nem, vattakorongért meg szappanért úgyis be kell menni havonta. Úgyhogy tartom magam a szabályhoz, akkor veszek valamiből újat, ha az előző elfogyott.

2019. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevés ruhám van, jobb lenne több, de ritkán vásárolok. Bennem van mindig, hogy a tökéletes terméket szeretném megtalálni, amivel örökké elégedett leszek, állandóan hordani/használni fogom. Ilyenkor általában eszembejut, hogy ennél már láttam jobbat, inkább megvarrnám magamnak, gyanús az az összetevő, nem is vagyok éhes, nem is éri meg kiadni rá a pénzt, amit más fontos dologra is elkölthetnék, és elfordulok.

Ha nem hatásos, akkor rápillantok a kilométeres sorra a kasszánál. Arra gondolok, még milyen sokat kéne battyogni hazáig görnyedt háttal a vásárolt dolgokat cipelve, sőt, már talán otthon lehetnék, ha nem álltam volna meg.

Interneten zavar, hogy nem tapinthatom, szagolhatom meg.

2019. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltak időszakok, mikor soha nem találtam semmi kedvemre valót, mostanság kicsit változott az ízlésem, és könnyen találok 1-1 dolgot amivel feldobnám még a ruhatáram.

Én is eladogattam cuccaimat, persze még így is maradt ami nem kell már.


Meg olyan változásban van épp az életem (új munka kilátásban), hogy pár hónap múlva lehet más stílusú ruhákra lesz szükségem. De jelenleg ami van, az most elég, de bezzeg ilyenkor ezer dolgot látok, ami tetszik.

2019. jan. 3. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom nem igazán van rendes hobbid s ebben éled ki magad.


Önkontroll, ha kísérsz valakit pl ne vigyél fizetőeszközt, max egy üdítő/kávéra.


Sose értettem az emberek zömét vásárlás terén... Mindig mondják mennyi mindent találnak, ami tetszik nekik én meg a világot forgatom fel pár ruhadarabért vagy cipőért - nehezen találom azt amit szeretnék.


Tény, a keresést megéri s van eredménye.


Hobbi (ami hamarosan üzlet/munkává lesz) nálam, én ebbe ölök sok pénzt, de minimum ötszöröse visszajön.

Jelenleg amit csinálok fantasy kutya 70cm marmagasságú, eddig csak a kisérlet s alakulóban lévő izomzata 65ezer. (műgyanta, rugók, szilikon, bőr s szőrme + festékek -> ezekből lesz elkészítve)


Ez csak 1 alkotásom.


Próbálj hobbit találni, vannak hasznosak is.

Sok nő azért vásárol, mert így kapcsol ki és tölti le a feszültséget - olykor betegesen.


Hajrá!

2019. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Van hobbim :) de ez a kutyás elég komolyan hangzik, én csak sportolok és olvasok. Sok sikert hozzá!

De kétlem, hogy azzal lenne összefüggésbe, hogy valaki ha betér egy üzletbe, és nem vásárló körútra járás a hobbija, akkor eszébe jut, hogy hm ez is milyen jó lenne és megveszi impulzusra.


Tegnap a barátomat kísértem vásárolni, és nem találtam semmi jót, amit megkívántam volna. Szerintem most erősebb bennem az elhatározás.

2019. jan. 5. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!