Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Aki ebben a hóban magassarkú...

Aki ebben a hóban magassarkú csizmában megy, hogy csinálja, mi a titok?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam életem első magas sarkú csizmáját (5 centis blokk sarok, szóval semmi durva), és figyeltem tegnap, hogy még a hóban is egy csomóan magassarkúban járnak gond nélkül, szóval ma bátorkodtam felvenni. Már az utcánkban éreztem, hogy annyira nem oké, de valahogy eljutottam a buszmegállóig, aztán a sulinál leszálláskor konkrétan seggre ültem. Aztán képes voltam egy óriásit csúszni már bent az épületben, amit mondjuk nem tudom hogy csináltam, mert ott hó nem már volt :D Hazafele pedig már nagyjából le volt taposva a hó, és akkor is volt baj, de hálistennek tudtam a kerítésbe kapaszkodni az utcánkban, különben szerintem lent maradok a buszmegállóban :D

Na szóval, hogy van az, hogy mégis a város tele van látszólag magabiztos magassarkús emberkékkel? :D Mondom, nem horror magas tűsarkúról van szó (pedig máson olyat is láttam).


2019. jan. 9. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Na ez egy nagyon jó kérdés, mert nekem is ilyen csizmám van én nekem is foggal-körömmel kell kapaszkodnom, ha nem akarok úhy seggreülni, ahogy neked sikerült :D

A másik nagy rejtély, hogy tudnak még futni is, mikor minden tiszta jég(akkor is ha lapostalpú a cipője)

2019. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Én is hordok magassarkú csizmát télen. A legnagyobb hóban viszek magammal cipőt az irodába de nem szeretek ezzel szórakozni plusz cipelni, mivel nincs autóm busszal a csúcsforgalomban laptop + a saját táskám(teletömve természetesen :D) plusz még a cipő is sok. Nálunk elvárás a csinos magassarkú, blézer, ing, szoknya kombináció.

Nekem a kedvencem a telitalpú csizmám ami van. Brutálisan meleg plusz olyannyira barázdált a talpa, hogy csoda ha elesnék benne. Ha van is sarka, akkor is télre a vastagabb talpú + barázdált cipőket preferálom a tükörsima felület életveszély, azzal óriásit lehet esni, én se vállalnám be.

Nem feltétlen a magassággal van baj, inkább hogy milyen a talpa.

Illetve ahogy írtad, ha nem vagy magassarkú cipőkhöz szokva egy darabig nagyon fura nem találod meg a megfelelő egyensúlyt. Lehet hogy azért mert még nem nagyon jártál ilyen cipőbe de simán az is hogy nem jó a csizma talpa.

Mindenesetre a legdurvább hóban/jégben a testi épséged legyen a legfontosabb!!

2019. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
2 mankót is kell vinni, úgy menni fog.
2019. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem nincs másik használható csizmám, vizsgaidőszak közepén meg nem volt alkalmam még venni a másik helyett :D

Az én technikám, hogy még szűzhóban lépkedek, az nincs eljegesedve. Ezen kívül mindig alaposan töröld meg a talpadat, mert belső terekben főleg az okozza a csúszkálást. Amúgy meg a súlyelosztásoddal is kell trükközni kicsit :D

2019. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Gyakorlás teszi a mestert. Ajánlom, hogy először ne hóban próbálkozz. Te is írtad, hogy ez az első ilyen cipőd, gyakorolni kell. Azok, akik ilyenkor is ilyen cipőben járnak, köztük én is, évek óta hordanak magassarkút, akár napi szinten is. Megszoktuk. De elsőre én se bokáig érő hóban, meg jégen próbálkoztam. :D De ha ez megnyugtat, én tegnap lapos talpú cipőben is seggre ültem, mert nem láttam a hótól a jeget. :D
2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5cm semmi :D


A cipő talpa nagyon nem mindegy, nekem is van olyan magassarkú bokacsizmám ami ősszel egészen addig tökéletes volt míg le nem esett az első eső. Majdnem eltaknyoltam a bevásárlóközpont csempéjén, úgy mentem végig az üzleten mint egy bekakilt pingvin.

Két napja sportcipőt kellett felvennem (kis időt töltöttem kint) abban is majdnem elestem mert semmi fogása a talpnak.


Aki magasabbat is bevállal az nem most kezdte :D A hó és jég pedig hatalmas nehezítő tényező.

2019. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a lapos talpú bakancsban is csúszkálok, sajnos ha telemegy a hóval a redőzött talpa, az is csúszik. Szerintem tudnék a megszokott magassarkúimban is menni (5 centi platform, 10 centis vastag blokksarok), de leginkább azért nem kockáztatnàm, mert ha abban elesek, jó kis bokaficam lehet belőle, a bőr bakancs meg legalább elég stabilan fogja a bokámat, ésndm mindegy, hogy 2 vagy 10 centirol nyekkenek le.

Ha még ndm hordtál ekkora magassarkút sem, érdemesebb száraz időben hozzászoktatni magadat, nehogy megsérülj.

2019. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Lehet kapni szogestalpat cipore illeszthetot. En regen aldiban vettem. Ebben voltam futni pl. magassarkut pesten nem szoktunk hordani. Arra nem is lehetne ratenni.
2019. jan. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
A csúszkálás főleg a talp anyagán múlik, akár lapos, akár magas a sarok. Sajnos ezt az üzletben nem lehet letesztelni, szerencse kell, hogy kifogjál olyat, ami nem csúszik. Viszont vékony sarokkal jobban járnál, mert belesüllyed a hóba és megkapaszkodik, a blokk sarok nagy felülete viszont csak csúszkál rajta.
2019. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%
Úgy hogy ők igényes nők akik tudnak még télen is NŐK maradni mivel megtanulták hogy kell menni elegánsan és nem a legegyszerűbb módját választani, trampli bakancsok formájában.
2019. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!