Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valódi szőrme vagy műszőrme?...

Progizo kérdése:

Valódi szőrme vagy műszőrme? Melyik a szebb?

Figyelt kérdés

Most, hogy beköszöntött az igazán hideg időjárás, a szőrmeruhák szezonja is újra itt van végre.

Vajon a műszőrme szépségben és hőszigetelő képességben utolérte már a valódi prémeket? Mert sokan ezt mondják, meg hogy kinézetre meg sem lehet már különböztetni őket. Tényleg így van ez? Én még műszőrmében nem láttam olyan szép bundákat, mint pl. egy valódi sarki- vagy ezüstrókaprém. És nem utolsósorban adódik a kérdés, hogy a műszőrme hogyan és miből készül, illetve mi lesz vele kidobás után a természetben? Lehet, hogy környezetvédelmi szempontokból a valódit meg sem tudja közelíteni?

Igaz, a műszőrméért nem kell megölni egyetlen tenyésztett vagy levadászott állatot sem, de ez megint más kérdés, mert olyan állatokkal is lehetne (és kellene) jól és tisztelettel bánni, akiket erre használnak fel.

Tehát a kettő közül melyik a szebb és a környezetbarátabb viselet szerintetek?



2019. jan. 9. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog az érem mindkét oldala, ami a “környezetvédelmi” szempontokat illeti: az egyikkel az állatkínzást, a másikkal a műanyaggyártást, fastfashion ipart, ergo a könnyezetszennyezést támogatod.

Ma már egyre több híresség mond le önként a méregdrága bundákról és bőrcipőkről “állatvédés” apropójából.

Én hiszem azt, hogy ma már egyáltalán nincs különbség sem esztétikai, sem melegen tartás fonatkozásában.

Én személy szerint a mű pártján állok, de kizárólag olyan üzletekben vagyok hajlandó megvenni, ahol normális minőséget produkálnak.

2019. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*vonatkozásában
2019. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1. azért szerintem az túlzás, hogy mindent kínzásnak állítunk be, ami egy állat leölésével kapcsolatos, ha felhasználják valamely részét. Persze ez a tartókat minősíti és nem a szőrme viselőit (bár utóbbiakon könnyebb kitölteni a mérgüket az ún. "állatvédőknek").

De visszatérve: milyen az a megfelelő minőség, ami egy műszőrménél lehet és amiért érdemesnek találod megvásárolni? Vannak ezeknél is előírások, hogy pl. ne legyen irritáló és hasonlók?

2019. jan. 9. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a valodi szörmet nem lehet teljesen leutanozni. Nekem nagyon tetszenek a valodi szörmek, es valoban nagyon melegen tart. Ha az allattartas jo körülmenyek között van, azaz nem kinozzak öket, nem apro ketrecben tartjak az allatokat, amiknek a szöreböl aztan kabatot keszitenek, akkor szerintem nem tragikus, hiszen hust is esznek az emberek (en szemelyszerint nem), no meg börcipöben jarnak, ami egeszsegesebb a labnak, mint a mübör. Nos az utobbi embertipust nem kritizaljak, az valahogy elfogadott, de szörmet viselni, mar kevesbe. Egyebkent a müször nagyon elterjedt most, de annak elöallitasaval a környezetet sokkal jobban szennyezik. Utolso kerdesedre, összefoglalva- ez az en velemenyem, hozzateszem- az igazi szörme szebb, es környezetbaratabb.
2019. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyik sem szép, és a tendencia az, hogy egyre inkább "ciki". Az igazi szőrmét viselő embereket attrocitások is érhetik, minden platformon. Beleértve az internetet, és az utcát is. Utcán manapság nagy kockázattal jár valódi szőrmét viselni. Adott esetben fizikai tettlegességig is fajulhat a dolog, vagy a bundát tehetik tönkre.


A műszőrme amellett, hogy szennyezi, károsítja a környezetet, mint már említettem - véleményem szerint - nem is esztétikus. Egyre inkább "cikivé" kezd válni.


A valódi szőrméhez állatkínzás társul, amit pedig minden normális ember elítél.

2019. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyám olasz ismerősei sokáig Dániában éltek. Azért ajándékoztak neki egy designer prémet, mert a fanatikus állatvédők nyugaton már 12-20 évvel ezelőtt festékszórókkal célozták azokat a nőket, akik valamilyen drága, állati szőrből vagy bőrből készült ruhadarabot viseltek.

Lassan két évtizede vegetáriánus vagyok, de eszembe sem jutna kárt tenni valakinek olyan ruhadarabjában, amit drága pénzért vásárolt, mert adott esetben lehet, hogy nem is tud azokról a körülményekről, ahogy az ilyen gyárakban bánnak a kisragadozókkal.

2019. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!